+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 86
  1. #1

    [MkII] Zakup autka - V6 czy 2.0 ???

    Witam.
    Temat nieśmiertelny, ale pytania może trochę inne. Zamierzam nabyć mondeo MkII i niedługo pewnie to zrobię. Zastanawiam się tylko, z jakim motorem. Wybór jedynie pomiędzy 2.0 a V6. W zasadzie jestem prawie przekonany do V-ki, bo auto ciężkie i mocy nigdy za wiele. Zastanawia i w zasadzie trochę straszy widok pod maską. Na pierwszy rzut oka jest bardzo ciasno.
    Czy użytkownicy sami obsługujący/naprawiający ten model mogą zabrać głos w dyskusji? Jaki jest dostęp do pasków, alternatora (można go np. wymontować bezboleśnie? świec, skrzyni w celu wymiany sprzęgła?
    Jakie są (jeśli są) knyfy utrudniające bądź szczególnie upierdliwe w trakcie eksploatacji tego silnika? Odnoszę wrażenie, że wymiana żarówki w prawym reflektorze niekoniecznie jest prosta
    Zapewne inne jest zawieszenie, łącznie z amorami. Czy dostępność części jest bezproblemowa a ceny porównywalne do R4?
    I przede wszystkim - czy różnice w osiągach w codziennej eksploatacji, szczególnie przyspieszeniu są na tyle duże, że przemawiają jednoznacznie na korzyść V6?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek Awatar siku
    Imię
    Bartek
    Opis
    mondeo ala "MPK"
    Od
    05 May 2007
    Mieszka w
    Kraków
    od tylu ...

    osiagi nieporównywalnie lepsze .. satysfakcja z jazdy gwarantowana ... i tak powie kazdy uzytkownik Vki

    ceny czesci ciut wieksze .. ale nie ma co sie bac nie sa to duze roznice ... no chyba ze w przypadku st , w ktorym ceny juz ida bardziej w gore

    dobrze zauwazyles .. miejsca pod maska jest malutko ... dostep do swiec nie jest zly .. w kazdym razie nie gwarantuje stresu i lecacego z ust miesa

    alternator to juz inna sprawa ... wymiana alternatora a raczej opis jak to zrobic nalezy zostawic altootowi

    wymiana sprzegla tez dostarcza podobno niezlych wrazen

    jednak ... jesli kofasz swoje autko i masz warunki to wlasnorecznych napraw to co stoi na przeszkodzie zeby sie zabawic??

  4. #3
    Właśnie najbardziej obawiam się ciasnoty. Warunki jakieś mam - dostęp do kanału, narzędzia, jakieś pojęcie. Nie chciałbym korzystać z lokalnych warsztatów, bo pojecie o motoryzacji to mają raczej marne a ceny kosmiczne (np. 120 zł/rbh - dla mnie za dużo). Jak dotąd udaje się ich unikać. Miałem Poldka, malacza, Sierrę, BXa i Felicję i 100% obsługi i napraw poza zbieżnością we własnym zakresie. Fajnie byłoby, gdyby Mondeo chciał tak współpracować A autko ma jeździć, czyli ew. usterki muszą być usuwalne w sposób niewymagający ekwilibrystyki nadmiernej Mieszkam teraz na wsi i bez samochodu jak bez ręki.
    Obawiam się, że jednak na 2.0 się skończy

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar Andrzej10
    Model
    to zalezy
    Silnik
    ha jest kilka
    Od
    25 Feb 2007
    Mieszka w
    Lubelskie
    Zapewne inne jest zawieszenie, łącznie z amorami
    Zawiecha jest taka sama w V6 jak i R4, jedyna rużnica to ST.

    Czy użytkownicy sami obsługujący/naprawiający ten model mogą zabrać głos w dyskusji? Jaki jest dostęp do pasków, alternatora (można go np. wymontować bezboleśnie? świec, skrzyni w celu wymiany sprzęgła?
    Tego za często się nie robi więc nie ma co się martwić a rozrząd jest na łańcuchach to i bezobsługowy jest prawie.

    Pozdrawiam
    MB W211 E270 CDI Avantgarde + MB Vito W639 115 CDI + MB Sprinter 2,2CDI + Ranger Wildtrak 3,0 TDCI + Mondeo MkII 2,0 B 99r & John Deere power

  6. #5
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK2 v6 + LPG II Gen
    Od
    07 Nov 2006
    Mieszka w
    Gdynia
    Hmm, no jednak części troche droższe są - porównaj sobie koszt wymiany kabelków i świec w v6, uwzględniając, że v-ki lubią Motorcrafta.
    Wymiana świec jest do przejścia, ale jeżeli nie jesteś wyjątkowo zręcznym magikiem, to musisz zrzucić górny kolektor dolotowy (i doliczyć do kosztu 2 uszczelki).
    Rzeczy eksploatacyjne: sprzęgło, tarcze, klocki (o ile nie masz wersji z zaciskami do tarcz 260 mm) są jednak droższe.

    Oba paski zmienisz bez większych ekscesów, a rozrząd na łańcuchu, więc problem praktycznie nie istnieje.
    Sprzęgło u mnie 2 typów w pocie czoła wymieniało przez większość dnia (fakt, że przy opuszczaniu wózka była niezła walka z zardzewiałymi śrubami).

    Generalnie z dostępem do różnych rzeczy bywa różnie, ale nie jednoznacznie gorzej niż w 2.0 - np. zawór wolnych obrotów w v-ce jest spokojnie dostępny od góry i daje się szybko zdemontować i wymienić/przeczyścić.

  7. #6
    A jak się odpycha 2.0 względem 1.8TD? Tym drugim miałem okazję jeździć, bo kolega takiego posiada i... masakra. Fajny jest, ale IMO nie do Mondeo.

  8. #7
    [quote="Andrzej10"]
    Tego za często się nie robi więc nie ma co się martwić
    Pozdrawiam
    Ale czasami może być potrzeba. I jeśli w tym celu trzeba wywlekać silnik to jest to mało radosna perspektywa Bo od dołu to jak sądzę maglownica przeszkadza...

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar Andrzej10
    Model
    to zalezy
    Silnik
    ha jest kilka
    Od
    25 Feb 2007
    Mieszka w
    Lubelskie
    A jak się odpycha 2.0 względem 1.8TD
    Jest "mała" rużnica w KM 2,0 130 a TD 90. Nm 2,0 178 a TD 177 czyli prawie to samo. Nie miałem okazji śmigać TD jeszcze ale mam porównanie między 1,8 a 2,0 na codzień i 2,0 to optimum do mondeo a V to inna bajka. Pozdrawiam
    MB W211 E270 CDI Avantgarde + MB Vito W639 115 CDI + MB Sprinter 2,2CDI + Ranger Wildtrak 3,0 TDCI + Mondeo MkII 2,0 B 99r & John Deere power

  10. #9
    Znawca leśnych tras Awatar rc23
    Imię
    ROBERT
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    SIX PACK 04'
    Od
    09 Apr 2005
    Mieszka w
    Poznań/Borówiec
    A jak się odpycha 2.0 względem 1.8TD
    to jakby porównywać wicher i bąka....

    2L całkiem całkiem, fałka wiadomo, gdyby zona pozwoliła byłaby fałka
    MYŚLĘ ZA motocyklistów...2X
    "to właśnie używanie kierunkowskazów wskazuje mężczyzn w tłumie na drodze" ercu młodszy

  11. #10
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Audi A4
    Silnik
    1,8T
    Opis
    OOOO
    Od
    15 May 2006
    Mieszka w
    Częstochowa
    gdyby zona pozwoliła byłaby fałka
    co Ty?? Kobita Ci swapa robila??

  12. #11
    1.8TD w moim słabo radzi sobie z tak dużym autem. W tej chwili mam BXa z turbodieslem o prawie identycznych parametrach, ale masę własną ma ok 1 tony, czyli sporo mniej niż Mondeo, jak sądzę. I zachwycony na trasie nie jestem. Fajne w dieslach z turbawką jest ciągnięcie od dołu. Tylko przy obecnych cenach gnojówki robi się to interes mało przyjazny dla kieszeni. BX wciąga mi 7-8L, mondeo kolegi podobnie. Czyli jest to odpowiednio 13-15 l gazu. A jak poczytałem na forum, to v-ki tyle mniej więcej biorą, czyli za te same pieniądze mam lepsze osiągi. A jeśli 2.0 jeździ podobnie do diesla a pali w okolicach 10 gazu, to mam te same osiągi ale za mniejszą kasę. Dlatego nie chcę diesla. Ponadto zakładam, że różnica w cenie LPG i ON zmieni się na niekorzyść tego drugiego.
    Generalnie CHCĘ V6, tylko nie mogę znaleźć przekonujących mnie samego argumentów Chciałbym uniknąć potem plucia sobie w brodę, że dostęp kijowy a spalanie to 18 litrów, nie 13 (chociaż prawie każdy posiadacz v-ki tak twierdzi).
    Moja małża jest na tyle wyrozumiała, że zaakceptuje dokonany przeze mnie wybór

  13. #12
    Zielony listek Awatar siku
    Imię
    Bartek
    Opis
    mondeo ala "MPK"
    Od
    05 May 2007
    Mieszka w
    Kraków
    potrzebujesz argumentu ?? wpadaj do mnie .. dam Ci sie bryknac moja valeczka ... nie bedziesz mial watpliwosci co wybrac

  14. #13
    Cytat Zamieszczone przez siku
    potrzebujesz argumentu ?? wpadaj do mnie .. dam Ci sie bryknac moja valeczka ... nie bedziesz mial watpliwosci co wybrac
    Do Krakowa ciut daleko, ale skorzystałbym CHĘTNIE )

  15. #14
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Tylko i tylko v6.
    Droższe kable i świece, reszta raczej na porównywalnym poziomie.Świece bez wiekszych kłopotów można samemu zmienić ,tylko dobry klucz trzeba mieć.
    I jak Siku mówi przejedziesz się i innego nie bedziesz chciał
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  16. #15
    A jak temat sekwencji wygląda? W necie spotkałem się z opiniami, że gaziarze mało chętnie zakładają z powodu dużej dłubaniny. Czy koszt jest większy tylko o cenę 2 wtryskiwaczy? Czy np. robota x2? Budżet zakupowy mam ograniczony

  17. #16
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    spalanie w granicach 18 w V-ce to nie problem ... szczególnie jak cieszysz się jej mocą
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  18. #17
    Na Allegro widzę, że sporo jest w sprzedaży uszkodzonych V6tek. Panewki, głowice. Są to jakieś "typowe" przypadłości tego motoru???

  19. #18
    Cytat Zamieszczone przez BS
    spalanie w granicach 18 w V-ce to nie problem ... szczególnie jak cieszysz się jej mocą
    Na ile się znam, to cieszyłbym się każdego dnia Chyba że tej mocy jest tyle iż korzystanie z niej może być niebezpieczne

  20. #19
    Cytat Zamieszczone przez rc23
    A jak się odpycha 2.0 względem 1.8TD
    to jakby porównywać wicher i bąka....

    2L całkiem całkiem, fałka wiadomo, gdyby zona pozwoliła byłaby fałka
    Czyli dwulitrówka DUŻO sprawniejsza niż TD? Hmmm... musiałbym pojeździć.

  21. #20
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez Sharuga
    Na Allegro widzę, że sporo jest w sprzedaży uszkodzonych V6tek. Panewki, głowice. Są to jakieś "typowe" przypadłości tego motoru???
    tak ... V6 lubi spić olej jak ją się katuje i lubi się zatrzeć-jak każde auto bez oleju ... łatwo się przegrzewa ze względu na kiepskie oryginalne pompy wody, którym rozpadały się plastikowe wirniki... od gazu drugiej generacji bywały przypadki wydmuchania uszczelki pod głowicą...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

Podobne wątki

  1. Zakup autka do 7/8 tys.
    By Problem in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 27-09-2013, 23:35
  2. [MkIII] Doposażenie autka
    By Ry2y in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-02-2008, 13:31
  3. [MkII] Zakup autka z Angli i przerobki
    By insider in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 01-08-2006, 23:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów