+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Wreszcie zagazowany

    Zagazowałem sobie wczoraj mondka (Lovato II gen). Pisałem już wcześniej posta o wymianie lambdy a propos gazowania no i jakąś tam udało mi się pożyczyć. Gazownik podłączył kompa i wyszło, że faktycznie sonda pokazuje cały czas 1,58 V. Ale koles rozpiął sondę, przeczyścił styki, psiknął jakimś elektorzolem i ładnie śmiga sondzia jak powinna. I wreszcie tanie jeżdżenie!!!
    MK I GLX 1.6 16V '93 Htb LPG Powered & Framed

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Rafał
    Model
    Opel
    Silnik
    1,9 CDTI
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Kielce:)))

    Re: Wreszcie zagazowany

    Cytat Zamieszczone przez damga
    Zagazowałem sobie wczoraj mondka (Lovato II gen). Pisałem już wcześniej posta o wymianie lambdy a propos gazowania no i jakąś tam udało mi się pożyczyć. Gazownik podłączył kompa i wyszło, że faktycznie sonda pokazuje cały czas 1,58 V. Ale koles rozpiął sondę, przeczyścił styki, psiknął jakimś elektorzolem i ładnie śmiga sondzia jak powinna. I wreszcie tanie jeżdżenie!!!
    Oby jak najdluzej i jak najmniej awaryjnie.Przy pierwszym wybuchu czego nie zycze nie panikowac,choc ja mialem mokra koszule Ale gacie nie powiekszyly sie o zadna zawartosc
    http://img801.imageshack.us/img801/6744/dscn3375n.jpg
    dla mojego tatusia [']['][']
    -Pozdrawiam Rafal -
    Jest Opel Vectra C 1,9 CDTI,rozjuszone 150KM
    Był MK II 1998r-Kombiaczek- GHIA -state blue

  4. #3
    Zielony listek
    Imię
    DAREK
    Opis
    MK II 99R
    Od
    15 Jun 2005
    Mieszka w
    zdzieszowice
    starac sie tankowac na markowych stacjach ja tankuje tylko na schelu chociaz sie nadziałem bo mam przejechane 10 tys i mi sie cos dusi wiec filtr najprawdopodopodobnie zapchany, takze morał taki ze nie ma zasady.
    MkII 2,0 16V + gaz

  5. #4
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Gratulować i się cieszyć

  6. #5
    Zielony listek
    Od
    20 Jul 2005
    Mieszka w
    KT Tarnów (czesciej Kraków)
    no wlasnie w tej IIgen instalacji ( podobno na rynku jest od ok 4lat)
    problem z plastikowymi kolektorami rozwiazany
    wiec nie powinno nic sie dziac

    a ja mam starsze ok 10lat wiec mam prawdziwa armate ktora strzela pod maska

  7. #6
    Cytat Zamieszczone przez indoman
    starac sie tankowac na markowych stacjach ja tankuje tylko na schelu chociaz sie nadziałem bo mam przejechane 10 tys i mi sie cos dusi wiec filtr najprawdopodopodobnie zapchany, takze morał taki ze nie ma zasady.
    Wybieram sie kolo 15 sierpnia w trase warszawa-jelenia gora i z powortem (ale zeby bylo smieszniej to przez zamosc), wiec jakies 2kkm w niecaly tydzien. Czy po drodze (i wogole w Polsce) jest sporo stacji, gdzie za gaz mozna karta placic? Czy to tylko te duze? wiekszosc duzych? Czy na jakichs malych tez sie da? Czy moze byc tak, ze na duzych sie nie da (choc za benzne mozna)?
    MK I GLX 1.6 16V '93 Htb LPG Powered & Framed

  8. #7
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Rafał
    Model
    Opel
    Silnik
    1,9 CDTI
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Kielce:)))
    Cytat Zamieszczone przez damga
    Cytat Zamieszczone przez indoman
    starac sie tankowac na markowych stacjach ja tankuje tylko na schelu chociaz sie nadziałem bo mam przejechane 10 tys i mi sie cos dusi wiec filtr najprawdopodopodobnie zapchany, takze morał taki ze nie ma zasady.
    Wybieram sie kolo 15 sierpnia w trase warszawa-jelenia gora i z powortem (ale zeby bylo smieszniej to przez zamosc), wiec jakies 2kkm w niecaly tydzien. Czy po drodze (i wogole w Polsce) jest sporo stacji, gdzie za gaz mozna karta placic? Czy to tylko te duze? wiekszosc duzych? Czy na jakichs malych tez sie da? Czy moze byc tak, ze na duzych sie nie da (choc za benzne mozna)?
    Uwazaj na stacje na ktorych niby to mozna placic.Ja ostatnio zdziwilem sie bardzo.Na stacji BP nie chialo mi kartu przyjac,choc tankowalem 3 raz karta a jechalem nad morze.Az zamarlem bo kiepsko byloby z powrotem.Pojechalem jednak dalej i ...znowu moglem placic.Wiem,ze na niektorych stacjach specjalnie takie myli robia bo trzeba zaplacic za transakcje.Dlatego dobrze miec w prtfelu pare groszy.Tylko raz mnie spotkala taka sytuacja.A i jeszcze jedno.Jak bedzies z w nocy jechal to uwazaj ok 24 bo z reguly sa tak terminale ustawione ze ok tej godziny nastepuje transmisja i dzienne jakby rozliczenie.A wiec szerokiej drogi
    http://img801.imageshack.us/img801/6744/dscn3375n.jpg
    dla mojego tatusia [']['][']
    -Pozdrawiam Rafal -
    Jest Opel Vectra C 1,9 CDTI,rozjuszone 150KM
    Był MK II 1998r-Kombiaczek- GHIA -state blue

  9. #8
    Cytat Zamieszczone przez LaBobas
    Uwazaj na stacje na ktorych niby to mozna placic.Ja ostatnio zdziwilem sie bardzo.Na stacji BP nie chialo mi kartu przyjac,choc tankowalem 3 raz karta a jechalem nad morze.Az zamarlem bo kiepsko byloby z powrotem.Pojechalem jednak dalej i ...znowu moglem placic.Wiem,ze na niektorych stacjach specjalnie takie myli robia bo trzeba zaplacic za transakcje.Dlatego dobrze miec w prtfelu pare groszy.Tylko raz mnie spotkala taka sytuacja.A i jeszcze jedno.Jak bedzies z w nocy jechal to uwazaj ok 24 bo z reguly sa tak terminale ustawione ze ok tej godziny nastepuje transmisja i dzienne jakby rozliczenie.A wiec szerokiej drogi
    Dzieki za info. Nocą nie planuję jechać, ale kiedyś może się przydać. Na wszelki wypadek kasę zawsze mam przy sobie, aby nie było niespodzianki, że muszę paliwo wylewać (bo bankomatu na trasie to pewnie się nie uwidzi). Kart mam kilka równiez na wszelki wypadek, ale wolę nimi płacić, coby masy gotówki nie musieć wozić. No i kredytówka daje psychiczny komfort, że zapłaci się później
    MK I GLX 1.6 16V '93 Htb LPG Powered & Framed

  10. #9
    PPatricko
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez damga
    Wybieram sie kolo 15 sierpnia w trase warszawa-jelenia gora i z powortem
    To zapraszam do Jeleniej Góry Mnie akurat w tym czasie nie będzie, ale nie zdziw się ceną gazu w JG Obecnie już 1,89zl-1,91zl.! Cena zabójcza więc jak będziesz miał możliwość zatankować się przed JG to korzystaj z okazji.

    Pozdrawiam
    PP

  11. #10
    Cytat Zamieszczone przez PPatricko
    Cytat Zamieszczone przez damga
    Wybieram sie kolo 15 sierpnia w trase warszawa-jelenia gora i z powortem
    To zapraszam do Jeleniej Góry Mnie akurat w tym czasie nie będzie, ale nie zdziw się ceną gazu w JG Obecnie już 1,89zl-1,91zl.! Cena zabójcza więc jak będziesz miał możliwość zatankować się przed JG to korzystaj z okazji.
    Wow. To nieźle Was tam cisną. Dzięki za info. A jadę na wesele, które odbędzie się w Karpaczu, ale ze 3 dni w Jeleniej pobędę.
    MK I GLX 1.6 16V '93 Htb LPG Powered & Framed

  12. #11
    PPatricko
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez damga
    A jadę na wesele, które odbędzie się w Karpaczu, ale ze 3 dni w Jeleniej pobędę.
    Jak będziesz jechał do Karpacza od Jeleniej to jest jedna stacja gazu, która "wyłamała się" i ma zdecydowanie niższą ceną. Kiedyś była to różnica nawet do 10-12 groszy na litrze, ale nie wiem jak jest teraz bo nie jeżdżę tamtędy często. Stacja jest po lewej stronie (kierunek Karpacz) i sprzedają jedynie LPG.

    Jadąc od JG w stronę Karpcza (wszystkie stacje są po lewej):
    - mijasz dużą nową stację ( nie wiem czy mają LPG)
    - później mijasz drugą Orlenowską (nie pamiętam czy mają LPG)
    - i kilkaset metrów dalej jest stacyjka na powietrzu, gdzie masz ten tani gaz

    Jak będziesz jechał od Wrocławia to możesz się też "zalać" w Bolkowie. Stacja po prawej stronie, swego czasu także duuuużo niższe ceny niż w JG.

    Nie tankuj w Radomierzu tj. kilka km przed JG bo mają kilka groszy taniej, ale auto prawie nie jedzie...

    W samej JG masz do wyboru z pewnych stacji: BP, Shell i Orlen na ulicy Wincetego Pola. Inne raczej omijam. Osobiście uważam, że najlepsze paliwo jest na Shellu bo robiłem Vectrą na tym gazie największe zasięgi na zbiorniku.

    Miłego zwiedzania i balowania.

  13. #12
    Cytat Zamieszczone przez PPatricko
    Miłego zwiedzania i balowania.
    Super wskazówki, ale mam nadzieję, że od Jeleniej do Karpacza nie będę jechał samochodem, w końcu na wesele jadę
    MK I GLX 1.6 16V '93 Htb LPG Powered & Framed

Podobne wątki

  1. [MkIII] wreszcie mam !! - edit
    By Oktan in forum Tuning
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 14-03-2010, 13:39
  2. Wreszcie kupilem CB :)
    By Tauros in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-06-2007, 23:40
  3. wreszcie taniej
    By rember in forum LPG
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-10-2005, 22:52
  4. się wreszcie zagazowałem....
    By Borro in forum LPG
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-05-2005, 14:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów