+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Opis
    kerid
    Od
    03 Apr 2005
    Mieszka w
    FSD-Drezdenko

    Nówka instalka i pierwsze problemy:(

    Założyłem gaz (BRC sequent 24) tak jak pisałem. Na gazie idzie cacy ale na benzynie ni cholery, na dodatek obroty wariują, raz 600 a raz 2000 . Dzwoniłem do gazownika i stwierdził że to silniczek krokowy, ale przed założeniem nie było czegoś takiego. Od czego zacząć, jechać na regulacje czy wymieniać silniczek?
    MKI 1,8b combi,automat. BRC Sequent 24.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Imię
    Tomek
    Model
    MK1, MK2, MK4
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    MK4
    Od
    17 May 2005
    Mieszka w
    Tomek Wawa
    Za dobrze sie nie znam i nei mialem gazu w aucie, ale mialem podobne objawy i wymiana bodajze wlasnie silniczka krokowego przyniosla efekt.

    pozdrawiam.

    PS. Sprawdz posty na ten temat. jest tego sporo. Wpisz w wyszukiwaniu : "dziwne obroty", "falujace obroty" itepe.
    OLdSchOOL'owe eMKa oNe, FuLL BasS

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Przemek
    Opis
    Mondeo MK2 2.5 V6 STAG 300Plus
    Od
    21 Apr 2005
    Mieszka w
    Góra Kalwaria
    sprawdź wszystkie wężyki podciśnienia. Ja miałem problem taki że auto nie miało mocy ani na benzynie ani na gazie, dzisiaj rano zaczołem szukać przyczyny i znalażłem jeden wężyk odłączony, wcisnołem na miejsce i wszystko gra.
    MK II ST24 2.5 V6 '97 Gaz STAG 300 Plus.MK I 1.8 '95 Gaz BRC Sequent 24.

  5. #4

    Re: Nówka instalka i pierwsze problemy:(

    Cytat Zamieszczone przez kerid
    Założyłem gaz (BRC sequent 24) tak jak pisałem. Na gazie idzie cacy ale na benzynie ni cholery, na dodatek obroty wariują, raz 600 a raz 2000 . Dzwoniłem do gazownika i stwierdził że to silniczek krokowy, ale przed założeniem nie było czegoś takiego. Od czego zacząć, jechać na regulacje czy wymieniać silniczek?
    Nie uogolniałbym.Podejrzewam że komputer sterujący ma przeklamania od LPG i nie przystosowuje sie od razu do jazdy na PB .Spróbuj odłaczyć klemę z akumulatora na około 0,5h i zresetować bufor bledow w ten sposob.Potem sprawdź jak od razu auto bedzie jeżdzić na bezynie.Czy kłopoty mina.Na czas testu nie załaczaj w ogole instalacji LPG

  6. #5
    Ja miałem podobne dolegliwości. Poradzili mi na forum wyczyścić przepływomierz powietrza i pomogło .Na benzynce śmiga ,a o gazie to nie wspomnę. Pozdrowionka
    MKI 1.8 95r.
    LPG BRC Just
    aluski fordowskie

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] Przywitanie i pierwsze problemy
    By bakup in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 02-12-2009, 22:46
  2. Pierwsze wrażenia i pierwsze problemy...
    By stan111 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-06-2007, 16:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów