+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    jarkom
    Gość

    [MkIII]Różnice w oponach o indeksie V i W

    Czy opony o indeksie W (czyli szybszym a tym samym bardziej klejące się do drogi) będą się bardziej ścierały od opon o indeksie V przy normalnej jeździe?

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Zielony listek
    Imię
    Darek
    Opis
    Mondeo MK3 Tdci 130km 2003
    Od
    13 Oct 2007
    Mieszka w
    Włodawa
    Index W=v max 270km/h ,index V=v max 240km/h

  4. #3
    Zbanowany
    Od
    09 May 2005
    Mieszka w
    Wawa -> Lesznowola
    Indeks nie ma nic wspólnego ze "ścieralnością", przyczepnością itp. To już cechy charakterystyczne poszczególnych producentów.

    Indeks mówi przede wszystkim o wytrzymałości opon na przeróżne obciążenia podczas jazdy (przyśpieszanie, hamowanie, zachowanie profilu opony podczas pokonywania zakrętów i pewnie jeszcze milion innych rzeczy).

    Do jazdy "ekstremalnej" bezpieczniej jest posiadać wyższy indeks, niż standardowo montowany przez producenta (homologowany z pojazdem na dany rynek).
    Do zwykłej - bez przesady.

    Nigdy niższy = kłopoty z TU w przypadku ewentualnego BOOM (nawet nie z Twojej winy).


    I to pokrótce chyba wyczerpuje temat.

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Model
    audi
    Silnik
    2.0 TFSI
    Opis
    a4 allroad
    Od
    04 Dec 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Luca, im wyzszy indeks tym mocniejszy kord/osnowa w oponie. Przy duzych predkosciach dzialaja ogromne sily odsrodkowe na opone i w wyniku znieksztalcen opona taka sie grzeje. Wiec aby wytrzymala wyzsze predkosci musi byc mocniejsz konstrukcja = mniej odksztalcen i mniej sie grzeje.
    A4 allroad 2.0 tfsi, VW cross polo 1.2 TSI
    ---------------------------------------------------

  6. #5
    jarkom
    Gość
    Czyli jeżeli założę na przednią oś jedną oponę o indeksie W a drugą o indeksie V (taki sam bieżnik), to przy normalnej, zwykłej jeździe będą mi się ścierać tak samo? Cena opon jest taka sama, dlatego pytam...

  7. #6
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Maciek
    Model
    Smokus MAXimus
    Silnik
    2,5 Turbo
    Opis
    juz nie taki seryjny ...
    Od
    17 Sep 2005
    Mieszka w
    Gdańsk / Kristianstad
    Cytat Zamieszczone przez jarkom
    Czyli jeżeli założę na przednią oś jedną oponę o indeksie W a drugą o indeksie V (taki sam bieżnik), to przy normalnej, zwykłej jeździe będą mi się ścierać tak samo? Cena opon jest taka sama, dlatego pytam...
    Czyli chcesz kupić opony o innych indeksach prędkości na prawą i lewą stronę auta

    Indeks prędkości to jedno, jest jeszcze indeks nosności opon.

    Generalnie w/g polskich przepisów na kołach jednej osi nmusza być zamontowane identyczne opony, czyli ja bym to interpretował, ze mają mieć nie tylko bieżnik, ale i nośność i indeks prędkości takie same
    Kwatery na lato w Gdansku

  8. #7
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Adaśko
    Model
    Honda Accord
    Silnik
    2.2 i-DTEC
    Od
    09 Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg
    nawet jeżeli nie będą się ścierać tak samo to różnica będzie minimalna i nie zauważalna gołym okiem. W, czy V? hmmmm, a która tańsza? pewnie V, bo mniejszy indeks. A prawdę mówiąc to i H by starczyło
    Honda Accord Tourer 2.2 i-DTEC Executive
    Opel Corsa 1.0

  9. #8
    jarkom
    Gość
    Chcę kupić takie same, mają taką samą cenę...

  10. #9
    Luca, im wyzszy indeks tym mocniejszy kord/osnowa w oponie. Przy duzych predkosciach dzialaja ogromne sily odsrodkowe na opone i w wyniku znieksztalcen opona taka sie grzeje. Wiec aby wytrzymala wyzsze predkosci musi byc mocniejsz konstrukcja = mniej odksztalcen i mniej sie grzeje.
    Amen. Dodam tylko, że lepiej kupić V. Szybciej się rozgrzewają a tym samym szybciej mają lepsze wlasciwosci jezdne. W nei wykorzystasz tak jak trzeba.
    Zakladanie V i W zatem moze wplywać na trzymanie się auta. Na ile. Nie wiem. Możesz sprawdzic - zalezy jak jezdzisz. Ja nigdy takich zapedow nie mialem - dbam o zdrowie

    A prawdę mówiąc to i H by starczyło

    Mam zimowe z takim indeksem. Wprawdzie troszke jezdzilem ponad dopuszczalna predkosc i zyje, ale jak sobie o tym pomyslalem odpuszczalem noge z gazu Dla komfortu psychicznego na lato lepiej kupic V
    Ford Mondeo TDCI 162KM, 406Nm

  11. #10
    jarkom
    Gość
    Ok, czyli jeżeli nie widać różnicy... to kupię V

Podobne wątki

  1. [MkIII] ciśnienie w oponach
    By chemikk in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-06-2010, 18:15
  2. [MkII] opinie o oponach
    By jarogmur in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-03-2007, 00:32
  3. [MkII] opinia o oponach
    By atomic17 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-03-2007, 11:59
  4. [MkII] ciśnienie w oponach
    By norbi333 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-12-2006, 14:01
  5. [MkI] ciśnienie w oponach
    By qczarq in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-11-2006, 19:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów