+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    26 Jun 2005
    Mieszka w
    Namysłów

    Schemat instalacji audio - MKI

    Witka wszystkim, to znowu ja. Szybkie pytanko, może mi ktoś opisać przebieg przewodów głośnikowych od radioodtwarzacza. Problem jest taki, że kolory dochodzą do drzwi, a nie przewodzą sygnałów - głucha cisza. Gdzie może być przerwa ??
    Ghia, automatic, śliwkowy, kombi

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar digital123
    Imię
    Dominik
    Model
    MKI
    Silnik
    2.0 D4 190KM
    Opis
    Volvo V60 2016 D4 automatic
    Od
    25 Jan 2005
    Mieszka w
    Racibórz

    Re: Schemat instalacji audio - MKI

    Cytat Zamieszczone przez doctor
    Witka wszystkim, to znowu ja. Szybkie pytanko, może mi ktoś opisać przebieg przewodów głośnikowych od radioodtwarzacza. Problem jest taki, że kolory dochodzą do drzwi, a nie przewodzą sygnałów - głucha cisza. Gdzie może być przerwa ??
    A czy sprawdziłeś czy żeczywiście są głośniki w drzwiach??

    A pozatym jakie radio chcesz tam zamontować, czy oryginalne fordowskie, czy jakieś inne??

    Najprostrzą metodą aby sprawdzić czy jest głośnik, to wziąć do ręki miernik, i sprawdzić, czy pojawia się rezystencja, ok 4 Ohm miedzy dwoma kabelkami co idą do jednego głośnika.

    Jeśli zaś nie posiadasz miernika, to można też sprawdzić baterią 1,5 V, popularnym 'paluszkiem', i dotykać nim do kabli, które idą do głośnika, czyli miedzy +, a -

    Jeśli będzie głośnik, to poprostu zacznie trzeszczeć, i tak sprawdzamy pokolei, każdy głośnik

    Volvo V60 D4 R-design lux nav automatic

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    26 Jun 2005
    Mieszka w
    Namysłów
    głośników nie ma w tylnych drzwiach - o tym wiem, w przednich są, ale również nic w nich nie słychać po podłączeniu do oryginalnej kostki. Ktoś kiedyś pociągnął do przednich drzwi obce kable i na tych głosniki grają. W tylnych drzwiach na oryginalnych kablach nie ma sygnału (sprawdzone po zdjeciu tapicerki). W tej chwili radio gra tylko na przednich głośnikach po wciągnietych przez kogoś kablach. Zastanawia mnie powód takiego działania (bo kable marnej jakości). Szukałem przejścia z oryginalnej kostki do którychkolwiek drzwi i nie ma nigdzie. Radio nie ma znaczenia - akurat Pioneer ale ze znalezieniem tutaj sygnału nie ma problemu. Problem rodzi się gdzieś między oryginalną kostką a drzwiami.
    Ghia, automatic, śliwkowy, kombi

  5. #4
    Kursant Awatar lyzka123
    Imię
    Rafal
    Opis
    Mondeo Mk1-Mk2
    Od
    23 Aug 2009
    Mieszka w
    Drezdenko
    a jaka masz kostkę?? jadzisiaj tez przerabiam sobie instalacje i mam dziwna wtyczke 15 pinów bo mialem radio polaczone ze zmieniarka i nie mam sygnalu. radio podlaczylem normalnie gasnie od kluczyka itp ale glosniki podlaczyc to kosmos

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar zbigniew
    Imię
    Zbigniew
    Model
    MKI
    Silnik
    1,9 TDI, 110 KM
    Opis
    Galaxy
    Od
    24 Dec 2005
    Mieszka w
    Szczecinek (zachodniopomorskie)
    Cytat Zamieszczone przez lyzka123
    a jaka masz kostkę?? jadzisiaj tez przerabiam sobie instalacje i mam dziwna wtyczke 15 pinów bo mialem radio polaczone ze zmieniarka i nie mam sygnalu. radio podlaczylem normalnie gasnie od kluczyka itp ale glosniki podlaczyc to kosmos
    chłopie, to było 5 (pięć) lat temu
    foto gdzieś wcięło
    tel: 537 409 595

Podobne wątki

  1. [MkIII] schemat instalacji
    By czpio in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-04-2007, 01:42
  2. [MkI] Schemat instalacji
    By machik in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-11-2006, 21:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów