+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Piotrek
    Model
    2009 tytanium combi
    Silnik
    2.0 FlexiFuel 145 KM
    Opis
    było....MKIII 2,5 v 6
    Od
    22 Jun 2005
    Mieszka w
    Katowice SBE....

    Zapytanie odnośnie rożnicy w silniku

    Mam takie pytanko jaka jest różnica pomiędzy zwykłym 2.5 v 6, a 2.5 v 6 st 200 co jest tam pozmieniane, jakie są roznicę, i czy da się to włożyć do normalnego 2.5v6 i oczywiście ile taki remoncik by kosztowal?

    Z gory dziękuje
    MKIII *2.5v6*sedan*2001*alum 18*obniżony.LPG

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Andrzej
    Opis
    gmc
    Od
    26 Feb 2005
    Mieszka w
    Radom
    roznica jest w mocy 205 KM i momencie obrotowym 235N/m. zmienione sa tam walki rozrzadu na mocniejsze, kolo zamacowe jest zrobione z lekkiego stopu, tłoki sa lzejsze, podwyzszono stopien sprezania i zmieniono uklad dolotowy. Konstrukcja zewnetrzna silnika jest taka sama.

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Od
    22 May 2005
    Mieszka w
    WuWuA
    jeszcze elektronika jest inna...
    cultstyle.pl

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar wrozek
    Imię
    Michał
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Kraśnik

    Dorzucę jeszcze ..

    wytrzymalsze sprzęgło (musi przenieść większy moment), dwa tłumiki końcowe o obnizonym ciśnieniu zwrotnym , wyższe przełożenie piatego biegu, inna sprężarka klimatyzacji, nie wiem czy układ kierowniczy też nie jest lekko zmodyfikowany żeby kręcić kołami o szerokości 215. Przeszczep pewnie jest możliwy bo zewnętrznie to jest po poprostu Duratec V6. Kwestia znalezienia takiego silnika w dobrej cenie. Gdzieś słyszałem kwotę ok. 10 tys. za silnik ale to tak w luźnej rozmowie. pewnie z Anglii da się sporo taniej.
    Pozdrawiam !

  6. #5
    v1tek77
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez motke
    roznica jest w mocy 205 KM i momencie obrotowym 235N/m. zmienione sa tam walki rozrzadu na mocniejsze, kolo zamacowe jest zrobione z lekkiego stopu, tłoki sa lzejsze, podwyzszono stopien sprezania i zmieniono uklad dolotowy. Konstrukcja zewnetrzna silnika jest taka sama.
    Duzo elementow tez jest kutych a nie odlewanych, dzieki czemu sa wytrzymalsze, nie chce teraz kalmac ale chyba korbowody

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Piotrek
    Model
    2009 tytanium combi
    Silnik
    2.0 FlexiFuel 145 KM
    Opis
    było....MKIII 2,5 v 6
    Od
    22 Jun 2005
    Mieszka w
    Katowice SBE....
    Oj to nie fajnie myślałem , że jest tam niewiele zmian ale niestety się pomylilem, myślalem , że jast tam poprostu jakaś sprężarka albo cuśtakiego. Nowego silnika kupować nie będe . Dzięki bardzo za informacje.
    MKIII *2.5v6*sedan*2001*alum 18*obniżony.LPG

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Od
    22 May 2005
    Mieszka w
    WuWuA
    no sprężarki tam nie ma bo to silnik wolnossący... podejrzewam że są kute korbowody bo te seryjne z V6 to sie do nadaja......a ktos może wie jakim sposobem uzyskano większy stopień kompresji?? bo nie podejrzewam że przez cieńszą uszczelkę pod głowicą...bo dosyć znacznie jest podniesione sprężanie... ktoś wie?? bo zamierzam niedługo zacząć małą dłubankę w swoim silniku i zamierzam dobić do poziomu ST200 bez wymiany wałków itd...i juz mam gościa co się tego podejmie :-)
    cultstyle.pl

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar RWalentynowicz
    Model
    Pug 4007
    Silnik
    2.2 HDI
    Opis
    Kuty na cztery łapy
    Od
    04 Apr 2005
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp./Surrey
    Cytat Zamieszczone przez VinCe
    no sprężarki tam nie ma bo to silnik wolnossący... podejrzewam że są kute korbowody bo te seryjne z V6 to sie do nadaja......a ktos może wie jakim sposobem uzyskano większy stopień kompresji?? bo nie podejrzewam że przez cieńszą uszczelkę pod głowicą...bo dosyć znacznie jest podniesione sprężanie... ktoś wie?? bo zamierzam niedługo zacząć małą dłubankę w swoim silniku i zamierzam dobić do poziomu ST200 bez wymiany wałków itd...i juz mam gościa co się tego podejmie :-)
    Gdy mieszkałem w UK to widywałem w tamtejszej prasie tuningowej ogłoszenia z zestawami "Turbo" dedykowanymi właśnie do Naszego Durateca. Jeśli dobrze pamiętam to jednym z producentów był Vortech ale rąk za to nie dam sobie poobcinać. Koszt takiej zabawy to ponad 6000 Funtów
    Nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś kimś, bo defekujesz z najwyższej grzędy, to masz rację – wydaje ci się. Kurom z najwyższej grzędy życzę więcej dystansu, gdyż i tak skończą tak samo.

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Od
    22 May 2005
    Mieszka w
    WuWuA
    Cytat Zamieszczone przez RWalentynowicz
    Cytat Zamieszczone przez VinCe
    no sprężarki tam nie ma bo to silnik wolnossący... podejrzewam że są kute korbowody bo te seryjne z V6 to sie do nadaja......a ktos może wie jakim sposobem uzyskano większy stopień kompresji?? bo nie podejrzewam że przez cieńszą uszczelkę pod głowicą...bo dosyć znacznie jest podniesione sprężanie... ktoś wie?? bo zamierzam niedługo zacząć małą dłubankę w swoim silniku i zamierzam dobić do poziomu ST200 bez wymiany wałków itd...i juz mam gościa co się tego podejmie :-)
    Gdy mieszkałem w UK to widywałem w tamtejszej prasie tuningowej ogłoszenia z zestawami "Turbo" dedykowanymi właśnie do Naszego Durateca. Jeśli dobrze pamiętam to jednym z producentów był Vortech ale rąk za to nie dam sobie poobcinać. Koszt takiej zabawy to ponad 6000 Funtów
    Turbo odpada.... za mocno trzeba ingerować w bebechy..wszystko kute trrzeba założyć bo nie wytzyma...mój ma byc N/A
    cultstyle.pl

  11. #10
    Wydaje mi się że koledzy pomineli jeszcze jeden ważny element który też na pewno został zmodyfikowany mianowicie zawiasy i hamulce.

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar RWalentynowicz
    Model
    Pug 4007
    Silnik
    2.2 HDI
    Opis
    Kuty na cztery łapy
    Od
    04 Apr 2005
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp./Surrey
    Cytat Zamieszczone przez VinCe
    Turbo odpada.... za mocno trzeba ingerować w bebechy..wszystko kute trrzeba założyć bo nie wytzyma...mój ma byc N/A
    Przeca przy daleko posuniętych modyfikacjach N/A również powinno się wymieniać elementy silnika na kute...
    Nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś kimś, bo defekujesz z najwyższej grzędy, to masz rację – wydaje ci się. Kurom z najwyższej grzędy życzę więcej dystansu, gdyż i tak skończą tak samo.

  13. #12
    Niedzielny kierowca
    Od
    22 May 2005
    Mieszka w
    WuWuA
    jasne że trzeba..ale kto powiedizał że będą daleko posunięte...ja chcę uzyskać jakieś 30 KM..czyli seryjne V6 do dłubnąć do poziomu ST200 i to mi wystarczy..
    cultstyle.pl

  14. #13
    Cytat Zamieszczone przez VinCe
    jasne że trzeba..ale kto powiedizał że będą daleko posunięte...ja chcę uzyskać jakieś 30 KM..czyli seryjne V6 do dłubnąć do poziomu ST200 i to mi wystarczy..
    Wystarczy....na rok,,,,,a potem będziesz zmieniał tłoki, korbowód itp na kute bo jednak dojdziesz do wniosku, ze następne 50 km tez będize miało co robic pod maską... Tak to niestety już chyba jest - tunning jest nieuleczalną chorobą.....a stopień sprężania można podnieść np. zwiększając skok tłoka
    POzdroffki
    Mondeo mkI '94 1.8 PB+LPG Biały, już manual, czarne szyby..urwany kawałek zderzaka

  15. #14
    Kursant
    Opis
    Mk IV /2000/ EB
    Od
    29 Jun 2005
    Mieszka w
    Sopot

    Stopień spręzania

    No skoku tłoka to bym nie ruszał, bo robić wał korbowy na zamówienie jest raczej drogo. Można natomiast troche podciąć głowice. Miałem coś takiego i działało. Przy okazji można lekko skorygować kształt kanałów i komory spalania. Tak czy inaczej po 150 - 180 tys km uszczelki pod głowicami zaczynają puszczać i można połączyć przyjemne z pozytecznym.

    Pozdrawiam,

    Jurek

  16. #15
    Niedzielny kierowca
    Od
    22 May 2005
    Mieszka w
    WuWuA
    Cytat Zamieszczone przez Fredee
    Cytat Zamieszczone przez VinCe
    jasne że trzeba..ale kto powiedizał że będą daleko posunięte...ja chcę uzyskać jakieś 30 KM..czyli seryjne V6 do dłubnąć do poziomu ST200 i to mi wystarczy..
    Wystarczy....na rok,,,,,a potem będziesz zmieniał tłoki, korbowód itp na kute bo jednak dojdziesz do wniosku, ze następne 50 km tez będize miało co robic pod maską... Tak to niestety już chyba jest - tunning jest nieuleczalną chorobą.....a stopień sprężania można podnieść np. zwiększając skok tłoka
    POzdroffki
    no dobra...:-) ja to wiem i Ty to wiesz ale moja kobieta wiedzieć nie musi na co potrzebuje kolejne 5000pln :-)
    cultstyle.pl

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-03-2011, 18:04
  2. [MkII] Zapytanie o imo w TD
    By SKUBI in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-09-2007, 08:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów