+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    [Nawigacja]navi na telefon

    witam mam sony eriksona k550i i chce zrobic w nim navi wiem ze musze dokupic gps zewnetrzny nagrac oprogramowanie na telefon tylko powiedzcie jakie nagrac to porogramowanie ? i jakie mapy? a wogule czy to sie opłaca?
    pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    26 Jun 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Jeśli chcesz iść tym tokiem, to tylko NaviExpert (abonament miesięczny/roczny).
    Ja polecam dołożyć 150* zł i kupić nawigację np. Akira (mam, polecam).

    * - koszt odbiornika GPS to ok. 150 zł, natomiast nawigacji to 300 zł - różnica to 150 zł.

    m.

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Cytat Zamieszczone przez maluman
    Jeśli chcesz iść tym tokiem, to tylko NaviExpert (abonament miesięczny/roczny).
    Ja polecam dołożyć 150* zł i kupić nawigację np. Akira (mam, polecam).

    * - koszt odbiornika GPS to ok. 150 zł, natomiast nawigacji to 300 zł - różnica to 150 zł.

    m.

    Bzdury wygadujesz, najpierw zobacz jaki telefon ma autor, na k550i nie ma żadnych navi i koniec, kup sobie telefon (palmtop) z Windows Mobile i wgraj Automapę 5 + mapy polski i będziesz zadowolony.

  5. #4
    Zgadzam się z Exodos, a jeżeli budżet jest ograniczony to polecam nawigacje z Peiyinga czy Mediona za ok. 340-350 zł z allegro do której po wgraniu na karte pamieci chodzi pięknie Automapa z polską czy tam europą... Procek 400 mhz z samsunga zapewnia sprawną pracę... może jakość wykonania urzadzenia jest średnia, ale działa przyzwoicie (jak za tą cenę), na niewielkie potrzeby w porównaniu do telefonu - nie ma porównania - nie warto się bawić w telefon.

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar Brudsien
    Imię
    Paweł
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    Mondeo MKII 1.8pb Kombi
    Od
    30 Sep 2007
    Mieszka w
    Katowice
    przemkus999 jezeli chcesz miec gps w telefonie to musi on miec system operacyjny np Symbian lub windows a k550i takowego nie posiada bo to nie ten przedzial cenowy, taniej cie wyjdzie kupic gps o jakim wspominal oskarosi niz zmieniac telefon
    MkII 1.8i 05/1998 Kombi SI

  7. #6
    Kursant
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    26 Jun 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Exodos
    Cytat Zamieszczone przez maluman
    Jeśli chcesz iść tym tokiem, to tylko NaviExpert (abonament miesięczny/roczny).
    Ja polecam dołożyć 150* zł i kupić nawigację np. Akira (mam, polecam).
    * - koszt odbiornika GPS to ok. 150 zł, natomiast nawigacji to 300 zł - różnica to 150 zł.
    m.
    Bzdury wygadujesz, najpierw zobacz jaki telefon ma autor, na k550i nie ma żadnych navi i koniec, kup sobie telefon (palmtop) z Windows Mobile i wgraj Automapę 5 + mapy polski i będziesz zadowolony.
    Ręce opadają. Zamiast od bzdur wyzywać podaj jakieś źródło informacji.
    Po 1. - Naviexpert działa na K550i, bo jest to aplikacja Java
    Po 2. - Sugestia aby kupić palmtop z Windows Mobile jest propozycją nietrafioną z punktu widzenia budżetu i wygody - po 1. trzeba mieć dodatkowo odbiornik GPS, który działa na bluetoocie (włączony bluetooth w urządzeniu Windows Mobile skróci znacznie czas jego działania i jeśli przypadkiem rozładuje się i odbiornik GPS i palmtop to masz dwa urządzenia do podłączenia do zapalniczki), chyba że palmtop ma wbudowany GPS, ale to jest drogie, po 2 - koszt to koszt palmtopa, oraz odbiornika
    Po 3 - Jak już pisałem urządzenia typu Akira działają wyśmienicie. Właśnie wróciłem z trasy do Poznań<->Kraków. Działają na tym wszystkie możliwe znane nawikacje oprócz Tomtoma7, który nie jest jeszcze zrobiony na tzw. PNA. Ale to mała strata - bo w polsce jest biedny.

    Temat - czy wybrać Naviexperta czy inną nawigację jest tematem na osobną dyskusję, ja polecam jednak konwencjonalne nawigacje (Automapa/MapaMap itp.)

    Pozdrawiam i życzę udanego wyboru.

  8. #7
    nadal w Carrefour mozna zakupic Lark za 299pln

  9. #8
    Kursant Awatar MARIO1212
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Ford Mondeo mk3 2.5V6
    Od
    22 Apr 2008
    Mieszka w
    Świdnik,Kraków,Nowy Targ,Campagna Lupia
    Potwierdzam Lark jest ok

  10. #9
    Kursant
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    26 Jun 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez MARIO1212
    Potwierdzam Lark jest ok
    Również potwierdzam, m.

  11. #10
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Cytat Zamieszczone przez maluman
    Cytat Zamieszczone przez Exodos
    Cytat Zamieszczone przez maluman
    Jeśli chcesz iść tym tokiem, to tylko NaviExpert (abonament miesięczny/roczny).
    Ja polecam dołożyć 150* zł i kupić nawigację np. Akira (mam, polecam).
    * - koszt odbiornika GPS to ok. 150 zł, natomiast nawigacji to 300 zł - różnica to 150 zł.
    m.
    Bzdury wygadujesz, najpierw zobacz jaki telefon ma autor, na k550i nie ma żadnych navi i koniec, kup sobie telefon (palmtop) z Windows Mobile i wgraj Automapę 5 + mapy polski i będziesz zadowolony.
    Ręce opadają. Zamiast od bzdur wyzywać podaj jakieś źródło informacji.
    Po 1. - Naviexpert działa na K550i, bo jest to aplikacja Java
    Po 2. - Sugestia aby kupić palmtop z Windows Mobile jest propozycją nietrafioną z punktu widzenia budżetu i wygody - po 1. trzeba mieć dodatkowo odbiornik GPS, który działa na bluetoocie (włączony bluetooth w urządzeniu Windows Mobile skróci znacznie czas jego działania i jeśli przypadkiem rozładuje się i odbiornik GPS i palmtop to masz dwa urządzenia do podłączenia do zapalniczki), chyba że palmtop ma wbudowany GPS, ale to jest drogie, po 2 - koszt to koszt palmtopa, oraz odbiornika
    Po 3 - Jak już pisałem urządzenia typu Akira działają wyśmienicie. Właśnie wróciłem z trasy do Poznań<->Kraków. Działają na tym wszystkie możliwe znane nawikacje oprócz Tomtoma7, który nie jest jeszcze zrobiony na tzw. PNA. Ale to mała strata - bo w polsce jest biedny.

    Temat - czy wybrać Naviexperta czy inną nawigację jest tematem na osobną dyskusję, ja polecam jednak konwencjonalne nawigacje (Automapa/MapaMap itp.)

    Pozdrawiam i życzę udanego wyboru.

    Ręce to mi opadają jak ktoś proponuje navi w języku JAVA na telefon, a niby do telefonu nie musisz mieć modułu na Bluetooth ? Jesli nie to co łączy się przez GPRS i stąd bierze dane ? Aha, czyli kosztowne to jest.
    Albo się ktoś bawi w dobrej klasy navi albo nie, ja mam palmtopa HTC Wizard z najnowszym ROMem Windowsa Mobile 6.1 do tego Automapa 5.0.9 + najnowsza mapa, + moduł GPS na chipie SIRF III i wsio bangla aż miło, moduł GPS trzyma do 15 godzin, więc nie ma potrzeby ładować go non stop na zapalniczce, jak już to pół godizny ładowania wystarczy na 2-3 godziny jego działania.
    Tyle na ten temat.

  12. #11
    Kursant
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    26 Jun 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Kolego Exodos, masz dużo postów nabitych, ale wypadałoby dokładnie przeczytać to na co odpowiadasz.
    Najpierw twierdzisz, że NIE MA nawigacji na K550i, a później obracasz kota ogonem. Wyraźnie napisałem - JEST i że PREFERUJĘ Automapę. Krytykując NaviExperta wypowiadasz się o czymś czego na oczy nie widziałeś. Brawo!
    Jeszcze jedno - wyraźnie napisałem że do NaviExperta jest potrzebny odbiornik GPS.
    Natomiast mniejszy sens ma moim zdaniem kupowanie dodatkowo palma i odbiornika GPS, skoro za mniejsze pieniądze można mieć np. Lark'a z Carrefour'a.

    pozdrawiam, m.

  13. #12
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Kolego maluman, widziałem to coś w akcji i jeżeli dla ciebie można to nazwać nawigacją to ja podziękuję, ale ja wysiadam.
    Co do palmtopa, to jest w nim ten plus że wgrywam co chcę i w jakiej ilości

  14. #13
    Kursant
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    26 Jun 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Exodos
    Kolego maluman, widziałem to coś w akcji i jeżeli dla ciebie można to nazwać nawigacją to ja podziękuję, ale ja wysiadam.
    Pisałem, że jest to temat na osobny wątek. W każdym razie nawigacja na K550i jest i co więcej, znam takich co ją sobie chwalą (bo można np. omijać korki i zawsze, w każdej chwili ma się najbardziej aktualną mapę - można powiedzieć że z 'dzisiaj'). Ja jednak polecam Automapę (na drugim miejscu jest MapaMap).

    Cytat Zamieszczone przez Exodos
    Co do palmtopa, to jest w nim ten plus że wgrywam co chcę i w jakiej ilości
    Zacytuję:
    Cytat Zamieszczone przez maluman
    Po 3 - Jak już pisałem urządzenia typu Akira działają wyśmienicie. Właśnie wróciłem z trasy do Poznań<->Kraków. Działają na tym wszystkie możliwe znane nawigacje oprócz Tomtoma7, który nie jest jeszcze zrobiony na tzw. PNA. Ale to mała strata - bo w polsce jest biedny.
    Żeby było śmieszniej dodam, że są też na to: kalkulatory, odtwarzacze divx/mp3/jpg i większość rzeczy które są też na PDA.

    m.

Podobne wątki

  1. [Nawigacja]Kto ma Navi w telefnie ??
    By DIGITAL in forum Nawigacja
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 21-12-2011, 10:46
  2. [Nawigacja]navi denso- jaki telefon?
    By czerny in forum Nawigacja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-11-2009, 16:57
  3. [Nawigacja]Doradzicie, co do navi JVC ?
    By Carel in forum Nawigacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-08-2008, 20:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów