+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Wyłączony
    Od
    07 Jun 2005
    Mieszka w
    nenagh,ireland

    wymiana radia w MKII

    witam
    w najblizszym czasie bede wymianial "fordowskie" radyjko na cos lepszego (clarion DXZ-748 RMP) w zwiazku z tym mam takie pytanie: czy wtyczka w MKII jest ISO czy jakas firmowa forda,czy bede musial dokupic jakas przejsciowke zeby podlaczyc nowe radio,z gory dzieki za odpowiedz

    pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Opis
    ford transit , ford mondeo II
    Od
    28 Jul 2005
    Mieszka w
    RKR - Krosno/Bratkówka
    Gdzieś widziałem takie radio i pewnie w dziurę po fordowskim nie bedzie pasowało. W Twoim MKII jest otwóro wysokości 10cm. Co do wtyczki, to nie wiem jaka jest? Pewnie tez do przeróbki.

    Uzupełnij profil :metal
    Zdzich, MK II 1,8 TD, 1999 Kombi, bardzo czerwony i długaśny

  4. #3
    Mondeo '98 Combi - 1.8 16V + wtrysk LPG

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Opis
    ford transit , ford mondeo II
    Od
    28 Jul 2005
    Mieszka w
    RKR - Krosno/Bratkówka
    Napisał CASKP"]Musisz kupić przejściówkę : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=61944422 oraz plastik dekoracyjny : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=61451892[/quote]

    Czy w tym ozdobnym plastiku da sie mocować radio tak jak fordowskie?
    Zdzich, MK II 1,8 TD, 1999 Kombi, bardzo czerwony i długaśny

  6. #5
    Panowie prośba, jestem świeżo upieczonym forumowiczem Forum MKP, jak również świeżym właścicielem Mondka II, 1997, 1.8 zetec kombi.
    Samochód spisuje się świetnie, ale często ginie dźwięk z 3 głośników i pozostaje tylko z przodu po stronie prawej. Gdy dociskam obudowę firmowego radia (Model 4000 Traffic) wszystko na jakichś czas wraca do normy. Pomyślałem: wyjmę radio i zobaczę jak tam styki. Mam jednak problem: czym się wyjmuje radio, czy wystarczy kawałek drutu?
    Czy po wyjęciu radia muszę wprowadzic kod? Kod mam w dokumentacji, ale nie mam pojęcia jak go wprowadzic.
    Będę wdzięczny i dźwięczny za pomoc.

    Rych

  7. #6
    Zielony listek Awatar larky
    Imię
    Adam
    Opis
    ST200
    Od
    03 Feb 2005
    Mieszka w
    WOT Otwock/Warszawa
    Jeżeli odpowiednio ten drut ukształtujesz i jest sztywny to spokojnie wystarczy. Po włożeniu w te 4 otwory i dociśnięciu drutu (lub małych gwoździ) poczujesz lekkie "klik" i rozchylając na boki wyciągasz radyjko.

    Odcinając zasilanie od radia będziesz musiał wprowadzić ponownie kod. Jest on 4-cyfrowy. teraz tak.. masz 5 kolejnych klawiszy od zaprogramowanych stacji. Klawisz 5 słuzy do zatwierdzenia kodu. jak masz kod na przykład 4361 to 4xwciskasz klawisz "1" potem 3xklawisz"2" potem 6xklawisz "3" i na koniec 1xklawisz"4". I oczywiście klawisz"5" dla potwierdzenia.

    That's all folks
    ST200 sedan "Silver Surfer"

  8. #7
    Dzięki larky,

    po południu siadam i wyjmuję radyjko. :metal

    PS. Ten sam post wkleiłem w drugi temat po to, by miec większe prawdopodobieństwo, ze zostanie dostrzeżony. Nie chciałem z powodu w sumie błachego dla forumowiczów otwierac nowego tematu.

  9. #8
    Gość
    tak myslalem,ze bede musial kupic przejsciowke zeby podlaczyc radio pod instalacje fordowska ale wolalem zapytac bo tutaj mialbym duuuze problemy cos takiego kupic ,o wypchaniu dziury po "firmowym" sprzecie wiedzialem,dzieki za info

    pozdrawiam

  10. #9
    Cytat Zamieszczone przez riccardo1
    Mam jednak problem: czym się wyjmuje radio, czy wystarczy kawałek drutu?


    Rych
    broń Cię żebyś wyjmował radio drutem, jeżeli nie masz wyjmaków to polecam gwoździe i to nie za cieńkie, takie akurat o średnicy otworu w radiu - wkładasz 4szt i odginasz na zewnątrz i spoko wyjmujesz sprzęt.
    Kiedyś próbowałem z drutem niestety się zgiął i zablokował na amen tak że nie można go byo wyciągną w żadną stronę, narobiłem się przy tym jakieś 2godz i przy okazji porysowałem obudowę radia -
    Pozdrawiam
    mkII 1.8 LPG 230kkm na nominalnym sprzęgle!!!
    UPDATE: 232kkm i już nowe sprzęgło

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar Kayu
    Opis
    było Mondeo MkII 1.8 zetec
    Od
    06 Nov 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez riccardo1
    Samochód spisuje się świetnie, ale często ginie dźwięk z 3 głośników i pozostaje tylko z przodu po stronie prawej. Gdy dociskam obudowę firmowego radia (Model 4000 Traffic) wszystko na jakichś czas wraca do normy.
    Hmmm - mam u siebie to samo (tylko ze radio 5000), dźwięk zostaje mi tylko w głośniku kierowcy. Po naciśnięciu facjaty radia w okolicach przycisków od kasety dźwięk wraca. Wyciągałem radio, merdałem wtyczkami żeby sprowokować zaniki, ale jak na złość nic nie udało mi się ustalić. Co ciekawsze, mam wrażenie, że podczas słuchania kasety zjawisko zanikania dźwięku nie występuje.
    Czy radio po włożeniu na swoje miejsce "opiera" się kostkami o konstrukcję deski rozdzielczej/kanałów nawiewu ? Może mam jakiś nadłamany kabelek i podczas wpychania radia na miejsce pojawiają sięp roblemy?

    BTW: Czy mondeo MkII niemieckie LX/CLX posiada AVC ? W menu radia mam taką opcję, ale wygląda ma martwą

  12. #11
    Niedzielny kierowca Awatar Kayu
    Opis
    było Mondeo MkII 1.8 zetec
    Od
    06 Nov 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kayu

    Hmmm - mam u siebie to samo (tylko ze radio 5000), dźwięk zostaje mi tylko w głośniku kierowcy. Po naciśnięciu facjaty radia w okolicach przycisków od kasety dźwięk wraca.
    Po tygodniowym jeżdzeniu i poznawaniu mojego mondka zauważyłem, że dźwięk zanika podczas skręcania w lewo (w miarę dynamicznego), oraz podczas przejezdzania po sporych wybojach. Zaczynam podejrzewać jakies zimne luty w radiu Jest może gdzieś na sieci opis jak rozbebeszyć radio 5000 czy nie jest to nic trudnego - pokrywka i wszystko widac jak na dłoni ?

  13. #12
    Zielony listek
    Model
    MKII Sedan 97'
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    13 Dec 2014
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp.
    Troszkę odświeże temacik. Chciałym wymienić radyjko na takowe:
    http://allegro.pl/pioneer-mvh-170ub-...273089670.html

    I moje pytanie brzmi czy uda mi się je bez większych problemów zamontować i gdzie mogę dostać jakąś zaślepkę, a najlepiej schowek żeby zamaskować dziurę która zostanie?

    edit:

    http://allegro.pl/listing/listing.ph...atch=s0-e-0402 będzie pasować z radiem ??

    I od razu zapytam jakie głośniki polecacie do tego radyjka (na razie wymieniałbym tylko przód) - budżet na głośniki 150-200 zł komplet.

    http://allegro.pl/pioneer-glosniki-f...232706794.html <- co sądzicie o tym zestawie?
    http://allegro.pl/glosniki-samochodo...246497546.html <- lub te ?
    Ostatnio edytowane przez Jędrzej ; 17-04-2015 o 14:27

Podobne wątki

  1. [MkIII] Wymiana radia
    By xslimakx in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-03-2011, 06:18
  2. [MK III] Wymiana radia (FL)
    By mrx_tm in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-08-2010, 13:47
  3. [MkII] Sterowanie do radia w MKII
    By lebiega in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 04-02-2007, 14:25
  4. [MkI] Wymiana radia
    By voter in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-02-2006, 11:05
  5. Podświetlanie radia w MKII
    By robocord in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-08-2005, 17:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów