+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Jaki Lpg przy 180tys km?

    wiem tylko tyle ze najlepiej sekwencyjny gaz zalozyc bo mam plastikowy kolektor ale czy opłaca sie przy [przebiegu 180 tys montowac czy nie szkoda silnika???

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Bardziej właściwe pytanie to ile kilometrów rocznie robisz. Czy jest sens zakładać co by nie było drogiej instalacji gazowej. Jak dużo to nie powinineś mu specjalnie zaszkodzić. Bo mam nadzieję, że jest zadbany silnik.

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Opis
    kerid
    Od
    03 Apr 2005
    Mieszka w
    FSD-Drezdenko
    180 tys km to żaden przebieg, wszystko zależy ile robisz rocznie km, powiem szczerze że przy obecnych cenach paliwa to już przy 15 tys km rocznie opłaca się to zrobić, po dwóch lata sie zwróci i sprzedac będzie łatwiej :metal
    MKI 1,8b combi,automat. BRC Sequent 24.

  5. #4
    mam go w polsce od grudia i zrobiłem juz 15tys

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Opis
    kerid
    Od
    03 Apr 2005
    Mieszka w
    FSD-Drezdenko
    Cytat Zamieszczone przez w377
    mam go w polsce od grudia i zrobiłem juz 15tys
    czyli wyjdzie około 20 tys rocznie, nie zastanawiaj się tylko zakładaj, po co nabijać kase tym na górze za paliwo :metal

    P.S. Nie zdziw się że po założeniu będziesz jezdził dwa razy więcej, tak jak ja
    MKI 1,8b combi,automat. BRC Sequent 24.

  7. #6
    szczeze to mi szkoda bylo zakladac lpg wczesniej do mojego drugiego samochodu to bez wachania zalozyłem.A tego to bym sprzedał z chęcią i kupił co młodszego najchetniej MKII 2.0 i wtedy myslał o lpg

  8. #7
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Tak wic się zdecyduj co chcesz zrobic. Instalkę II gen założysz już od 1600pln, a sekwencja od 2500. Wybór należy do Ciebie.
    wypisuję się z tego kraju...

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar komandir
    Imię
    Albert
    Model
    MKIII
    Silnik
    lpg
    Opis
    Ford Mondeo Mk3, Ford focus Mk1
    Od
    02 Aug 2005
    Mieszka w
    SANDOMIER\Belgia
    Ja założyłem instalkę 2 generacji przy 172tyś.km i jest dobrze koszt 1950zł(zbiornik w kole wlew gazu obok korka paliwa) jak dużo jezdzisz to opłaca założyć się gas.wyliczyłem że zwróci mi się po 10.000tyś.kmpamietam jak miałem gas w polonezie(2lata) zwróciłsię po 7000tyś.km jezdziłem rocznie ponad 25tyś.km znam osobę która ma gas a robi rocznie ok.5tyś.km(jaki sens wtym przypadku zagazować auto jezdzi do pracy i kościoła)POZDRO!!!

    _________________

    MK1 SEDAN 94r sandomierz

  10. #9
    Moją założyłem przy 190 tys i nie narzekam, teraz mam 220 i wszystko OK, ale mam sekwencję
    MK II 2.0 Ghia Sedanik LPG Sekwencja

  11. #10
    Kursant
    Od
    26 May 2005
    Mieszka w
    MIRSK /DOLNOSLASKIE
    wlew gazu obok korka paliwa czy to jest mozliwe i jak on sie tam zmiescil
    MKI 1.6 93r. LPG LOVATO zmieniony na 1.8

  12. #11
    Kursant
    Od
    26 May 2005
    Mieszka w
    MIRSK /DOLNOSLASKIE
    ja mam przejechane 190 tkm i zdecydowalem sie na II generacje bedzie to LOVATO z kompóterem LOVECO PRO niby najnowszy wypóst kompa od lovato dla swietego spokoju wymieniam kable i swiece oczywiscie tylko orginaly bo chyba nie ma sensu pchac instalacji za 3500 do auta wartego 6 moze 7000 a gdybym mial problemy z II generacja to ja zdemontuja i po doplacie zaloza mi sekwencje lovato ale twierdza ze jak pojezdze na II nie bedzie mi sie chcialo zmieniac bo ma chodzic bezproblemowo
    niestety termin montazu dopiero na 30.09 bo chlopaki maja niezly ruch i kupe aut z niemiec do zagazowania
    MKI 1.6 93r. LPG LOVATO zmieniony na 1.8

  13. #12
    NO dobra widze z waszych opisów że jesli chodzi o LPG w Mondku to jest ok)), a jak wygląda sprawa osiągów czyli jak duża jest różnica w przyspieszeniu pomiędzy LPG a benzyną? chodzi mi o sekwencje
    MkIII 2.0 Duratek Ghia -Automat, full opcja & MkII Ghia 2.0 Zetec - full opcja

  14. #13
    Niedzielny kierowca
    Opis
    kerid
    Od
    03 Apr 2005
    Mieszka w
    FSD-Drezdenko
    Cytat Zamieszczone przez 303Arturo
    NO dobra widze z waszych opisów że jesli chodzi o LPG w Mondku to jest ok)), a jak wygląda sprawa osiągów czyli jak duża jest różnica w przyspieszeniu pomiędzy LPG a benzyną? chodzi mi o sekwencje
    U mnie praktycznie nie ma różnicy :metal
    MKI 1,8b combi,automat. BRC Sequent 24.

  15. #14
    Ja u siebie też nie zauważam różnicy, choć fachowcy twierdzą, że ona jest bez względu na to jaką instalację założysz, ale się na tym nie znam , mi się wydaje że jest tak samo.
    MK II 2.0 Ghia Sedanik LPG Sekwencja

  16. #15
    Niedzielny kierowca
    Od
    18 Apr 2005
    Mieszka w
    CB-Bydgoszcz
    Ja też nie odczuwam różnicy miedzy LPG a benzyną. Ale instalka sekwencyjna.
    Black Panther Kombi + ramki

  17. #16
    Cytat Zamieszczone przez 303Arturo
    NO dobra widze z waszych opisów że jesli chodzi o LPG w Mondku to jest ok)), a jak wygląda sprawa osiągów czyli jak duża jest różnica w przyspieszeniu pomiędzy LPG a benzyną? chodzi mi o sekwencje
    Przy dobrze wyregulowanej sekwecji systematycznie serwisowanej to samo przyśpieszenie i max bez zmian ( tylko w portfelu zostaje sporo grosza na inne przyjemności poza jazdą mondziem ) :metal
    Mondzio II 1,8 zetec HB GHIA gaz Lovato srebrny i naklejeczki mam!

  18. #17
    Heh aż sie nie chce wierzyć dzięki za tak duży odzew spodziewałem sie NAJWYŻEJ jednego posta a tu prosze całą rzesza zadowolonych właścicieli zagazowanych Mondków no dobra... to może jeszcze mi poradzicie jakiej firmy gaz założyć tak żeby ta różnica naprawde była jak najmniejsza pomiedzy wachą a gazem^_- a jeżeli ktoś wie gdzie w Wawie zakładają dobre instalacje to już bede bardzo wdzięczny wiem że jest juz gdzieś na forum takie info, ale może ktoś ma świeższe wiadomości na ten temat

    pozdrawiam wszystkich cieplutko
    MkIII 2.0 Duratek Ghia -Automat, full opcja & MkII Ghia 2.0 Zetec - full opcja

  19. #18
    Mistrz pobocza Awatar mcmac
    Imię
    maciek
    Model
    Fusion
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    mondeo 4d 2,5lpg 2013
    Od
    16 Jan 2005
    Mieszka w
    Tarnów (KT)
    też założyłem gaz przy 170.....BRC,butla 42,za 1700....jestem zadowolony,choć odczuwam spadek mocy przy 4 osobach powyżej 120....czyli IV i V bieg.....zużycie 9,5-10,5 trasa i 12 miasto

  20. #19
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Przemek
    Opis
    Mondeo MK2 2.5 V6 STAG 300Plus
    Od
    21 Apr 2005
    Mieszka w
    Góra Kalwaria
    Polecam firmę Czakram na Okęciu. Zakładają instalki BRC ale z tego co wiem do Mondzia tylko IV Gen. innej nie chcą zakładać. Ja mam sekwencje i jastem napradwde zadowolony całkiem zapominam że mam gazik w auce dopiero jak jadę tankować to sobie przypominam przy kasie :metal Za instalację dałem 3500pln.
    MK II ST24 2.5 V6 '97 Gaz STAG 300 Plus.MK I 1.8 '95 Gaz BRC Sequent 24.

  21. #20
    No a ja właśnie myśle tylko o IVtej generacji wielkie dzieki za info
    jak możesz Malutki to napisz jeszcze ile ci pali gazu dzieki
    pozdrawiam
    MkIII 2.0 Duratek Ghia -Automat, full opcja & MkII Ghia 2.0 Zetec - full opcja

Podobne wątki

  1. [MkI] jaki pobór pradu przy odpalaniu?
    By orson in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-10-2009, 22:56
  2. [Duratec]jaki olej przy 300tys
    By Rafal_Blues in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-08-2009, 20:20
  3. [MkI] Stuki przy przechyle jaki przy skręcie
    By krzytom33 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-08-2009, 11:39
  4. Jaki odstęp elektrod w świecach przy LPG?
    By Tomi in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 27-05-2007, 14:06
  5. Jaki uszczelniacz przy rozrzadzie?
    By alienides in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-09-2006, 20:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów