+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 19 PierwszyPierwszy 123456713 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 372
  1. #41
    Zielony listek Awatar lukasz531
    Imię
    Łukasz
    Opis
    MKII 1.8 Zetec+LPG/ DAF CF430
    Od
    24 Feb 2010
    Mieszka w
    częstochowa
    Co prawda kupiłem z LPG ale serwisy tylko w vis-eko, w vw polo zakładałem też gaz w vis-eko i jestem bardzo zadowolony więc polecam.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    widocznym pod maską elementem instalacji LPG jest listwa gazowa.
    No właśni lepiej montowac listwę czy pojedyncze wtryski ?

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  4. #43
    rustin
    Gość
    Mówią że pojedyncze ale że jak listwe to też się wypycha czy coś i pojedynczo wtryski wymienia\regeneruje ale nie bardzo się znam. OTTO zakładasz lpg? pisałeś że spala ci 7,5 to jest sens? co zakładasz?

  5. #44
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez rustin
    OTTO zakładasz lpg? pisałeś że spala ci 7,5 to jest sens? co zakładasz?
    Spalił 7,3 ale na trasie a w mieście może już byc z 9-10 l. Założyc założę na bank bo już obliczyłem że na każdym 100 km zarobię 20 zł. A tam gdzie pytałem ile mi wezmą za montaż powiedzieli, że 2500 zł + 150 zł lubryfikacja (zalecają do MK3) Pracuje tam kolega-sąsiad i mam zamiar się targowac że zapłacę 2500 a lubryfikacja gratis A co??? Jak gadałem z tym kolegą to chciałem mu zasugerowac to co radzili na forum, ale nie dał mi skończyc i powiedział: "Zaufaj mi wiemy co robimy i będziesz zadowolony" W sumie to zakładali co drugi gaz w okolicy i wszyscy se chwalą, na rynku działają chyba blisko 10 lat więc doświadczenie też mają. A z tego co mi brat mówił- w jego firmie, do firmówek dawali Stag 300 i za 200 zł są jakieś lepsze wtryski, wiec zdam się na zapewnienia.

    No i po roku jazdy gaz się zwróci bo te 15 tys rocznie na gazie się śmignie-no bo kurcze tanie przecież no nie ????????

    Szkoda tylko że tych dopłat nie ma do instalki co parę miesięcy temu obiecywali.

  6. #45
    rustin
    Gość
    jak robisz 15 tys rocznie to po pół roku gaz Ci się nie zwróci chyba że nie liczysz przeglądów dodatkowych,paliwa na odpalenie i zagrzanie silnika i jeszcze parę innych spraw.Ja też robię taki przebieg roczny i ciągle nie wiem czy zakładać gaz.W sumie większość robię krótkie odciniki a wtedy np w zimie czy chlodniejsze dni trzeba kawałek na pb i tak pojechać ty skoro tak mało jeździsz to pewnie też na krotkich trasach a w trasie dużo nie pali.Sam nie wiem przy tankowaniu będzie różnica ale znowu ponad 2,5tys wywalić to dużo i jeszcze jakby jakies problemy potem

  7. #46
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez OTTO
    No i po roku jazdy gaz się zwróci
    Tak napisałem

    Faktycznie nie rozdrabniałem się na te jazdy zimą po 2 km czy 62 zł rocznie za przegląd, ktoś może zacząc wyliczac że jeszcze filtr gazu itp. Ale ja już miałem 2 auta na gaz ociec jeździ trzecim a brat też drugim,czyli w sumie 7 aut i każdy jest zadowolony. ( ja jedna zarżnąłem ale to moja wina) Zobaczysz potem swój uśmiech na stacji paliw, mam też Honde Civic i tam gazu nie dam bo robie nią 3-4 tyś rocznie.

  8. #47
    rustin
    Gość
    No przeglądy związane z sekwencją są droższe.Nie mówię że nie założe bo się ciągle waham najgorsze w sumie to że nie wiem gdzie.

  9. #48
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez rustin
    No przeglądy związane z sekwencją są droższe
    Miałem na myśli przegląd na stacji diagnostycznej przy corocznym przeglądzie auta

  10. #49
    rustin
    Gość
    no a to nie tylko taki przegląd na forum lpg jeden gość co zakłada lpg powiedział że przy temp poniżej +8' auto 1,5km-2 będzie jechało na PB a jak większe mrozy to dłużej.

  11. #50
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Wiesz można to przeliczac w dwojaki sposób:
    Ze na zimny jedziesz na benie, że pali trochę więcej gazu, że to czy tamto.........
    Albo że latem praktycznie jeździsz tylko na gazie, a przecież latem jeździmy najwięcej, że właśnie latem jak dużo jeździmy to gaz jest tańszy itp.......
    Musisz sobie przedstawiac te lepsze strony gazu, skoro to już w Tobie zakiełkowało to pielęgnuj to aż doprowadzisz do założenia instalacji a potem będzie już widział tylko te dobre strony-ja tak miałem, ojciec też a płacił 4,5 tys bo montował w fabrycznie nowym aucie, długo się spłacało ale jest

  12. #51
    Niedzielny kierowca Awatar fubu1986
    Imię
    Piotr
    Opis
    Mk3 1.8 LPG 04'
    Od
    07 Mar 2010
    Mieszka w
    Kłobuck koło Częstochowy
    Cytat Zamieszczone przez jakubbi
    też tam montowałem i jestem zadowolony. jednak estetyka montażu, pozostawiała wiele do życzenia. Poprawiłem już i jedynym widocznym pod maską elementem instalacji LPG jest listwa gazowa.
    U mnie od początku tylko listwe widać, reszta ładnie pochowana

  13. #52
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    A czy po montażu gazu, będę mógł miec założoną poktywę silnika, czy coś z instalacji będzie przeszkadzac-odstawac ?

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  14. #53
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    nie będzie odstawać.

  15. #54
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez danielWr
    nie będzie odstawać.
    Pod warunkiem że gazownik ładnie wszystko poukłada
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  16. #55
    ramzes-1987
    Gość
    Witam jak tam rustin z gazem założyłeś? Mam właśnie podobny problem kupiłem 2 tygodnie temu Mondeo mk3 2002r z myślą o zagazowaniu ale jak się zacząłem bawić w tym temacie dowiedziałem się że jednak są przeciwnicy. Byłem u 3 gazowników 2-ch z nich chce mi wstawić staga 300premium z lubryfikacją (koszt 2800-3000) i jeden instalke 3gen bez lubryfikacji (2300). Mam znajomego gazownika który za taka instalacje chce 2800 no i mówił mi o konieczności lubryfikacji że te zawory są grafitowe i się wypalają i koniecznie trzeba im smarowania. Dzwoniłem do ASO w fordzie odradzają.


    No i taki dylemat bo rocznie robie ok 12-13 tys km. Policzyłem sobie koszta związane z eksploatacja gazu i różnymi sprawami które wymagają $ przy gazie i wyszło mi że musiałbym 2 lata 3 miesiące jeździć żeby wyjść z gazem na 0. Fakt że na CPN zostawiam przy tankowaniu sporą kasę no ale tłumacze sobie to tym że na instalke trzeba wydać prawie 3.000. Czytam o tych problemach z checkiem, a to znów częsta kontrola zaworów. Przemyślałem to i na razie zostawiłem PB nie wiem jak dalej będzie z cenami za PB mają iść w góre. Z 2 strony znów bez gazu zero problemu leje i jadę i się nie martwię.

    Na razie jeżdżę i dumam

  17. #56
    rustin
    Gość
    To tak jak ja,robię podobny przebieg może 2-3 tys więcej.Zobaczymy jak narazie nie mam ochoty na gaz bo jakoś właśnie mam obawy,trzeba bardziej dbać,cześciej różne rzeczy wymieniać i sprawdzać niż na PB.Tylko że drogo kosztuję to paliwko 4,5 ciekawe co będzie dalej ja mam nadzieję że staniej po zimie cieplej się zrobiło to komp mi pokazuje 9,2 a robie odcinki po 4km i to właśnie też minus dla gazu u mnie bo wiekszośc przebiegu tak robie,czasami po 20km.Do pracy mam 4km więc w zimie czy nawet w chlodniejsze dni gaz przełączy mi się po 2km i żadna oszczedność ( gazowiec powiedział że do 8' na dworze potrzeba 1,5-2km żeby się przełączył a jak mrozy będą? ) w trasy nie jeżdzę żeby gaz się zwrócił a jak będzie jakiś wyjazd czy na wakacje czy coś to i tak spokojnie przeważnie jeżdzę to myślę że do 8l spadnie i tak.na razie tak sobie tłumaczę bo i tak kasy nie mam 3 tys na instalkę jak będzie to zobaczymy.U mnie sekwencja wacha sie od 2,5 do 3tys z lubryfikatorem.

  18. #57
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    W tym zwrotem instalacji gazowej, to widzę duży problem
    Ale macie rację trzeba jeździc żeby się zwróciło, i zawsze jest tak (przynajmniej w moim przypadku) że jak już ten gaz się założy to człowiek dostaje wieeeekkkszej ochoty do jeżdżenia, bo nie boli tak na stacji. Jak pojedziesz gdzieś we weekend z rodzinką (ja ma 90 km do Wisły i to moje ulubione miejsce na weekendy) i przeliczysz sobie że w moim przypadku taka przyjemnosc zafundowana dzieciakom kosztowała mnie 40 zł, a na Pb było by to raz tyle to jesteś zadowolony i dumny z tego że jednak założyłeś tan gaz.

    Co do tego że nie masz 3 tys do wywalenia na gaz. To tam gdzie ja będę zakładał gościu pomyślał i można u niego wźąc na raty, i jeśli miesięcznie tankowałeś PB za 250 zł (do pełna bak) to teraz też tyle wydasz z tym że za 100 wlejesz do baku a te reszta pójdzie na ratę. Więc 3 tys nie wywalasz a autko już pracuje na siebie, no bo przecież jeździsz i gaz zaczyna się wracac.

  19. #58
    rustin
    Gość
    Z tym na raty to nie głupi pomysł mniej się odczuje ten gaz.Ale nie wiem czy w moim przypadku się zwróci i czy jest sens na takich odcinakach

  20. #59
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Cytat Zamieszczone przez OTTO
    200 zł są jakieś lepsze wtryski
    Jakie. U mnie matrixy się wyskakały po 8tysiach. (2 wtryski umarły śmiercią nagłą) , teraz mam czarne Valteki tymczasowo, bo gazer nie miał mi co wsadzić.
    wypisuję się z tego kraju...

  21. #60
    ramzes-1987
    Gość
    No u mnie i raty to nie jest rozwiązanie myślę że pojeżdżę z 2-4 lat i sprzedam tak że nie będę robił komuś prezentu z gazem. Co do paliwa mówią że ma kosztować w lecie nawet do 5zł ale takie gadanie już od lat jest, co wakacje. Teraz sprężarkę klimy regeneruje w poniedziałek bo uszczelniacze puszczają no i muszę zrobić przednia lewa sprężynę jak się okazało przy zakupie opon że jest jakieś 5cm ułamana u dołu niby nic nie stuka nie puka ale na pewno się nacisk na osi zmienił. Dopiero kupiłem autko a już mam wkłady :/ Co dziwne na szarpakach przed kupnem wyszło 76% lewy przód 75% prawy przód. A nie sadze że to mi się zrobiło bo po oględzinach widać że to już jakiś spory czas temu. Po za tym auto ciche i bardzo przyjemnie się prowadzi. Jak do tej pory zrobiłem łączniki z tyłu osłony na przegubach zalałem oleje i kupiłem nowe opony. Zastanawiam się co robić ze sprężynami czy kupić używkę czy nówkę a jak nówkę to trzeba dwie od razu kayaby 125zł/szt. Ciężko na allegro o przód używany do mk3 1.8 pb widzę że disle mają inne katalogowo. Orientujecie się czy sprężyny sa kierunkowe prawa lewa bo na allegro wypisują głupoty np sprzedam prawy przód.

Podobne wątki

  1. [MkIII] LPG do Mondeo MKIII 2.0 PB potrzebne opinie
    By Kvojt in forum LPG
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 25-01-2015, 19:36
  2. Mondeo MKIII - proszę o opinie
    By Pasi88 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-06-2013, 13:26
  3. mondeo mkIII 2.0 Pb proszę o opinie
    By czarnem in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-03-2013, 14:49
  4. Zakup Mondeo MKIII 2.2TDCI - prośba o opinie
    By dabooth in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-01-2012, 16:47
  5. [MkIII]mondeo kombi TDDI-90km, proszę o ocenę i opinie.
    By resort25 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-08-2011, 21:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów