+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Krak-Gaz czy Orlen ???

    Witam

    Dręczy mnie od jakiegoś czasu pytanie?

    Lepiej tankować w Krak-Gazie (1.72) czy na Orlenie (1.93).

    Mam wrażenie że po zatankowaniu gazu z orlenu autko jakby lepiej "chodzi", być może to tylko autosugestia

    Acha, kilka osób mówilo mi że Orlen kupuje gaz od Krak_gazu, czy to prawda?, skąd wię ta ewentualna różnica??

    Z góry serdeczne dzięki za rozwiania wątpliwości.
    Mk1, 1.6 16V, LPG , sedan, 94 rok

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Po wielu testach (50 kkm na gazie) najlepiej idzie i jest stosunkowo czysty ORLEN (moim zdaniem lepszy od shela) inne raczej słabsza jakość :metal
    Mondzio II 1,8 zetec HB GHIA gaz Lovato srebrny i naklejeczki mam!

  4. #3
    Cóż, nie mogę się wypowiadać na temat jakości gazu na Orlenie, natomiast jeśli chodzi o Krak-Gaz, to tankuję u nich już drugie auto (poprzedni był kadet). Krótko mówiąc- z jakością jest różnie, ale moja (oczywiście subiektywna) ocena jest:średnia. Raz lepiej, raz gorzej. Jednakże daje się zauważyć tendencję do pogorszenia. Przykład (moj własny): od zamontowania instalki tankowałem się tylko u nich i po 6600 km filtr gazowy był "czorny" jak murzyn z Etiopii. Oczywiścvie-wymianka. Jednakże zapewniam Cię, że są tacy sprzedawcy, którzy chyba własne bąki wpuszczają do butli, po których wóz jechał only na benzynie. No i oczywiście jest koronny argument za tankowaniem na Krak-Gazie: 0,2 zeta na litrze, to nie jest mało. Moj powóz spala między 10 (trasa) a w porywach 13,5 (zakorkowane miasto).
    1,8 GLX + LPG (sekwencja)

  5. #4
    Wyłączony
    Opis
    MKIII
    Od
    09 May 2005
    Mieszka w
    Kraków
    od ok. pół roku tankuję na stacji Krak-Gaz i nie narzekam.
    Do tego mają gaz plus-ale czy on coś daje to się okarze przy przeglądzie
    wcześniej tankowałem na BP....szkoda słów

  6. #5
    Znawca leśnych tras Awatar rc23
    Imię
    ROBERT
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    SIX PACK 04'
    Od
    09 Apr 2005
    Mieszka w
    Poznań/Borówiec
    Cytat Zamieszczone przez wader
    Po wielu testach (50 kkm na gazie) najlepiej idzie i jest stosunkowo czysty ORLEN (moim zdaniem lepszy od shela) inne raczej słabsza jakość :metal
    powiem tak na orlenie robię około 300-320 km a na shelu 350-380km
    pozatym orlen jest droższy
    MYŚLĘ ZA motocyklistów...2X
    "to właśnie używanie kierunkowskazów wskazuje mężczyzn w tłumie na drodze" ercu młodszy

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Od
    25 Jan 2005
    Mieszka w
    GDA-Kaszuby
    A w Bydgoszczy i okolicach jest tak: najlepszy i najdroższy jest BP, Shella próbowałem ze dwa razy - drogi, ale prawie tak samo dobry, jak BP, Orlen ostatnio jest na poziomie prawie BP - opłaca się tankować, jednak nieco słabsze robi się autko. Lotos - taki sobie, z braku laku warto wlać. Statoil - to samo. Próbowałem też w wielu drobnych stacyjkach, ale zależy jak się trafi, czasem średnio, czasem tragicznie, że aż silnik gaśnie na wolnych. Poza tym przebiegi mniejsze. Po ok. 20 kkm zdecydowałem się tankować tylko na firmowych i szukam w pierwszej kolejności BP, Shella albo Orlena. Mimo wyższej ceny przyjemność z jazdy dużo większa a i tak rekompensuje się większym przebiegiem o ok. 20 km.
    Suzuki Vitara Long 2,0 V6 LPG 1997
    Peugeot 307 2,0 HDI (błeee)
    Kaszuby

  8. #7
    Cytat Zamieszczone przez rydzadam
    A w Bydgoszczy i okolicach jest tak: najlepszy i najdroższy jest BP, Shella próbowałem ze dwa razy - drogi, ale prawie tak samo dobry, jak BP, Orlen ostatnio jest na poziomie prawie BP - opłaca się tankować, jednak nieco słabsze robi się autko. Lotos - taki sobie, z braku laku warto wlać. Statoil - to samo. Próbowałem też w wielu drobnych stacyjkach, ale zależy jak się trafi, czasem średnio, czasem tragicznie, że aż silnik gaśnie na wolnych. Poza tym przebiegi mniejsze. Po ok. 20 kkm zdecydowałem się tankować tylko na firmowych i szukam w pierwszej kolejności BP, Shella albo Orlena. Mimo wyższej ceny przyjemność z jazdy dużo większa a i tak rekompensuje się większym przebiegiem o ok. 20 km.
    dokładnie tak,szczegolnie jeśli w tygodniu tylko krótkie trasy były robione to spalanie na "firmowym LPG" było niższe niz tym ze stacji"no name",co w ogólnym rozrachunku wychodziło na 0.A ryzyko slabszego paliwa mniejsze .nie bardzo wiem skąd takie dysproporcje,bowiem wszystkie stacje mają LPG z Ukrainy.Prawdopodobnie dystrybutor dokładniej pilnuje jakosciowego składu mieszanki propan-butan

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Przemek
    Opis
    Mondeo MK2 2.5 V6 STAG 300Plus
    Od
    21 Apr 2005
    Mieszka w
    Góra Kalwaria
    Ja poprzednim autkiem jeździłem na ORLENIE lub SHELLU, lepszy był Shell. Teraz tankuję w Shellu i nie nazekałem dopuki nie zatankowałem w BP, autko jakby nabrało wigoru lepiej się wyprzedza na niższych obrotach lepiej ciągnie a spalanie na podobnym poziomie z tą różnicą że jazda bardziej dynamiczna. Teraz potankuję trochę w BP a potem w Shellu i zobaczę różnicę.
    MK II ST24 2.5 V6 '97 Gaz STAG 300 Plus.MK I 1.8 '95 Gaz BRC Sequent 24.

  10. #9
    Kursant
    Od
    11 Oct 2005
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Ja tankuję na Statoilu.
    MK2 1,8 B+LPG combi

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów