+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    Zielony listek Awatar swinx__wawa
    Imię
    Maciek
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    LPG
    Od
    22 Sep 2005
    Mieszka w
    Warszawa

    Elektryczny wtrysk gazu a gaz zwykly

    Czy moze mi ktos wyjasnic na czym polega miedzy nimi roznica,bo nie zabardzo mam pojecie o instalacjach gazowych

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar RWalentynowicz
    Model
    Pug 4007
    Silnik
    2.2 HDI
    Opis
    Kuty na cztery łapy
    Od
    04 Apr 2005
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp./Surrey
    Pierwsze słyszę o czymś takim jak elektryczny wtrysk gazu i gaz zwykły. Może mógłbyś być bardziej precyzyjny?
    Nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś kimś, bo defekujesz z najwyższej grzędy, to masz rację – wydaje ci się. Kurom z najwyższej grzędy życzę więcej dystansu, gdyż i tak skończą tak samo.

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar Lowlander
    Opis
    mk3 tdci
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Nottm
    Może chodzi o różnicę między instalacją mieszalnikową a sekwencyjnym wtryskiem gazu?
    Długoletnie małżeństwo. Mąż coś naprawia.
    - Stara, chodź no tu! - Co? - Złap no ten drucik.
    Żona chwyta przewód i pyta:- I co?
    - No nic. Widocznie faza jest w tym drugim...

  5. #4
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Podstawowa - Dawka gazu ustalana jest na podstawie uchylonej przepustnicy i śruby ograniczającej nadmierny wypływ gazu z reduktora (parownika) - wszystkie instalacje gaźnikowe i wiele instalacji wtryskowych.
    CPU sterowany Sondą Lambda - bardziej inteligentny lecz jego dawkowanie opiera się jedynie na odczytach z Sondy Lambda (CPU sterowany Sondą, prędkością obrotową silnika, położeniem przepustnicy). Dość inteligentny system zaawansowane opcje regulacyjne.
    Liniowy wtrysk gazu - system oparty na swoim poprzedniku. Zastosowano w nim dwa silniki krokowe, jak również zespół wtryskiwaczy gazu. Zalecany do plastikowych kolektorów ssących.
    Sekwencyjny wtrysk gazu - system zaawansowany technologicznie. Wtryskiwacze gazu sterowane komputerem benzynowym - gaz podawany jest w fazie lotnej.
    Sekwencyjny wtrysk gazu w fazie ciekłej

  6. #5
    Zielony listek Awatar swinx__wawa
    Imię
    Maciek
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    LPG
    Od
    22 Sep 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Lowlander
    Może chodzi o różnicę między instalacją mieszalnikową a sekwencyjnym wtryskiem gazu?
    Wlasnie o roznice miedzy tym mi chodzilo,przepraszam za niesprecyzowanie sie

    fuel dziekuje za opisanie o co chodzi z tymi gazami.a ktory uwazacie za najlepszy??
    tzn. mam taki dylemat mam na oku 2 mondeo
    1)1993r,200000 przejechane,zadnych wiekszych bajerow ale bardzo zadbany,benzyna+gaz
    2)1993r,trudno powiedziec ile przejechane bo licznik jest uszkodzony,komputer pokladowy,elektryczne,szyby,lusterka,szyber dach,wymagajacy mase prac blacharskich,ktory byscie wybrali ?? bede wdzieczny za pomoc bo wy macie troche wieksze pojecie o tych samochodach a ja dopiero zaczynam sie nimi interesowac

  7. #6
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Czy to ci wystarczy , czy chcesz bardziej szczegółowych informacji?

  8. #7
    Zielony listek Awatar swinx__wawa
    Imię
    Maciek
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    LPG
    Od
    22 Sep 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Jak mozesz rozwiac moj dylemat bede wdzieczny

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar RWalentynowicz
    Model
    Pug 4007
    Silnik
    2.2 HDI
    Opis
    Kuty na cztery łapy
    Od
    04 Apr 2005
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp./Surrey
    Cytat Zamieszczone przez swinx__wawa
    Jak mozesz rozwiac moj dylemat bede wdzieczny
    Ale jaki dylemat? Skąd wytrzasnąłeś te nazwy? Na podstawie tego, co napisałeś możemy tylko strzelać o co Ci tak właściwie chodzi. Jest 5 generacji instalacji więc wybór mamy spory. Także by móc Ci coś pomóc, będziesz musiał być bardziej precyzyjny.

    Pozdrawiam.
    Nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś kimś, bo defekujesz z najwyższej grzędy, to masz rację – wydaje ci się. Kurom z najwyższej grzędy życzę więcej dystansu, gdyż i tak skończą tak samo.

  10. #9
    Zielony listek Awatar swinx__wawa
    Imię
    Maciek
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    LPG
    Od
    22 Sep 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Kod:
    ....tzn. mam taki dylemat mam na oku 2 mondeo 
    1)1993r,200000 przejechane,zadnych wiekszych bajerow ale bardzo zadbany,benzyna+gaz
    2)1993r,trudno powiedziec ile przejechane bo licznik jest uszkodzony,benzyna + sekwencyjnym wtrysk gazu, komputer pokladowy,elektryczne,szyby,lusterka,szyber dach,wymagajacy mase prac blacharskich,ktory byscie wybrali ?? bede wdzieczny za pomoc bo wy macie troche wieksze pojecie o tych samochodach a ja dopiero zaczynam sie nimi interesowac
    Stad zaczynalo sie moje pytanie o roznice,ale to jush zostalo rozwiane.znaczy juz rozumiem podzial gazow i o co w tym chodzi

    Dylemat z przed dwuch linijek wyzej ktory spowrotem przytaczam,chodzi o to ktory lepiej wybrac(kupic)

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar Lowlander
    Opis
    mk3 tdci
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Nottm
    Bez zdjęć trudno cokolwiek wyrokować. Na pewno nie można dokonywać wyboru tylko na podstawie tego, że jeden jest zaniedbany ale ma sekwencję, a drugi zadabny, ale instalka II generacji.

    Musisz obejrzeć z mechanikiem obydwa egzemplarze, ocenić czy jest coś do roboty w nich. Moim skromnym zdaniem nie jest to jakiś rewelacyjny moment na kupowanie auta. Ceny idą ostro w dół, auta cały czas jadą do nas, komisy już nie przyjmują, chyba, że w bardzo atrakcyjnej cenie. Na razie nie została przekroczona pewna masa krytyczna, po której ceny naprawdę polecą, bo tym co sprowadzili na handel albo żeby trochę pojeździć i sprzedać przestanie zależeć na zarobku, zacznie zależeć na tym, aby zbyt dużo nie stracić.

    I czemu tylko 2 auta do wyboru? Mało ich na rynku? Ty lepiej powiedz ile możesz przeznaczyć, to powiem ci co możesz za to kupić.
    Długoletnie małżeństwo. Mąż coś naprawia.
    - Stara, chodź no tu! - Co? - Złap no ten drucik.
    Żona chwyta przewód i pyta:- I co?
    - No nic. Widocznie faza jest w tym drugim...

  12. #11
    Zielony listek Awatar swinx__wawa
    Imię
    Maciek
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    LPG
    Od
    22 Sep 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    8000PLN moge przeznaczyc na zakup tego pojazdu.a czemu mondeo bo bardzo podoba mi sie jego wykonanie w wersji kombi a taka wersja tylko mnie interesuje (2 husky) + rodzina

    A co do zdjec samochodow za chwile udostepnie zdjecia tej "biedniejszej" wersji

  13. #12
    Niedzielny kierowca Awatar Lowlander
    Opis
    mk3 tdci
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Nottm
    Cytat Zamieszczone przez swinx__wawa
    8000PLN moge przeznaczyc na zakup tego pojazdu.a czemu mondeo bo bardzo podoba mi sie jego wykonanie w wersji kombi a taka wersja tylko mnie interesuje (2 husky) + rodzina

    A co do zdjec samochodow za chwile udostepnie zdjecia tej "biedniejszej" wersji
    Nie kwestionuję wyboru Mondeo. Chodzi mi o to, że jest bardzo dużo posprowadzanych Mondków a ty ograniczasz się do wyboru pomiędzy dwoma.
    Długoletnie małżeństwo. Mąż coś naprawia.
    - Stara, chodź no tu! - Co? - Złap no ten drucik.
    Żona chwyta przewód i pyta:- I co?
    - No nic. Widocznie faza jest w tym drugim...

  14. #13

  15. #14
    Niedzielny kierowca
    Od
    18 Apr 2005
    Mieszka w
    CB-Bydgoszcz
    Ja Ci mogę tylko dorzucić tylko tyle, żebyś ze względu na pieski szukał Mondka z klimą.
    Uwierz, przydaje się. A moja Młoda jest mi na pewno za to wdzięczna. :metal
    Black Panther Kombi + ramki

  16. #15
    Niedzielny kierowca Awatar Lowlander
    Opis
    mk3 tdci
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Nottm
    O Boże. Już na pierwszym zdjęciu widać, że bity w przód. Te pseudozaprawki na przodzie maski i na tylnych nadkolach - czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Zdjęcie m6 po prostu powala. Hammerite, kurde, a czemu nie farba elewacyjna do betonu? Samochód cały do poprawek i malowania, jeszcze zderzak pęknięty. Wyjmowali mu silnik, żeby sprowadzić jako składaka. Klimy brak. Biały kolor lakieru = wszystkie brudy widać na aucie + trudności z odsprzedażą. Koleś co sprzedaje opowiada bajki:

    "Wizualnie nie jest ideałem, ale idealne Mondeo z tego rocznika z gazem kosztuje w granicach 10-11 000 zł. "

    Jasne, Mondek '93 z gazem za 11 tys. - chyba w snach. Musiałem przewinąc temat wstecz,żeby się upewnić czy właśnie tego nazwałeś "zadbanym". Ale to chyba ten. Boję się jak wygląda ten "niezadbany ale z bajerami".

    Władujesz w to auto kupę kasy, aby doprowadzić do jakiego takiego stanu.

    Naprawdę nie wiem co napisać. Opadła mi szczęka... W tej cenie na Allegro jest masa kombiaków i to raczej rocznik 95 i dopiero sprowadzone, a nie tłuczone na naszych drogach od 1997 roku.
    Długoletnie małżeństwo. Mąż coś naprawia.
    - Stara, chodź no tu! - Co? - Złap no ten drucik.
    Żona chwyta przewód i pyta:- I co?
    - No nic. Widocznie faza jest w tym drugim...

  17. #16
    Zielony listek Awatar swinx__wawa
    Imię
    Maciek
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    LPG
    Od
    22 Sep 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Nio i bardzo mi pomogles w takim razie rozpoczynam poszukiwanie dalsze.Ale nadal Mondka bo diabelnie mi sie one podobaja.Dziekuje za pomoc odemnie punkcik za pomoc

  18. #17
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Och jak mogłeś patrzeć na to białe świństwo. Nie trzeba być znawcą żeby od razu je zdyskwalifikować. Z napraw to chyba do kończ życia byś nie wyszedł. Bierz zadbany, a przebiegiem za bardzo się nie przejmój. Jak ktoś dbał o auto to i niesądzę, że zajeździł

  19. #18
    Zielony listek Awatar swinx__wawa
    Imię
    Maciek
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    LPG
    Od
    22 Sep 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    w tym rzecz ze ja go ogladalem noca wiec niezauwazylem wielu rzeczy,mimo iz na jezdzie probnej wyszedl calkiem calkiem a fotki dostale chwile przed umieszczeniem ich na serwerku....No nic zaczynam poszukiwania mondka...moze przy granicy cos bedzie

  20. #19
    Pochłaniacz prostych Awatar konio
    Imię
    Konrad
    Opis
    A3 2.0FSI
    Od
    02 May 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    człowieku szrot i tyle , ja na ful wypasie 2.0 bez plamek rdzy pusciłem za 10000 94r , wszystkie bajery + tempomat a tak wyglądał:



    pozdrawiam

  21. #20
    Zielony listek Awatar swinx__wawa
    Imię
    Maciek
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    LPG
    Od
    22 Sep 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    boze powalilo mnie na kolana padam pod wrazeniem zadbania i wygladu samochodu

Podobne wątki

  1. [MkII] Filtr K&N jaki zamontowac zwykly do obudowy czy Stozek.
    By Przemas 2.5 v6 in forum Tuning
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 25-06-2013, 20:54
  2. [Zetec] MK 1 --- Wtrysk ????
    By brief99 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-11-2012, 19:07
  3. MISTRAL - wtrysk gazu
    By jarekch in forum LPG
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-03-2005, 08:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów