+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar piatek77
    Imię
    Dariusz
    Opis
    MK III TDDI 115 PS
    Od
    21 Aug 2005
    Mieszka w
    Świebodzice

    Wspólny wskaźnik LPG/Benzyna?

    CZy ktos eksperymentowal ze wskaznikiem paliwa zeby pracowal na gazie i na benzynie?
    pozdrawiam
    Piatek77

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    waldemarz
    Gość
    A jak ty to sobie wyobrazasz? aby jedna wskazowka pokazywala dwie rozne i w innych zbiornikach ilosci paliwa. Chyba ze bys mial wskaznik z dwoma wskazowkami to moze i by to mozna bylo zrobic ale jedna wskazowka? bo ja nie jestem wstanie tego z jedna wskazowką.

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar Lowlander
    Opis
    mk3 tdci
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Nottm
    Czysto teoretycznie można zrobić tak, że wskazówka pokazuje sumę stanu zbiornika gazu i zbiornika paliwa. Wymagało by to baaardzo dużo pracy, instalację jakiegoś dodatkowego komputera, który dawałby na wskaźnik odpowiedni sygnał... Bardzo drogie, ale możliwe do wykonania.

    O ile w ogóle o to chodzi, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem założenie projektu.

    Pytanie tylko: po co pozbawiać się możliwości skontrolowania osobno poziomu gazu i osobno poziomu benzyny?
    Długoletnie małżeństwo. Mąż coś naprawia.
    - Stara, chodź no tu! - Co? - Złap no ten drucik.
    Żona chwyta przewód i pyta:- I co?
    - No nic. Widocznie faza jest w tym drugim...

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Model
    GHIA
    Silnik
    1.8 130 KM
    Od
    21 May 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    Stawiam, że autorowi wątku chodziło o to, że wskaźnik pokazuje stan aktualnie używanego paliwa. Widziałem coś takiego w citroenie kumpla, ale to było wieki temu, instalka I lub II gen i nie mam pojęcia jak gazownik mu to pospinał.
    Mk II 1,8 ZETEC '00 kombi oramkowany + BRC Sequent 24

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar piatek77
    Imię
    Dariusz
    Opis
    MK III TDDI 115 PS
    Od
    21 Aug 2005
    Mieszka w
    Świebodzice
    Cytat Zamieszczone przez waldemarz
    A jak ty to sobie wyobrazasz? aby jedna wskazowka pokazywala dwie rozne i w innych zbiornikach ilosci paliwa. Chyba ze bys mial wskaznik z dwoma wskazowkami to moze i by to mozna bylo zrobic ale jedna wskazowka? bo ja nie jestem wstanie tego z jedna wskazowką.
    Wyobrazam sobie to tak:
    przełączasz auto na gaz i wskazówka, a po przelaczeniu na gaz pokazuje gaz- proste co?
    pozdrawiam
    Piatek77

  7. #6
    Gość
    to możliwe, nie wiem jak to jest zrobione ale ja tak mam. Auto jest z holandii i na instalacje gazową VIALLE ale nie ciekły wtrysk, normalną. Jak przekręcam stacyjkę i mam ustawione na benzynke to pokazuje benzynkę, jak przełączam na gaz to pokazuje gaz. Jak odpalam od razu ustawione na gaz to pokazuje od razu gaz. Działa wszystko łącznie z kontrolką rezerwy na gazie i benzynie. Fajne te VIALLE robi rzeczy.[/i][/code]

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar piatek77
    Imię
    Dariusz
    Opis
    MK III TDDI 115 PS
    Od
    21 Aug 2005
    Mieszka w
    Świebodzice
    Cytat Zamieszczone przez Anonymous
    to możliwe, nie wiem jak to jest zrobione ale ja tak mam. Auto jest z holandii i na instalacje gazową VIALLE ale nie ciekły wtrysk, normalną. Jak przekręcam stacyjkę i mam ustawione na benzynke to pokazuje benzynkę, jak przełączam na gaz to pokazuje gaz. Jak odpalam od razu ustawione na gaz to pokazuje od razu gaz. Działa wszystko łącznie z kontrolką rezerwy na gazie i benzynie. Fajne te VIALLE robi rzeczy.[/i][/code]
    I jak starczy mi checi i zapału to też tak zrobię, ale czekam moze ma ktos gotowy schemat, a jak nie to bedzie pole do popisu.
    pozdrawiam
    Piatek77

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar Lowlander
    Opis
    mk3 tdci
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Nottm
    Cytat Zamieszczone przez piatek77
    Cytat Zamieszczone przez Anonymous
    to możliwe, nie wiem jak to jest zrobione ale ja tak mam. Auto jest z holandii i na instalacje gazową VIALLE ale nie ciekły wtrysk, normalną. Jak przekręcam stacyjkę i mam ustawione na benzynke to pokazuje benzynkę, jak przełączam na gaz to pokazuje gaz. Jak odpalam od razu ustawione na gaz to pokazuje od razu gaz. Działa wszystko łącznie z kontrolką rezerwy na gazie i benzynie. Fajne te VIALLE robi rzeczy.[/i][/code]
    I jak starczy mi checi i zapału to też tak zrobię, ale czekam moze ma ktos gotowy schemat, a jak nie to bedzie pole do popisu.
    W sumie fajny patent. Jeszcze tylko schować przełącznik gaz/benzyna, wlew gazu pod klapką i nikt nie czai, że jeździsz na LPG. Możesz udawać krezusa pomykającego V6 na benzynce :metal.
    Długoletnie małżeństwo. Mąż coś naprawia.
    - Stara, chodź no tu! - Co? - Złap no ten drucik.
    Żona chwyta przewód i pyta:- I co?
    - No nic. Widocznie faza jest w tym drugim...

  10. #9
    Wyłączony
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Radzyń Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez MaciekG
    Stawiam, że autorowi wątku chodziło o to, że wskaźnik pokazuje stan aktualnie używanego paliwa. Widziałem coś takiego w citroenie kumpla, ale to było wieki temu, instalka I lub II gen i nie mam pojęcia jak gazownik mu to pospinał.


    a ja widzę to dość często i to w mondeo.
    ale niestety nie w moim.
    Kolega ma u mnie w pracy kombiaka z oryginalnym holenderskim gazem i tak ma.
    zależy na czym jedzie to stan tego paliwa mu pokazuje.
    Co ciekawe jeszcze przy tej jego instalacji : Druga generacja, już ponad 3 lata nie zmieniał świec ani przewodów WN i jak do tej pory nie miał zadnego wystrzału.

    Kompletnie zadnych kłopotów z insatlką, (jednak holendrzy potrafili zrobić :metal )

    Ale nikt z gazowników w okolicy nie chce nawet zaglądać do samochodu jak usłyszy, że oryginalna holenderska instalacja.

  11. #10
    Cytat Zamieszczone przez waldemarz
    A jak ty to sobie wyobrazasz? aby jedna wskazowka pokazywala dwie rozne i w innych zbiornikach ilosci paliwa. Chyba ze bys mial wskaznik z dwoma wskazowkami to moze i by to mozna bylo zrobic ale jedna wskazowka? bo ja nie jestem wstanie tego z jedna wskazowką.
    Jest do zrobienia i to bez problemu

  12. #11
    Cytat Zamieszczone przez piatek77
    Cytat Zamieszczone przez waldemarz
    A jak ty to sobie wyobrazasz? aby jedna wskazowka pokazywala dwie rozne i w innych zbiornikach ilosci paliwa. Chyba ze bys mial wskaznik z dwoma wskazowkami to moze i by to mozna bylo zrobic ale jedna wskazowka? bo ja nie jestem wstanie tego z jedna wskazowką.
    Wyobrazam sobie to tak:
    przełączasz auto na gaz i wskazówka, a po przelaczeniu na gaz pokazuje gaz- proste co?
    Dokladnie tak jak myslisz,jest na spec.przekaznik.pytanie tylko po co? Najważniejszą zasadą jazdy na LPG jest licznik dziennych przebiegów.Kasujesz zawsze przy tankowaniu do pełna(raczej nikt nie leje za 20pln) i wiesz ile możesz zrobić na pełnym zbiorniku.Sam miernik w zbiornikach LPG nie jest tak dokladnie wyskalowany jak w beznzynowych,wiec jest to tylko teaoretyczny wykaz

  13. #12
    Pochłaniacz prostych
    Od
    09 Aug 2005
    Mieszka w
    Koło
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    Cytat Zamieszczone przez piatek77
    Cytat Zamieszczone przez waldemarz
    A jak ty to sobie wyobrazasz? aby jedna wskazowka pokazywala dwie rozne i w innych zbiornikach ilosci paliwa. Chyba ze bys mial wskaznik z dwoma wskazowkami to moze i by to mozna bylo zrobic ale jedna wskazowka? bo ja nie jestem wstanie tego z jedna wskazowką.
    Wyobrazam sobie to tak:
    przełączasz auto na gaz i wskazówka, a po przelaczeniu na gaz pokazuje gaz- proste co?
    Dokladnie tak jak myslisz,jest na spec.przekaznik.pytanie tylko po co? Najważniejszą zasadą jazdy na LPG jest licznik dziennych przebiegów.Kasujesz zawsze przy tankowaniu do pełna(raczej nikt nie leje za 20pln) i wiesz ile możesz zrobić na pełnym zbiorniku.Sam miernik w zbiornikach LPG nie jest tak dokladnie wyskalowany jak w beznzynowych,wiec jest to tylko teaoretyczny wykaz
    Moim zdaniem Krzysiu ma racje.
    Pozdrawiam.
    Pozdrawiam Rysiek.
    Czasami tęsknię za swoim byłym MkII 2,5 V6
    Pewnie i tak kiedyś kupię Mondeo.
    Nowy nabytek - Ford KA.

  14. #13
    Niedzielny kierowca Awatar dlugimaciek
    Imię
    Maciek
    Opis
    MK3 TDDI
    Od
    16 Sep 2005
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    i ja tak własnie robie jak mowi KRZYS a tak wogole to miałem cos takiego w omedze instalka była podłaczona do komputera pokładowego .....i co ? jak ruszałem to odrazu wskazywało zuzycie 39,00l/100km ,a jak wrzuciłem na luz to 00,00/100km i jak tu wierzyc??????????????????????


    ghia + uniden + JAAAAA


    Diesel kopci,diesel czadzi,diesel nigdy Cię nie zdradzi....


    http://sc.freecast.pl:8048/listen.pls --------WŁACZ WINAMP-a i słuchaj

  15. #14
    Przy zakładaniu gazu do swojego pytałem o taki bajer, ale gazowniki rozkładały ręce i mówiły, żeby jechać do Holandii, to tam takie cudo mi założą. Mój kolega ma to w sprowadzonej z Holandi 626. Gazowniki mówiły jeszcze, że to wymaga oddzielnego mini komputerka, który jest bardzo drogi więc w z takim wskaźnikiem i mam normalny.
    MK II 2.0 Ghia Sedanik LPG Sekwencja

  16. #15
    Robienie takiego polaczenia ma sens, ale nie bardzo z toroidalnym zbiornikiem (w kole). Z racji tego, ze jest on plaski, odczyt bedzie baaardzo niemiarodajny.

    Ja mam wskaznik diodowy (standardowy Prins) i potrafi mu sie rezerwa zapalic przy polowie zbiornika, a czasem gaz sie juz skonczy, podczas gdy wskaznik pokazuje zakres 20%-40%. Nauczylem sie juz w ogole nie zwracac na niego uwagi, kieruje sie tylko licznikiem przebiegu od ostatniego tankowania oraz wskazaniami sredniego spalania.

    Z takim zbiornikiem to gra nie warta swieczki IMHO.

    Pozdrawiam!

  17. #16
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Opis
    Mondeo MK1
    Od
    25 Mar 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Ja jestem od 9 grudnia posiadaczem instalacji Sirocco w V6 i poki co jestem zadowolony, i tez mam efekt nieprecyzyjnego wskaźnieka poziomu gazu - toroid.
    Co do wskaźniaka poziomu LPG na standardowym wskaźniku to moj "spec" od gazu twierdzi że potrzebny jest dodatkowy moduł który to umożliwia a który do mojej instalki koszkute jakieś 700-900zł !!. Chyba nie bardzo sie kalkuluje.
    Pozdrawiam

  18. #17
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    Nieprecyzyjność wskaźnika poziomu LPG wynika zapewne ze sposobu sprzężenia pływaka ze wskazówką na wielozaworze - jeden magnesik na ramieniu pływaka, drugi przy wskazówce a pomiędzy nimi ścianka. W efekcie położenie wskazówki tylko z grubsza odpowiada położeniu pływaka...

    Trzeba by założyć na wielozawór rezystancyjny wskaźnik poziomu gazu i podłaczyć jego wyjście do jakiegoś układziku który odpowiednio wysteruje wskaźnik poziomu paliwa na desce. Ale żeby to choć trochę działało, trzeba by pewnie uśredniać wyniki pomiarów poziomu gazu za parę minut... Generalnie - do zrobienia, i na pewno taniej niż 700 zł

    No i zostaje poznanie sposobu działania wskaźnika paliwa na desce - to zwykły woltomierz czy bardziej jakieś ustrojstwo z grzaną, bimetalową sprężyną?
    Dobra, zmiana!

  19. #18
    kiedystam rozbieralem wskazniki i wskaznik paliwa to raczej woltomierz, tak jak i wskaznik temp,

    Pozdrawiam

  20. #19
    Niedzielny kierowca Awatar midas78
    Imię
    Michał
    Opis
    MKIII'04 V6 LPG
    Od
    25 Jan 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Też mam taki wskaźnik w holenderskiej instalacji. Ale wskazania do niczego się nie nadają. Czasami przejadę 70km i mi spadnie o 1/4 zbiornika. A czasmi przejadę 250km i też spadnie o 1/4.
    Zawsze przy tankowaniu kasuję licznik dzienni i jeżdżę na ilość kilometrów nie wskazania.

  21. #20
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    Skoro temat żyje...

    Spójrzcie tutaj, to chyba to o co chodzi. Zrobione na czujniku Halla, wyjście PWM zapewne więc wysteruje co trzeba, gotowe do zamontowania, elastyczne w konfiguracji (na procku). Jeżeli pasuje na wielozawór to brać kupować
    Ma szansę działać, choć na aż taką dokładność bym nie liczył...



    PS. Nie jestem w żaden sposób związany z właścicielem aukcji - znalazłem na Allegro i w mojej opinii to dobre rozwiązanie.
    Dobra, zmiana!

Podobne wątki

  1. [MkII] Gdzie wspólny punkt dla włączników drzwi?
    By borejek343 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-11-2007, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów