+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 61
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    03 Sep 2009
    Mieszka w
    Toruń

    [TDCi]Odpala dobrze a po kilometrze gaśnie

    Mam problem z MKIII bo udało mi się go odpalić bez najmniejszego problemu i po przejechaniu około 1 kilometra zaczęła mrugać kontrolka świec żarowych a potem kontrolka silnika i samochód zgasł. Odpaliłem go bez problemu kontrolka świec zgasła natomiast silnika pali się ciągle i znowu po jakimś kilometrze samochód zgasł i tak dalej. Mam pytanko czy ktoś ma pomysł co to może być? Może to tylko zamarznięta ropa bo jest -12 stpni a może coś innego.
    Dodam jeszcze że to diesel 2,0 tdci z 2005 kombi.
    Pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar radekkaras
    Opis
    Kiedyś st220 / civic type-r / znowy ST220 Kombi
    Od
    19 Dec 2009
    Mieszka w
    NOWY Sącz / Gembloux
    Gdzie tankowałeś ostatni bak????

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    03 Sep 2009
    Mieszka w
    Toruń
    BP

  5. #4
    Kursant Awatar radekkaras
    Opis
    Kiedyś st220 / civic type-r / znowy ST220 Kombi
    Od
    19 Dec 2009
    Mieszka w
    NOWY Sącz / Gembloux
    Napisze Ci tak kiedyś miałem taki problem po zatankowaniu na BP w Nowym Sączu.Czyszczenie układu mnie uratowało.
    ale na początek wstaw auto do grzanego garażu a błąd silnika i tak bedziesz musiał skasować

  6. #5
    Kursant Awatar sd123
    Imię
    Darek
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    MK IV 1,8 TDCI
    Od
    21 Mar 2005
    Mieszka w
    Łomża / podlaskie
    mam to samo
    zawsze tankuję na SHELLu, wczoraj z 8x musiałem się zatrzymywać wracając z pracy (5 km), pojechałem na STATOIL, dolałem jakiegoś czegoś STP i wlałem do pełna (ok 1/2 baku) zimowej ropy, przejechałem trochę i przeszło,
    juz zadowolony, dziś siadam niecały km i ZONG.
    od nowa ...
    mam pełniusi bak i nie mam pojęcia co wydumać
    chyba do wiosny trza będzie czekać .. mać

  7. #6
    jakubu18
    Gość
    U nas podobnie. Dzisiaj auto sobie zgasło a przy okazji brak ciągu. Mam nadzieje że to nic poważnego i auto będziemy mieć na święta.

  8. #7
    Zielony listek
    Od
    25 Aug 2009
    Mieszka w
    Okolice Płocka
    jak ci samochód nie "ciagnie" to zamarzło ci paliwo w filtrze paliwa musisz wymienić też tak miałem rok temu w escorcie 1.8D do 2.3tys obr i wyżej brakowało mu paliwa

  9. #8
    Zielony listek
    Opis
    TDCI-2002-130 kucy
    Od
    08 Dec 2009
    Mieszka w
    dolnośląskie

    Re: [TDCi]Odpala dobrze a po kilometrze gaśnie

    Cytat Zamieszczone przez jacabart
    Mam problem z MKIII bo udało mi się go odpalić bez najmniejszego problemu i po przejechaniu około 1 kilometra zaczęła mrugać kontrolka świec żarowych a potem kontrolka silnika i samochód zgasł. Odpaliłem go bez problemu kontrolka świec zgasła natomiast silnika pali się ciągle i znowu po jakimś kilometrze samochód zgasł i tak dalej. Mam pytanko czy ktoś ma pomysł co to może być? Może to tylko zamarznięta ropa bo jest -12 stpni a może coś innego.
    Dodam jeszcze że to diesel 2,0 tdci z 2005 kombi.
    Pozdrawiam
    Witam
    dzisiaj miałem to samo,wymieniłem filtr paliwa i jest ok

  10. #9
    wczoraj miałem to samo ,pojechałem do Złotoryji bez problemu - 17 na dworze,wieczorem wracamy do bolesławca jakieś 10 km do celu zapaliła się sprężynka i zaczeła migać po chwili auto zgasło,zapalił bez problemu,po 2 km to samo znowu zapalił bez problemu i tak jeszcze ze trzy razy ,do migającej sprężynki migającej dołączyła kontrolka silnika,dojechałem bez problemu odpalając po drodze silnik,na mieście sprężynka zgasła ale silnika pali się ciągle,na parkingu zgasiłem auto i po chwili odpaliłem bez problemu ,tylko ten "silnik" ciągle się pali,zaraz się przejadę i zobaczę ,dzisiaj dzisiaj trochę cieplej -7 to mundek 2005 rok 2.0 tdci 130 km, jutro mam jechać do pracy 60 km i nie wiem czy tak można jeżdzić jeśli to jakiś błąd silnika,silnikiem nie trzęsie ani nie kopci mam go rok i zrobiłem bez problemu 40000 teraz ma 175000 przebiegu,

  11. #10
    Zielony listek
    Opis
    TDCI-2002-130 kucy
    Od
    08 Dec 2009
    Mieszka w
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez trzy_kawki
    wczoraj miałem to samo ,pojechałem do Złotoryji bez problemu - 17 na dworze,wieczorem wracamy do bolesławca jakieś 10 km do celu zapaliła się sprężynka i zaczeła migać po chwili auto zgasło,zapalił bez problemu,po 2 km to samo znowu zapalił bez problemu i tak jeszcze ze trzy razy ,do migającej sprężynki migającej dołączyła kontrolka silnika,dojechałem bez problemu odpalając po drodze silnik,na mieście sprężynka zgasła ale silnika pali się ciągle,na parkingu zgasiłem auto i po chwili odpaliłem bez problemu ,tylko ten "silnik" ciągle się pali,zaraz się przejadę i zobaczę ,dzisiaj dzisiaj trochę cieplej -7 to mundek 2005 rok 2.0 tdci 130 km, jutro mam jechać do pracy 60 km i nie wiem czy tak można jeżdzić jeśli to jakiś błąd silnika,silnikiem nie trzęsie ani nie kopci mam go rok i zrobiłem bez problemu 40000 teraz ma 175000 przebiegu,
    witam
    Wczoraj miałem identyczne objawy wymiana filtra paliwa ,zamarzł i nie dawał tyle paliwa ile potrzebował i dzisiaj po nocy odpalił bezproblemowo
    odłącz akumulator na 30 min może skasuje bład i nie bedzie się palił
    choc wydaje mi się bez kompa się nie obejdzie.

    pozdrawiam

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar daniellomasa
    Imię
    DANIEL
    Opis
    FORD MONDEO TDCI 130KM 2001 grudzień
    Od
    04 Mar 2009
    Mieszka w
    LEGNICA
    dokładnie może być filtr paliwa i przyłapało
    Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.<br><br>

  13. #12
    właśnie wróciłem wszystko w normie kontrolki już się nie palą,musiało chyba gdzieś paliwo przymarznąć tankowałem wczoraj na statoil w bolesławcu ,wrócę chyba do shella,zobaczę jutro jak będę do pracy rano jechał,Jacabart napisz co z twoim autkiem.

  14. #13
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    03 Sep 2009
    Mieszka w
    Toruń
    Wczoraj wlałem na pełny bak ćwiartkę denaturatu i przejechałem około 20 km i odziwo nie zgasł ani razu i nie tracił mocy niestety dzisiaj znowu jest to samo. Nie wlewam więcej denaturatu bo mój mondek będzie jeździł zygzakiem. Jutro wymienię filterek paliwa i zobaczymy co i jak. Dam znać jutro czy pomogło

  15. #14
    Mistrz pobocza
    Imię
    Piotr
    Opis
    Transit MK7 Trend 2.2 TDCi
    Od
    02 Jul 2008
    Mieszka w
    Bilesko-Biała
    Filtr to podstawa , zawsze trzeba wymienić przed zimą.

  16. #15
    Zielony listek
    Opis
    TDCI-2002-130 kucy
    Od
    08 Dec 2009
    Mieszka w
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez jacabart
    Wczoraj wlałem na pełny bak ćwiartkę denaturatu i przejechałem około 20 km i odziwo nie zgasł ani razu i nie tracił mocy niestety dzisiaj znowu jest to samo. Nie wlewam więcej denaturatu bo mój mondek będzie jeździł zygzakiem. Jutro wymienię filterek paliwa i zobaczymy co i jak. Dam znać jutro czy pomogło
    od silnika Ci się filtr ogrzał i było ok a po nocy znowu filtr złapało i lipa
    mi też po krótkie jeździe wszystko wróciło do normy,ale nie czekałem
    tylko szybka wymiana filtra V-power do pełna i dziś rano -17 i odpalił
    bez problemu.
    pozdrawiam

  17. #16
    Pochłaniacz prostych Awatar Bajek
    Imię
    Bartek
    Model
    Nissan Patrol
    Silnik
    2.8
    Opis
    Y61 3p
    Od
    14 Jul 2008
    Mieszka w
    Genewa
    Mam podobnie:
    http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...wtopic&t=73715

    Jeżeli ktoś ma ELMa, to niech odczyta błędy. Jeżeli będą takie same, to jednoznacznie zamarza paliwo i komp wyłapuje, że jest za mała dawka.
    Zła nuta zagrana z wahaniem jest zafałszowaniem.
    Zła nuta zagrana z przekonaniem jest interpretacją.

  18. #17
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Niestety to wszystko jest winą Stacji Paliw. Nie ma na to rady dopiero wzięli się za wymianę paliwa na zimową. Coż kasować błędy i dolać MIXOLU. Tak, tak starego poczciwego MIXOLU Silniczek zapala się najczęściej z powodu przycięcia zaworka zwrotnego - bo wtryski nie radzą sobie z odbiorem ropy z listwy. I zawsze jest tak, że sprężynka i w końcu silniczek

  19. #18
    Pochłaniacz prostych Awatar Bajek
    Imię
    Bartek
    Model
    Nissan Patrol
    Silnik
    2.8
    Opis
    Y61 3p
    Od
    14 Jul 2008
    Mieszka w
    Genewa
    Oj z mixolem to chyba przesadziłeś. Jest taki zimowy dodatek STP do CR o ile się nie mylę.
    Zła nuta zagrana z wahaniem jest zafałszowaniem.
    Zła nuta zagrana z przekonaniem jest interpretacją.

  20. #19
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Nie Bajek nie przesadziłem - i nie chodzi mi o polepszenie parametrów krzepliwości tylko o uratowanie (niedopuszczenie) do przytarcia wtryskiwaczy.

  21. #20
    Mistrz pobocza
    Imię
    Piotr
    Opis
    Transit MK7 Trend 2.2 TDCi
    Od
    02 Jul 2008
    Mieszka w
    Bilesko-Biała
    Panowie proponuje test - wystawcie na noc na balkon dwa kileiszki ON jeden z normalnym drugi już dodatkiem przeciw zamarzaniu.
    Rano ten bez dodatku nawet z dobrej stacji jest dużo gęściejszy.
    Zawsze zima leje dodatek nawet jeśli tankuję na dobrych stacjac np.w Austrii

    Pamiętajcie,że ropka leci cieniutkimi przewodami i tam szybciej gęstnieje lub nawet zamarza.

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] odpala dobrze ale...
    By oli in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-11-2012, 18:31
  2. [TD MkI] Odpala i gaśnie....
    By Postremus in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-08-2011, 12:53
  3. [TDCi MKIII] Odpala i gaśnie
    By ajag in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-02-2011, 19:41
  4. [TD MkI] odpala po czym gaśnie
    By STARTER in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 03-01-2010, 23:05
  5. [MkII] TD Odpala i gaśnie
    By kowsla in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-03-2008, 18:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów