+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1
    Zielony listek
    Opis
    MK3 kombi
    Od
    02 Apr 2005
    Mieszka w
    Wrocław

    Woskowanie i co dalej?

    Właśnie kupiłem po długich poszukiwaniach mój ulobiony wosk (turtle wax metalic). Jest poprostu w castoramie. A szukałem go wszędzie. Umyłem samochód szlaufikiem i wytarłem do sucha żeby nie zostały ślady po wodzie. Niestety zostały. Może znacie jakiś sposób na to? Może jakiś przenośny filtr albo cuś? Myślałem o filtrze z solą do zmywarek poto ta sól podobno tam jest.
    Ale do żeczy, nawoskowałem wyczyściłem i... oczywiście pojechałem po klameczkach (choć uważałem) i po tylnej "obudowie" rejestracji (MK1 ją ma).
    I tu moje pytanie czym ładnie pachnący wosk usunąć z plasticzków? Prubowałem wszystkiego Bezyna, terpętyna, wd40, nawet nitro (chć trochę się bałem że rożpusci plastk, nierozpuściło i nie zmyło wosku). Na początku wygląda ok ale jak wyschnie zostaje biały nalot. Jedynym wyjściem pozostaje czernidło (użyłem kiedyś z tego powodu do klamek) ale tak naprawdę powinno być szażydło, które jest nie dostępne. Nawet pani na CPNie uśmiała się jak zapytałem ją o szażydło i powiedziała że nie widziała czegoś takiego.
    Tak kiec powtórze 2 pytania dla tych co nie chcą czytać całej mojej litani:
    1. Czy jest jakiś prosty filtr do wody żeby ta nie zostawiała śladów po wyschnięciu, ewętualnie jakiś środek?
    2. Jak usunąć wosk z plastików (ale usunąć a nie zamalować np czernidłem)
    Pozdrawiam
    Miłosz (bez pięknej fotki w opisie)
    Mk3 kombi 2002 2.0 TDCI

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar leszcz
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 170PS
    Opis
    MK4 benzyna :D
    Od
    22 Mar 2005
    Mieszka w
    BYDGOSZCZ
    1. Czy jest jakiś prosty filtr do wody żeby ta nie zostawiała śladów po wyschnięciu, ewętualnie jakiś środek?
    2. Jak usunąć wosk z plastików (ale usunąć a nie zamalować np czernidłem)
    Pozdrawiam
    1.A wiec tak napewno masz twardą wodę wiec nic na to nie poradzisz chyba że użyjesz środków zmiękczających
    2.A co do nalotu to ja to poprostu robię PLAKIEM i jest GIT (zawsze tak jest po wosku i zostaje nalot na plastikach a ja go zabijam Plakiem do deski rozdzielczej zapach leśny)
    POZDRO
    Moje MK4 z MODami -Convers+ z wizualizualizacją parktronika ,tempomat,autoryglowanie,lampki w poszyciu drzwi,zasłonki w drzwiach i inne DIAGNOSTYKA

  4. #3
    waldemarz
    Gość
    Jesli chodzi o slady po umyciu to jest jeden tylko sposob i to nie zawsze wina wody, zmien szampon do mycia aut i jak umyjesz autko to odrazu zdejmij najpierw wode z karoseri taka gumowa wycieraczka, Jesli chodzi o drugie pytanie to jest problem bo wlasnie jesli chodzi o woski Turtle to jest problem z wyczyszczeniem plastykow. Ja kiedys uzywajac ten wosk staralem sie nie zabrudzic ani klamek ani jakichkolwiek paskow plastykowych. A jak uzyles tak jak pisales rozpuszczalnik to jeszcze gorezej bo po rozpuszczalniku jeszcze bardziej zostaje biala powloka.

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar HEVA
    Model
    Był MKIV 2012 Titanium jest Mazda CX5 Sport
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    19 Apr 2005
    Mieszka w
    UK
    Ale się uśmiałem z szarzydła
    Myj auto środkiem (jakiś szampon bez wosku) do mycia karoserii - nie powinno być plam.
    Ja myłem niedawno płynem do naczyń, bo zapomniałem zabrać szampon do auta i po wytarciu na sucho zero plam

  6. #5
    może czernidło do tych plastików, ja miałem strasznie białe wszytskie plastiki klamki kratki przy tynlych drzwiach. Zapodałem sobie czernidłem z CarPlanu i teraz mam wszystko czarniutkie az miło spojrzeć
    mk1 | GLX | ZETEC 1.8 | '95 | Klima

  7. #6
    Kursant
    Od
    23 Jun 2005
    Mieszka w
    Tarnobrzeg/Rzeszów
    Co do szamponu poszukaj w sklepie albo podobno mozna go dostac w AMWAYU szampon do mycia samochodów z dodatkiem ziemi okrzemkowej. Jest rewelacyjny po nim samochód swieci sie i nie potrzeba woskowac a dodatkowo jesli posiadasz drobne ryski to taki szampon je usunie. A zeby nie było plam po wodzie wystarczy zaraz po umyciu uzyc scierki z irchy albo włosia jelenia (takiej uzywa moja ciotka w USA szorujac swoje autko - rewelacja)
    MKI 2.0 Ghia, 93 B+G

  8. #7
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Krzysztof
    Opis
    służbowe :)
    Od
    15 Mar 2005
    Mieszka w
    Żyrardów/Łódź
    ja ostatnio myłem autko płynem do naczyń i okazało się że rewelka, szybciutko wysechł i nie było plam :metal

    jeśli chodzi o ślady po wosku na plastikach to również urzywam Plaka tyle że na ogół waniliowego
    w poszukiwaniu ...

  9. #8
    Zielony listek
    Opis
    F30 320d
    Od
    14 Dec 2004
    Mieszka w
    Warszawa
    szarzydło

    NIGDY!!! nie smaruj woskiem czarnych plastików!!!

    -jeżeli jednak to zrobisz, to tak na szybko załatwi sprawę PLAK

    -żeby usunąć wosk DOKŁADNIE, to jest potrzebny specjalny rozpuszczalnik do wosku. Pytaj w dobrych sklepach z kosmetykami do auta.
    Szczęśliwie i radośnie poruszam się MKIII 1,8 z 2002r. Do Klubu należę od 14.07.2003r.

  10. #9
    eeeetam troche oleju wetrzec do sucha i po bólu
    MKI 1.8 TD kombi '93 - teraz nowy silniczek -bzyczek z pompeczką boscha

  11. #10
    Zielony listek
    Opis
    MK3 kombi
    Od
    02 Apr 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Dzięki serdeczne jutro lece po plaka Co do plam po wodzie mam jeszcze pomysł zastosowania nabłyszczacza do zmywarek. Kiedyś tak zrobiłem i była rewelacja. Pozatym w myjni samochodowej woda nie pozostawia śladu jak wysycha więc coś do niej dodają tylko co? A może jakieś filtry? Będę kombinował. Jak coś mi się uda to zdam relacje
    Pozdrawiam
    Miłosz
    PS prubowałem WD40 ale oleju nie. Jutro też go wyprubuje.
    Mk3 kombi 2002 2.0 TDCI

  12. #11
    wszystkie normalne myjnie maje stacje zmiękczania wody i demineralizatory więc mycie końcowe jest wodą demineralizowaną ( destylowaną) no i specjalne szampony niedostepne dla ogółu
    MKI 1.8 TD kombi '93 - teraz nowy silniczek -bzyczek z pompeczką boscha

  13. #12
    waldemarz
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez numerek
    eeeetam troche oleju wetrzec do sucha i po bólu
    Oleju na plastyki ale ze chyba z pierwszego tloczenia.

  14. #13
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Krzysztof
    Opis
    służbowe :)
    Od
    15 Mar 2005
    Mieszka w
    Żyrardów/Łódź
    Cytat Zamieszczone przez waldemarz
    Cytat Zamieszczone przez numerek
    eeeetam troche oleju wetrzec do sucha i po bólu
    Oleju na plastyki ale ze chyba z pierwszego tloczenia.
    nie nie to chodzi o ten olej co się tłoczy w tramwaju

    a po płynie do mycia naczyń bardzo ładnie schodzą wszelkiego rodzaju owady z przodu samochodu :metal
    w poszukiwaniu ...

  15. #14
    Cytat Zamieszczone przez waldemarz
    Cytat Zamieszczone przez numerek
    eeeetam troche oleju wetrzec do sucha i po bólu
    Oleju na plastyki ale ze chyba z pierwszego tloczenia.
    pewnie że oleju
    tyle że nie silnikowy ale np oliva z oliwek albo hydrauliczny - czyli z tych rzadkich
    od wielu lat stosuje z powodzeniem
    po każdym polerowaniu - (a poleruje maszyną) są ślady na plastikach wtedy kapke oleju i spoko
    powiem więcej mam tez Clio które miało takie szare zderzaki i ogólnie plastiki takie nieciekawe- co ja sie nawalczyłem z wszelkiej masci czernidlami to ból głowy
    aż wtarlem olej i tak juz sa ładne czarne od pół roku
    a po czernidlach co miesiąc musiałem powtórzyć "malowanie"
    MKI 1.8 TD kombi '93 - teraz nowy silniczek -bzyczek z pompeczką boscha

  16. #15
    Patent wart próby :metal

  17. #16
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Krzysztof
    Opis
    służbowe :)
    Od
    15 Mar 2005
    Mieszka w
    Żyrardów/Łódź
    no właśnie też chyba ten patent wypróbuje w weekand :metal

    a możeby tak oliwkę dla dzieci, przecież mondek też musi mieć delikatną "skórkę"
    w poszukiwaniu ...

  18. #17
    Płynem do naczyń tez myłam i fajny był efekt, ale radzę po takim myciu robic woskowanie ponieważ, jak to płyn do naczyń, to i warstwę ochronną intensywniej zmywa - jest poprostu bardziej agresywny niż szampon. Nabłyszczacz do zmywarek jest tez niegłupi - dodać odrobinkę do wiadra i ostatnie płukanie może poprawić efekt. Płyn ten powoduję zmniejszenie napięcia powierzchniowego wobec czego woda się nie trzyma powierzchni i spływa. Te teorię znam z praktyki w stosowaniu zmywarki, ale gwarancji nie dam, że w lakierowanych powłokach bedzie działać tak samo. Kiedyś , kiedyś gdy też zamazałam sobie plastmalem plastiki, a nie miałam nic do usunięcia/zamaskowania - użyłam czarnej pasty do butów tez pomogła ale nie radzę stosować do klamek.
    MkII 1,6 16V '97

  19. #18
    Jest taki stary sprawdzony sposób.Do płukania ,do wody dodaj nabłyszczacza od zmywarek kuchennych naczyń.Nie wycierasz,a sie błyszczy .Co do wosku,dobry jest,godny polecenia i niemozliwe że masz klopot z zakupem

  20. #19
    Zielony listek
    Opis
    MK3 kombi
    Od
    02 Apr 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Oliwa z oliwek jest suuuper poprostu rewelacja. Plasticzki wyglądają jak nowe
    numerek dostajesz zasłużonego pamagacza
    Mk3 kombi 2002 2.0 TDCI

  21. #20
    polecam Plaka
    MKI 1.6 Benzyna 93 Podkarpacie

Podobne wątki

  1. [All] Woskowanie
    By lukop2 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 01-11-2008, 19:06
  2. 150 000 km. - co dalej?
    By pawcio1017 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-06-2007, 23:08
  3. [MkII] gaz a co dalej ????
    By adi_m in forum LPG
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-06-2007, 09:32
  4. kupiłem i co dalej...
    By cosmic in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 30-03-2007, 20:14
  5. [MkI] 250 tys i co dalej?
    By Rman in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-11-2006, 00:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów