+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 81 do 93 z 93
  1. #81
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Silnik
    D5
    Opis
    Volvo V70 D5 2005r
    Od
    26 Nov 2012
    Mieszka w
    Słupsk
    Należy sprawdzić jeszcze ręczną pomkę, zawór odcinający paliwo. Odpalanie na rozmaite aerozole jest proste: jedna osoba psika w kolektor ssacy a druga uruchamia rozrusznik,silnik startuje z dużym hałasem ale należy pamiętać że jest to propan -łatwopalny i wybuchowy.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #82
    Zielony listek Awatar dausner
    Imię
    Marcin
    Model
    99 rok
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    Ford Mondeo Mk2 1.8 Disel 99 rok
    Od
    17 Nov 2013
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Może to i proste ale wole to oddać w ręce dobrego mechanika który to zrobi dobrze i przy okazji zobaczy czy jest ok ja nie mam cierpliwości

  4. #83
    Kursant
    Imię
    Adam
    Model
    Mondeo
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    Mondeo mk2 1.8td
    Od
    29 Jan 2012
    Mieszka w
    Wołomim
    No i mnie dopadło. Po czterech latach umarł. Jeszcze go nie rozbierałem, ale chyba jest to młoda usterka. Coś mi ogrzewanie kiepsko działa, chciałem zerknąć na węże od nagrzewnicy. Zrzuciłem intercoooler, a w turbo trochę czegoś. Myślałem, że olej, ale waliło jak ropa i to była ropa. Zrzuciłem wężyk i poleciało troszkę. Czyli trafiłem przez przypadek ;p. Jak wracałem do domu byłem zły, że mi lewe paliwo sprzedali i przy -8 zamarzało. Od czasu do czasu szarpnął i ogień, ale tak tyci tyci, obroty wzrastały ok 200/min. Co ciekawe szarpnęło tak tylko 4 razy przez 50 km. Jutro zamawiam zestaw naprawczy, "odmulę" nagrzewnicę i w czwartek ogarnę tego całego boostera. Pozdro.
    Ostatnio edytowane przez Tomasz ; 02-05-2015 o 07:31

  5. #84
    Niedzielny kierowca
    Model
    Mk3 Kombi
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    02 Jan 2014
    Mieszka w
    Katowice
    Tutaj membrany grube z wysyłką są za 30zł 53gr. Wystarczy zapytać o produkt, bardzo szybka wysyłka, ja u nich kupiłem

    http://www.autodieselparts.com.pl/79...d-14947-m.html

    Uszczelki kupiłem w sklepie:

    http://www.sklep-lager.pl/46-oringi

    1.oring 12x2 70NBR
    2.oring 14x2 70NBR
    3.oring 20x1,5 70NBR
    4.oring 25x2 70NBR
    5.oring 29x1,5 70NBR
    6.oring 33x1,5 70NBR

    Uszczelki w Mk1 miałem takie jak w Mk2

    Co do boostera to nie wiem jak to jest z membranami. Podobno do Mk1 88KM grube do Mk2 90KM cienkie. A ja mam Mk1 88KM i membrany były cienkie, włożyłem grube i ledwo weszły, pękły po 2 dniach. Włożyłem cienkie i na razie jest ok. Wydaje mi się, że w wszystkich boosterach są cienkie
    Ostatnio edytowane przez Marian50P ; 03-12-2014 o 15:45

  6. #85
    Kursant
    Imię
    Janusz
    Opis
    Mondeo MK2 TD 2000r.
    Od
    20 Jun 2007
    Mieszka w
    Wieliczka

    Unhappy Sprężynka do boostera

    Ponawiam wielką prośbę o dokładne zmierzenie orginalnej sprężynki boostera ,chodzi mi o grubość drutu,długość całkowitą i wymiar zewnętrzny.
    jasko

  7. #86
    Mistrz pobocza
    Imię
    Łukasz
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mondeo II '99 V6
    Od
    03 Dec 2007
    Mieszka w
    Nowy Dwór Mazowiecki
    18 mm długości, 8mm średnicy
    Drut 0,6mm

  8. #87
    Kursant
    Imię
    Janusz
    Opis
    Mondeo MK2 TD 2000r.
    Od
    20 Jun 2007
    Mieszka w
    Wieliczka

    Smile Sprężynka do boostera

    Dziękuję Bardzo i pozdrawiam.
    jasko

  9. #88
    Pieszy
    Model
    Mondeo
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    20 Apr 2015
    Mieszka w
    Mława

    Nr oryginału botera

    Witam. Ma moze ktos nr oryginału bostera?

  10. #89
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    08 Mar 2016
    Mieszka w
    Łask
    Panowie, nie wiem, czy ten temat jest aż tak stary, aby w nim pisac, więc zaryzykuje, panowie, zgubilem nakrętkę która jest na śrubce pod sprężynką, chyba jest do regulacji, co powiniem w tej sytuacji począć?

    Plus, czy booster można gdzieś kupić? np zamiennik? albo mi sie popsuł, albo to ja zwariowałem

  11. #90
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Jakub.ford Zobacz posta
    czy booster można gdzieś kupić?
    Można.Na zamówienie-koszt ok 900pln.Tylko oryginał,podróbek nie ma.
    Najprościej podjechać na szrot i wykręcić z jakiegoś złoma-te same boostery były w różnych autach przy pompach lucas i delphi.



  12. #91
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    08 Mar 2016
    Mieszka w
    Łask
    Nikt mi tego boostera z pompy nie wykręci, gdyż oni później z tą pompą nic nie zrobią, pokłóciłem się prawie z gościem, bo nie chciał mnie wysłuchać i zrozumiec, czy nie ma czasej walniętej pompy na części, a w sklepach mechanicznych oni nawet nie wiedza, że istnieje coś takiego jak zestaw naprawczy czy choćby te membrany do tego boostera.

    Posiadam booster do regeneracji, bez nakrętki do jego regulacji, Panowie, co byście zrobili na moim miejscu? głupia rzecz, a tyle zachodu.

    Pompa lucas owszem, znalazlem taki silnik, aczkolwiek do tego boostera jest podlączony jakiś metalowy przewód, w pompie lucas jest jakos wbudowany przewód który dochodzi do innego zaworu, z tego co widzialem, aczkolwiek jego wygląd jest prawie ten sam, tylko tyle, że inaczej się go wkręca, u mnie jest duża śruba przy nim.
    Ostatnio edytowane przez Jakub.ford ; 27-07-2016 o 12:36

  13. #92
    Mistrz pobocza
    Imię
    Łukasz
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mondeo II '99 V6
    Od
    03 Dec 2007
    Mieszka w
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Sam booster ciężko będzie dostać, najprędzej razem z jakąś pompą. Majątku to nie kosztuje, więc jest to opcja.
    Ewentualnie spróbuj dobrać nakrętkę - trudne zadanie bo gwint drobny, ale może coś się trafi.

  14. #93
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    08 Mar 2016
    Mieszka w
    Łask
    Podmienie booster i jednak podejme chyba toryzyko, kupując tą cholerną pompe z boosterem, najwyżej pompke komuś opchne, czy nie wiem....na szrocie wołaja 100 zł, pompe, albo booster, bo twierdzą, że z tej pompy nic potem nie będą już mieli.

    ten żench dalej nie ma mocy i turbo nie działa, ja przez to grzebanie z boosterem, chyba go też pewnie popsułem, jak nic. Chciałem od pompy lucasa kupić booster, ta jak Admin doradzał, ale problem jest taki, że ten booster ma na stałe zgrzany jakiś przewód wychodzący do innego zaworu nad pompą, wykręca się z tym przewodem, śrubka odkręcania go pompy też jest inna, nakrętka u mnie jest duża, a tam nie ma wcale. U mnie też jakiś wychodzacy, identyczny przewód, tylko nie jest połączony z boosterem, tak jak w lucasie, okazja jest tego typu, że mogą na jednym ze szrotów sam booster opchnać, ale to własnie jest ten nieszczęsny lucas.

    Nie wiem, czy by to coś zmieniło, gdybym dał kase za pompe, 100 zł, bo jak jest to standardowa opcja, że się psują membrany w tym gówinku, to duże ryzyko bez możliwości wzrotu, a mi zalezy na podmianie i przetestowaniu zaworu, wtedy będę miał 100% pewnosc, co go boli.

    Cały układ, dolotu, intercoolera, przewód, sprawdziłem z 10 razy, jeszcze troche, i zacznie mi się po nocach ten układ śnić. Tam wszystko jest w porząsiu, 100%.
    Ostatnio edytowane przez Jakub.ford ; 04-08-2016 o 21:22

Podobne wątki

  1. [TD MkII] Uszkodzona pompa? Po wymianie membran boostera kapie paliwo
    By abraham2ooo in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 12-11-2011, 16:13
  2. [TD MkI] Wątpliwości w identyfikacji membran boostera POMOCY
    By MateuszCHUDY in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-08-2010, 16:10
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-10-2009, 00:49
  4. [TD MkII] wymiana membran w boosterze i problem z odpaleniem.
    By GrekuPL in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-03-2009, 20:40
  5. [MkI] Wymiana membran w parowniku
    By Pietrow in forum LPG
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-07-2007, 00:01

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów