+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: przebieg

  1. #1
    Kursant
    Imię
    Maciej
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    mondeo mk III 2.0 tddi
    Od
    21 Jan 2009
    Mieszka w
    Wlkp

    [TDCi]przebieg

    czy 212 tys km przebiegów dla MK III TDCi 2.0 x Line 115 KM z 2003 roku to dużo?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Opis
    MKIII 2,0 TDCI Pakiet ST
    Od
    28 Jun 2009
    Mieszka w
    Toruń
    zależy jak kto na to patrzy ja miałem ponad 190000 w mk3 z 2004 i super śmigał lepsze 212 pewne niż 150 cofane

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar daniellomasa
    Imię
    DANIEL
    Opis
    FORD MONDEO TDCI 130KM 2001 grudzień
    Od
    04 Mar 2009
    Mieszka w
    LEGNICA
    czy 212 tys km przebiegów dla MK III TDCi 2.0 x Line 115 KM z 2003 roku to dużo?
    jeżeli miał wymiany na czas i był odpowiednio traktowany
    to 200 tys nie dużo
    Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.<br><br>

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar kris2k
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    GP Estiva Blue&Me ; Yamaha Virago 750
    Od
    10 Apr 2009
    Mieszka w
    Pabianice
    Zdecydowanie bardziej realny przebieg niż w większości oferowanych na allegro z których każdy ma ok 160000km i był użytkowany albo przez kobietę albo przez dziadka rocznik 1935. Oczywiście pod warunkiem że nie był skręcony z 400000km
    W dodatku jeśli ktoś nie ściemnia z przebiegiem to raczej i z resztą historii auta może być tak samo.
    A jak na diesla 212000 to nie jest duży przebieg.

  6. #5
    marctwain
    Gość
    Nie bałbym sie takiego przebiegu. jak pisali koledzy, jest duża szansa, że to przebieg oryginalny. Silnik przelata drugie tyle bez problemu. Tylko te wtryski

  7. #6
    Kursant
    Opis
    Mondeo 2,0 TDCi
    Od
    20 Oct 2009
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Cześć!
    Tak jak poprzednicy pisali. Jeśli ktoś wierzy w ogłoszenia, że samochód tej klasy w wieku 7-8 lat ma 160-170 tys. przebiegu, to już jego sprawa. Uważam, że rzadkością jest by Niemiec lub Holender kupował nowego Mondeo w dieslu, by robić nim 15-20 tys. rocznie, a następnie super zadbanego z przebiegiem 160 tys. sprzedawał polskiemu handlarzowi i to jeszcze za okazyjną cenę. Samochód oczywiście od pierwszego właściciela, najczęściej kobiety, niepalącej, użytkującej auto sporadycznie, a przy pytaniu o książkę serwisową handlarz rozkłada ręce, bo gdzieś się zapodziała... Przeprabiałem to przy kupnie swojego.
    W związku z tym bardziej należy w tym wieku zwracać uwagę na stan techniczny. Przy prawidłowej eksploatacji (terminowe wymiany płynów i mat. eksploatacyjnych, dobrej jakości paliwo itp. itd.) nawet przebieg rzędu 400 tys. nie powinien stanowić problemu, jednak znam również magików, którzy totalnie zaniedbują auto i dolewają olej w momencie zapalania się kontrolki. Efekt taki, że przy przebiegu 108 tys. dziwią się, że auto nie chce jechać a jest przecież prawie nowe...
    Wszystko zależy od sposobu eksploatacji poprzednich właścicieli.
    Reasumując: jak się dba o samochód tak on się odwdzięcza .
    Pozdrawiam

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Andrzej
    Opis
    Mk3 TDCI 115KM '04r
    Od
    26 Nov 2009
    Mieszka w
    Mrągowo
    Przebieg może i realny i w sumie niewielki tylko trzeba zadać sobie pytanie dlaczego go ktoś sprzedaje i obejrzeć dwa razy dokładnie pod kątem wypadkowości. Zależy też z jakiego kraju sprowadzony i jaka cena. W Niemczech takie pojazdy robią 50- 100 tys przebiegu rocznie, Francja, Holandia trochę mniej, poniżej tych wartości cena jest raczej wyższa niż średnia na rynku.

  9. #8
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0
    Od
    17 Aug 2006
    Mieszka w
    skka
    moj ma 8 lat a przebiegu 145 i na 100% oryginalny, ale przy sprzedazy kazdy bedzie mi sugerował ze krecony;/

  10. #9
    Zielony listek
    Imię
    Sławek
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 TDCi 125 KM
    Od
    25 Jul 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez mhelmet
    moj ma 8 lat a przebiegu 145 i na 100% oryginalny, ale przy sprzedazy kazdy bedzie mi sugerował ze krecony;/
    Ale kupiłeś go z salonu tzn czy nowy ?? ( nie chodzi o oryginalność przebiegu )
    bo raczej rzadko kupuje się diesla w kombi aby jeździć nim poniżej 20 tys rocznie i dopłacać przy zakupie kilka tysięcy różnicy niż kosztuje auto z silnikiem Pb.
    Pozdrawiam Sławek

    MKII 1.8 BP LPG >> MKIII 2.0 TDCI >> MkIV 1.8 TDCI

  11. #10
    Mistrz pobocza Awatar weksla
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    15 Jul 2009
    Mieszka w
    Olkusz
    A ja wam powiem że są takie przypadki (małych przebiegów), i nie musze szukac daleko
    Mój ojciec ma C-maxa z 2004 roku, od nowości prosto z salonu.
    2.0 136ps
    Zgadnijcie ile ma przebiegu??
    hehe 36.000km
    Auto dosłownie pachnie nowością
    Szkoda że nie chce go sprzedać

  12. #11
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez maxx77
    W Niemczech takie pojazdy robią 50- 100 tys przebiegu rocznie
    Tego tez nie należy generalizować.
    W/g wpisów w książce serwisowej (o ile nie podrabiana a to ciężko wyczuć - na nową nie wygląda ale zabrudzenia tez można zrobić :-)) tego auta które niedawno zakupiłem wynika że dwóch poprzedników przejeżdżało 35-45tys rocznie.
    Auto z 2001 i z przebiegiem 215tys....wiem ze rachunek się nie zgadza ale chociaż ostatni wpis 196tys w 2008r to wiem że auto było dość poważnie bite (to widać) - dostało strzała w tył i poleciało na poprzedzające...jest pięknie zrobione i prowadzi się b.dobrze.
    Z kolei poprzednie MkI - w pół roku z małym hakiem miało juz 50tys (i to 1,6 PB) tak że z tymi przebiegami jest różnie i nie ma co generalizować że 50-100 w roku (auto z 2001 mogłoby mieć 900tys????) -

    Równie dobrze ktoś może jeździł do pracy np w Hamburgu po 50km dziennie,dieslem bo taniej a kombi bo w wakacje jeździł z rodziną na wczasy pod namiot.... i wychodzi wtedy - 20tys rocznie.
    Nie jest to regułą ale......
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  13. #12
    Kursant
    Opis
    mk3 tdci 130
    Od
    18 Oct 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    diesla kupuja ludzie zeby robic te 40 tys rocznie. Ale ja znalazlem auto w niemczech majace 30tys po 2 latach.I rzeczywiscie tyle mialo

  14. #13
    Moderator MKP Awatar jarek33
    Imię
    Jarek
    Model
    MKIII i MKIV + Focus 1,6
    Silnik
    2.0 TDDI i1.6 ecobost 1,6
    Od
    04 Mar 2006
    Mieszka w
    Świdnica
    Cytat Zamieszczone przez luk006
    Jeśli ktoś wierzy w ogłoszenia, że samochód tej klasy w wieku 7-8 lat ma 160-170 tys. przebiegu, to już jego sprawa.


    Cytat Zamieszczone przez mhelmet
    moj ma 8 lat a przebiegu 145 i na 100% oryginalny, ale przy sprzedazy kazdy bedzie mi sugerował ze krecony;/
    no mój podobnie 8lat i 160tylko na liczniku na 1000% nie kręcony
    pierwszy właściciel
    nie palący
    kobitka sporadycznie jeździła na zakupy
    a kupiłem go w aptece


Podobne wątki

  1. [Duratec]Przebieg V-ki
    By konrad684 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 27-02-2011, 14:19
  2. Duży przebieg!!!
    By pawel14_88 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 19-01-2011, 13:53
  3. [MkIII] Przebieg
    By Darecki in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-02-2008, 19:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów