+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    afik
    Gość

    co robic za duzo mi pali

    hello jestem świezym szczesliwym posiadaczem ale przy instalacji brc i pojemności silnika 1,6 za duzo mi chyba pali 14-15 litrów help mi ile powinen palić co zrobic z tym problemem

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Kursant
    Od
    26 May 2005
    Mieszka w
    MIRSK /DOLNOSLASKIE
    najpierw uzupelnij info w profilu a co do spalania musisz najpierw pojezdzic zeby membrana sie ulozyla i pojechac na rególacje ja tez jeszcze nie rególowalem od zalozenia przejechalem juz jakies 1000 km i nie jest zle najmniej spalil mi w trasie 9l a w miescie 11l twój mondek tez powinien tyle palic po rególacji
    MKI 1.6 93r. LPG LOVATO zmieniony na 1.8

  4. #3
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Zacznij od resetu komputera ale pewnie sonda lambda do wymiany. :metal

  5. #4
    Cytat Zamieszczone przez fuel111
    Zacznij od resetu komputera ale pewnie sonda lambda do wymiany. :metal
    Nie koniecznie w instalkach gazowych dużą rolę odgrywa regulacja.

  6. #5
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    I tak jak pojedzie do gazownika to mu wszytko na komputerze wyjdzie. Będzie wiadomo sonda czy regulacja.

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar RWalentynowicz
    Model
    Pug 4007
    Silnik
    2.2 HDI
    Opis
    Kuty na cztery łapy
    Od
    04 Apr 2005
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp./Surrey
    Jedź do gazowników, niech wyregulują. U nich również dowiesz się w jakim stanie jest sonda lambda. Jeśli masz podciśnieniówkę to nie resetuj kompa (sorki Fuel) bo to i tak nic nie da.
    Pozwodzenia
    Nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś kimś, bo defekujesz z najwyższej grzędy, to masz rację – wydaje ci się. Kurom z najwyższej grzędy życzę więcej dystansu, gdyż i tak skończą tak samo.

  8. #7
    Mistrz pobocza
    Imię
    Marek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    hatchback przed liftem + LPGTech 224 butla 55l
    Od
    18 Apr 2005
    Mieszka w
    różnie, zazwyczaj wawa
    A ja poradzę Ci tak jak kolega rember - przy pierwszym 1 kkm instalka się "układa" i nawet ponowna regulacja może nic nie pomóc. Jeśli Cię naprawdę pili to pojedź do gazowników wcześniej i powiedz o spalaniu i pamietaj że niekoniecznie to musi byc lambda. Najprawdopodobniej będziesz jeździł jeszcze na regulacje nie raz.
    Obecnie mam już trzecie auto z lpg i zawsze na początku (pierwszy 1kkm po instalacji) miałem większe spalanie a później wszystko spoko.
    Obecnie mam sekwencje i w trasie pali 8,5l a po miescie 11,5l, dodam tylko ze byłem z nią na trzech regulacjach.
    Teraz na stanie niezawodna benzyna

  9. #8
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    legnica
    Cytat Zamieszczone przez rember
    najpierw uzupelnij info w profilu a co do spalania musisz najpierw pojezdzic zeby membrana sie ulozyla i pojechac na rególacje ja tez jeszcze nie rególowalem od zalozenia przejechalem juz jakies 1000 km i nie jest zle najmniej spalil mi w trasie 9l a w miescie 11l twój mondek tez powinien tyle palic po rególacji
    ktos tu sciemnia muj w trasie pali 7,5-8 a wmiescie 13-14 jak to mozliwe ze mi pali w trasie mniej a w miescie wiecej? ( ozcywiscie w stosunku do kolegi spalania)
    MK2 2,0 99 lpg agis

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mkii
    Od
    09 May 2005
    Mieszka w
    Łódź
    wizyta u regulujacych gazerow (nie mylic z pijacymi). popatrza postukaja tylko przez ramie im trzeba zagladac.
    tylko 1 pyt. skoro tyle ci pali to powiedz czy przypadkiem na gazie nie smiga ci lepiej niz na benzynie????
    --==SILVERRADO==--
    1,8 benzin 16V MKII 96r. + gaz LandiRenzo

  11. #10
    Kursant
    Od
    26 May 2005
    Mieszka w
    MIRSK /DOLNOSLASKIE
    ktos tu sciemnia muj w trasie pali 7,5-8 a wmiescie 13-14 jak to mozliwe ze mi pali w trasie mniej a w miescie wiecej? ( ozcywiscie w stosunku do kolegi spalania)
    Drogi PAWLOSIE poprostu mamy inne instalacje , moja nie byla jeszcze rególowana co prawda zrobilem juz 1tkm ale nie mam czasu jechac na rególacje mysle ze po rególacji zejde ze zuzyciem gazu na 8-8.5 w trasie a miasto moze sobie zostac na poziomie 11-12 l dodam ze ja jestem zadowolony nawed z tego spalania co jest
    MKI 1.6 93r. LPG LOVATO zmieniony na 1.8

  12. #11
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    legnica
    Cytat Zamieszczone przez rember
    ktos tu sciemnia muj w trasie pali 7,5-8 a wmiescie 13-14 jak to mozliwe ze mi pali w trasie mniej a w miescie wiecej? ( ozcywiscie w stosunku do kolegi spalania)
    Drogi PAWLOSIE poprostu mamy inne instalacje , moja nie byla jeszcze rególowana co prawda zrobilem juz 1tkm ale nie mam czasu jechac na rególacje mysle ze po rególacji zejde ze zuzyciem gazu na 8-8.5 w trasie a miasto moze sobie zostac na poziomie 11-12 l dodam ze ja jestem zadowolony nawed z tego spalania co jest
    tez bym wolał zeby palił mi 11l w miescie zamiast 13-14l a w trasie 9l pisząc to miałem na mysli ze ci bardzo mało pali a jaką masz regulacie na srube cz silnik krokowy reguluje dawke gazu ?
    MK2 2,0 99 lpg agis

  13. #12
    Kursant
    Od
    26 May 2005
    Mieszka w
    MIRSK /DOLNOSLASKIE
    sterowanie jest poprzez silnik krokowy LOVATO z elekronika LOVECO PRO
    MKI 1.6 93r. LPG LOVATO zmieniony na 1.8

  14. #13
    afik
    Gość
    [quote="fuel111" cze fuel niekoniecznie sonda byłem po raz kolejny u gzaowników i chyba wymysłił, nie miał płynnej rególacji na sodzie i wpadł na pomysł ze jest lipa ze szczelina na czym nie mam pojecia na czym cos z ( pod kolektorem - ja wiem jestem dno nawet nie pamietam o co mu chodziło) wyrególował i juz z rególacja labdy szło mu niezle rokowania sa pomysłneco do ilosci gazu a nawet całkiem niezłe narka

  15. #14
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    No nie wiem na czym ta szczelina. I nie mogę sie ustosunkować. A może powiedz w którym miejscu grzebał :metal

  16. #15
    Gość
    mój pali 10l niezaleznie czy jezdzepomieście czy po autostradzie(po 160-170). A kolega wyżejmoże mieć racje....mi wriowały obroty...okazało sie że spadło coś..(z podciśnienia czy jakoś tak...) A jesli chodzi o spalanie to może warto popatrzyć na filtry powietrzanapoczątek...??

  17. #16
    afik
    Gość
    cze fuel juz sobie przypomniałem "szczelina na przepustnicy" ,ale niestety dalej jest lipa pali rególrarlni 14l/100 i niewazne w miescie czy na trasie, wolno czy szybko, jestem głupi 10 l/100 palił i to w zimie poj polonez na gazniku rocznik 1992, a ten jak zaklety. rzuciłes hasło resetu komputera, moze cos blizej czy po prostu wystrczy pozbawic go napiecia czyli odpiac kleme. Sonda labda - duzy koszt ? ciagle nie orientuje sie w kosztach dzieki za pomoc

  18. #17
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Reset to właśnie zdjęcie klemy na 15 - 30 min. a sonda popatrz na allegro albo kolega Straits coś tanio i nowo załatwi :metal

  19. #18
    Niedzielny kierowca Awatar Adek
    Opis
    Laguna Coupe GT 2.0T 233KM
    Od
    06 Jun 2005
    Mieszka w
    Lubań /dolnośląskie
    Powinien ci palić w granicach 10l. A może masz za ciężką nogę ?

    Ps. Uzupełnij profil nie bądź taki tajemniczy :metal witaj na forum
    Był Mondek teraz jest Renia ale mówicie , że liczą się ludzie nie samochody . Pozdrawiam <br>

  20. #19
    Mistrz pobocza
    Opis
    Ford Galaxy
    Od
    28 Apr 2005
    Mieszka w
    Pabianice
    Mój 1,6 palił 15 litrów w mieście. Ceny paliw poszły w górę, obroty silnika poszły w dół i obecnie na gazie pali 11l w mieście. Jak emeryt niejeżdżę tylko zamiast kręcić go do 4-4,5 tys. zmieniam biegi przy 2,5-3 tys. 1,6 z racji swej niezbyt dużej mocy w stosunku do masy samochodu jest bardzo wrażliwy na ciężar buta.
    Moje modyfikacje: el.szyby x4, el. dach, trip, klima, wnętrze GHIA, przednia szyba podgrzewana
    A teraz jest Ford Galaxy 2,3 ghia automat lpg

  21. #20
    Ja mam chyba wmiarę ciężką nogę i robię średnio 10l na setkę miasto plus trasa z przewagą miasta i powiem wam że od założenia nie byłem na żadnej regulacji założyłem świeczki ngk(przerwa org 1.3 mm nic nie kombinowana) i przewody wcale nie motorcrafty tylko jakieś tam polskie. Narazie walnołem na tym zestawiku 4000 km i wszystko hula jak w zegarku
    MkII 2.0 G + BRC SEQUENT 24

Podobne wątki

  1. [TD MkI] Mk1 1.8 TD - za duzo pali
    By mondeomk1 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-06-2009, 08:44
  2. [MkII] pali mi 15, 3 litra gazu na setke, co robic??
    By wwwww80 in forum LPG
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 01-02-2009, 04:09
  3. [MkI] Kopci i duzo pali mk1 TD
    By adam332 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 21-05-2007, 19:22
  4. duzo pali
    By patria in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-11-2006, 12:15
  5. duzo pali :/
    By gundas in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 28-10-2006, 10:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów