+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Problemy z gazem POMOCY !!

Mam problem ze swoim mondeuszem podczas jazdy na gazie a konkretnie nie ciągnie mi na gazie dodam ze mam peknietą obudowe od filtru powietrza i czasm ciagnie a czasem nie roznie to z nim bywa a nowa obudowa kosztuje 800 zł czy to w ogole spowodowane jest tą obudową i czy da sie moze cos zrobic zeby nie "strzelał" mi na gazie bo to tez dosyc czeste zjawisko :/ z gory dzieki.pozdrawiam

(mondeo 98 kombi 2,5 V6)

2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum

Strzaly mozna ograniczyc. Sprawdz przewody wysokiego napiecia i swiece - dobra kondycja tych elementow przy starszych instalacjach to bezwzgledny wymog by jezdzic bez strzalow.

Zbanowany
    Od
    12 Jan 2005
    Mieszka w
    Galicja Lubelszczyzna

Re: Problemy z gazem POMOCY !!

Cytat Zamieszczone przez Sentex
    a nowa obudowa kosztuje 800 zł
    to kup uzywaną - koszt okolo 100pln, wczoraj taką zanabyliśmy z kolegą

czy to w ogole spowodowane jest tą obudową i czy da sie moze cos zrobic zeby nie "strzelał" mi na gazie bo to tez dosyc czeste zjawisko :/ z gory dzieki.pozdrawiam

(mondeo 98 kombi 2,5 V6)
    Jak najbardziej moze to być spowodowane peknietą obudową (na moj gust jak zassie "lewe" powietrze to sklad mieszanki sie zmienia). Poza tym nowe świece + kable (najlepiej oryginalne, zamienniki nie zdają zazwyczaj egzaminu w Duratecach) i nowa regulacja instalacji.
    W ogole to domyslam sie ze to instalka z mikserem II generacji?

Niedzielny kierowca Awatar Mirron
    Imię
    Paweł
    Opis
    MONDEO MKIII 1.8B, MKI 1.8B
    Od
    18 Feb 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Przyczyn mulenia może być wiele, na przykład:

1 - dziurawa obudowa - zasysa lewe powietrze - spróbuj zakleić na poczatek jakąś taśmą, chyba że jest mocno spękana to wymiana na uzywke..

2 - brudny filtr powietrza - wyczyścic porządnie lub zmienić

3 - świece + przewody - to na 99,9% winne Twoim strzałom , kup oryginalne przewody (odradzam janmory, sentechy itp) motocraftu, ngk, boscha itp. podobnie ze świecami - na tym nie zaoszczędzisz..

4 - źle wyregulowany skład mieszanki, błędy komputera itp itp - podjedź na regulacje do gazowników - dobrych gazowników

Pozdrawiam i powodzenia!!

Spróbuj zalać obudowę dziurę w obudowie poxipolem lub silikonem ... mój częsty knif na dziury w takowych elementach

Re: Problemy z gazem POMOCY !!

Mam problem ze swoim mondeuszem podczas jazdy na gazie a konkretnie nie ciągnie mi na gazie dodam ze mam peknietą obudowe od filtru powietrza i czasm ciagnie a czasem nie roznie to z nim bywa a nowa obudowa kosztuje 800 zł czy to w ogole spowodowane jest tą obudową i czy da sie moze cos zrobic zeby nie "strzelał" mi na gazie bo to tez dosyc czeste zjawisko :/ z gory dzieki.pozdrawiam

(mondeo 98 kombi 2,5 V6)
    Nie szukaj w obudowie,natychmiast kup i wymień przewody WN,to one sa ryczyna twojego problemu

dobra dzieki wszystki w poniedziale zaczne dzialac i napisze co i jak czy cos sie zmienilo narazie wszystkim wielkie dzieki pozdrawiam