+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    Kursant
    Od
    11 Oct 2005
    Mieszka w
    Jastrzêbie Zdrój

    Gaz w³±cza siê po 10km wina tylko temperatury?

    Odk±d temperatura spad³a w okolice 2,3 stopni w dzieñ mój smok prze³±cza siê na gaz mniej wiêcej w okolicach 10km.
    Chcia³am zapytaæ czy jest to wynik tylko niskiej temperatury czy mo¿e dziaæ siê co¶ jeszcze?
    Aha mam instalacjê gazow± IV generacja, wtrysk.
    Wcze¶niej prze³±cza³ siê duu¿o szybciej.
    Dziêkujê za pomoc.
    MK2 1,8 B+LPG combi

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Imiê
    Jarek
    Opis
    e39 525i 01'
    Od
    26 Aug 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Na mój gust jest to na pewno wina temperatury na zewn±trz i ustawieñ kompa. Podejrzewam, ¿e masz w ustawieniach komputera steruj±cego wskazan± wysok± temperaturê (50-60 stopni) przy której ma nast±piæ prze³±czenie na gaz, a ze wzglêdu na to, ¿e zaczynaj± siê mrozy to zamin wszystko siê rozgrzeje to troszkê czasu mija. Wg mnie nale¿y podjechaæ do szpenia od gazu który powinien sprawdziæ instalkê i ewentualnie ja wyregulowaæ. Ja mam tak± sama instalacjê, jednak prze³±cza mi siê ona du¿o wcze¶niej.
    PS. te¿ zamierzam jechaæ na regulacjê bo zbli¿a siê pierwsze 1000 km i zmieniæ w ustawieniach ni¿sz± temp. prze³±czania. "Czas to pieni±dz"
    Pozdrawiam

    EX ST200 99' , EX TDCi kombi 02'
    EX e39 540iA 97' EX e38 735iA 98'
    Pozdrawiam Jaro

  4. #3
    Znawca le¶nych tras
    Imiê
    Rafa³
    Model
    Opel
    Silnik
    1,9 CDTI
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Kielce:)))
    Jezeli masz ustawiona opcje przelaczania na gaz uzalezniona od temperatury to na 100% jest to wina tego.Ja osobiscie mam ustawione na obroty i sam decyduje kiedy przelaczyc na gaz.Mam II gen ale chyba w IV tez tak mozna.A jak mi potrzeba to wlacze Pb i jade sobie,poczuje ciepelko to fruu na gazik i z pewnoscia nie musze az 10 km robic.Jakbytak bylo to jezdzilbym tylko na Pb bopprace mam mniej niz 10 km od siebie
    http://img801.imageshack.us/img801/6744/dscn3375n.jpg
    dla mojego tatusia [']['][']
    -Pozdrawiam Rafal -
    Jest Opel Vectra C 1,9 CDTI,rozjuszone 150KM
    By³ MK II 1998r-Kombiaczek- GHIA -state blue

  5. #4
    Kursant
    Od
    11 Oct 2005
    Mieszka w
    Jastrzêbie Zdrój
    Bardzo dziêkujê za tak szybk± i konkretn± odpowied¼.
    Nie wiem czy jechaæ tam gdzie by³ gaz zak³adany czy do znajomego, który te¿ montuje instalacje.
    A tak na marginesie zaczyna mnie troszkê przera¿aæ to auto bo w ka¿dym tygodniu co¶ wychodzi. (czytaj: kolejny post)
    MK2 1,8 B+LPG combi

  6. #5
    Znawca le¶nych tras
    Imiê
    Rafa³
    Model
    Opel
    Silnik
    1,9 CDTI
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Kielce:)))
    Cytat Zamieszczone przez Alina
    Bardzo dziêkujê za tak szybk± i konkretn± odpowied¼.
    Nie wiem czy jechaæ tam gdzie by³ gaz zak³adany czy do znajomego, który te¿ montuje instalacje.
    A tak na marginesie zaczyna mnie troszkê przera¿aæ to auto bo w ka¿dym tygodniu co¶ wychodzi. (czytaj: kolejny post)
    Alinko nie przerazaj sie.Z autkami to jak z kobietami zawsze cos nie gra nawet jak jest dobrze..ot taki Wasz i mondich urok Ale na seriopowiedz co Cie jeszcze zaskoczylo w Twoim mondim...co zaskoczylo i co wyskoczylo.JA mam swojego od maja i naprawde mimo,ze tez cos tam pojawilo sie i jest do zrobienia jazda nim i komfort wynagradza mi to i naprawde klepe go po masce i kokpicie kazdego razu jak go zostawiam samego Jak cos Alinko to zapodawaj posta i pomagamy.Kobiet Ci u nas malo wiec dbamy o nie ze szczegolnym zaangazowaniem :metal
    http://img801.imageshack.us/img801/6744/dscn3375n.jpg
    dla mojego tatusia [']['][']
    -Pozdrawiam Rafal -
    Jest Opel Vectra C 1,9 CDTI,rozjuszone 150KM
    By³ MK II 1998r-Kombiaczek- GHIA -state blue

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar HEVA
    Model
    By³ MKIV 2012 Titanium jest Mazda CX5 Sport
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    19 Apr 2005
    Mieszka w
    UK
    Cytat Zamieszczone przez Alina
    Bardzo dziêkujê za tak szybk± i konkretn± odpowied¼.
    Nie wiem czy jechaæ tam gdzie by³ gaz zak³adany czy do znajomego, który te¿ montuje instalacje.
    A tak na marginesie zaczyna mnie troszkê przera¿aæ to auto bo w ka¿dym tygodniu co¶ wychodzi. (czytaj: kolejny post)
    W ka¿dym u¿ywanym aucie bêdzie co¶ do zrobienia - to norma. Przewa¿nie po kupnie auta nale¿y przeznaczyæ 1000 z³ na ew. naprawy: regulacje, paski, p³yny, wydech, klocki, tarcze itd...
    Ale bywaj± te¿ auta tak wyeksploatowane, ¿e s± tak zwanymi skarbonkami bez dna. Zawsze bêdzie siê co¶ psuæ. Tego Tobie nie ¿yczê i Twój MDO na pewno ju¿ nie bêdzie niebawem sprawia³ k³opotów

  8. #7

    Re: Gaz w³±cza siê po 10km wina tylko temperatury?

    Cytat Zamieszczone przez Alina
    Odk±d temperatura spad³a w okolice 2,3 stopni w dzieñ mój smok prze³±cza siê na gaz mniej wiêcej w okolicach 10km.
    Chcia³am zapytaæ czy jest to wynik tylko niskiej temperatury czy mo¿e dziaæ siê co¶ jeszcze?
    Aha mam instalacjê gazow± IV generacja, wtrysk.
    Wcze¶niej prze³±cza³ siê duu¿o szybciej.
    Dziêkujê za pomoc.
    To standartowe ustawienie instalacji wtrysku LPG.Za³acza sie przy rozgrzaniu silnika to tem min 40C,tak wiec zima du¿o pó¼niej,wiec trzeba bedzie wiecej na PB poje¼dziæ.

  9. #8
    Kursant
    Od
    11 Oct 2005
    Mieszka w
    Jastrzêbie Zdrój
    Heva ja ju¿ tysi±c wyda³am.
    Zrobi³am: wymiana oleju, filtra oleju, klocków hamulcowych przednich, koñcówki kierowniczej, paska rozrz±du plus przegl±d.
    Nie o to chodzi, ¿e mu (autu) ¿a³ujê tylko niepokojê siê czy bêdê posiada³a ¶rodki jak wyjdzie taka usterk, która bêdzie wymaga³a natychmiastowej naprawy.
    Na dzieñ dzisiejszy mam jechaæ zrobiæ wysprzêglik (pisa³am post wcze¶niej), sprawdziæ te ustawienia gazu i no kontrolowaæ p³yn hamulcowy.
    Wszystkie odpowiedzi przeczyta³am uwa¿nie, dziêkujê za mi³e przyjêcie i cierpliwie odpowiadanie. [/b]
    MK2 1,8 B+LPG combi

  10. #9
    Mistrz pobocza
    Imiê
    Marek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    hatchback przed liftem + LPGTech 224 butla 55l
    Od
    18 Apr 2005
    Mieszka w
    ró¿nie, zazwyczaj wawa
    Alina, nie przejmuj siê. Ta regulacja lgp to ma³a kaska - podpiêcie do softu i klikniecie w jednym miejscu - 5 min roboty. Te 40C przy prze³±czaniu mo¿szesz pozostawiæ na sta³e (ja tak je¿d¿ê) chyba ¿e ch³odnica jest ma³o wydajna i gazownik zadecyduje inaczej. A przy okazji mo¿esz poprosiæ o pe³na dignostyke lpg (niedu¿o dro¿ej a przy okazji bêdziesz pewna).
    Teraz na stanie niezawodna benzyna

  11. #10
    Poch³aniacz prostych
    Od
    09 Aug 2005
    Mieszka w
    Ko³o
    Dam Ci radê jak sprawdziæ czy to jest przyczyna temperatury.
    Odpal rano auto przejed¿ okolo 1 km zatrzymaj siê wy³±cz silnik i zaczekaj oko³o 2 minut.
    Po tym odpal i przegazuj powinien w³±czyæ siê gaz.
    Je¿eli stanie sie tak jak napisa³em jed¿ do gazownika i niech Ci ustawi prze³±czanie gazu na temperaturê 15 - 20 stopni.
    Pozdrawiam.
    Pozdrawiam Rysiek.
    Czasami têskniê za swoim by³ym MkII 2,5 V6
    Pewnie i tak kiedy¶ kupiê Mondeo.
    Nowy nabytek - Ford KA.

  12. #11
    Kursant
    Od
    11 Oct 2005
    Mieszka w
    Jastrzêbie Zdrój
    Dobra tak zrobiê a co jak siê nie prze³±czy?
    MK2 1,8 B+LPG combi

  13. #12
    Poch³aniacz prostych
    Od
    09 Aug 2005
    Mieszka w
    Ko³o
    Przejed¿ jeszczê 1 kilometr i powtórz to samo ( mo¿esz mieæ ustawione np. 50 stopni i silnik mo¿e siê ma³o rozgrzaæ). Je¿eli nie prze³±czy siê to tylko gazownik - regulacja.
    Ale na 99 % powinnno byæ jak napisa³em..
    Pozdrawiam.
    Pozdrawiam Rysiek.
    Czasami têskniê za swoim by³ym MkII 2,5 V6
    Pewnie i tak kiedy¶ kupiê Mondeo.
    Nowy nabytek - Ford KA.

  14. #13
    Mistrz pobocza
    Imiê
    Marek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    hatchback przed liftem + LPGTech 224 butla 55l
    Od
    18 Apr 2005
    Mieszka w
    ró¿nie, zazwyczaj wawa
    Cytat Zamieszczone przez bary
    Dam Ci radê jak sprawdziæ czy to jest przyczyna temperatury.
    Odpal rano auto przejed¿ okolo 1 km zatrzymaj siê wy³±cz silnik i zaczekaj oko³o 2 minut.
    Po tym odpal i przegazuj powinien w³±czyæ siê gaz.
    Je¿eli stanie sie tak jak napisa³em jed¿ do gazownika i niech Ci ustawi prze³±czanie gazu na temperaturê 15 - 20 stopni.
    Pozdrawiam.
    "15-20 stopni" - niezalecane. Przy sprawnej ch³odnicy to min. 30 stopni.
    Teraz na stanie niezawodna benzyna

  15. #14
    Kursant
    Imiê
    W³odzimierz
    Opis
    Ford Mondeo combi 1999
    Od
    27 Sep 2005
    Mieszka w
    Bogatynia-dolno¶l±skie

    LPG

    Witam i ja w/w temacie,po troch wszyscy maj± racjê ale chyba niedok³adnie czytali w±tek Aliny, wyra¼nie napisa³a "4 generacji"a to znaczy ¿e powinno prze³±czenie nast±piæ przy temperaturze~`25C i w tym przypadku je¿eli temperatura jest jak w/w to dopiero nale¿y szukaæ usterki(mo¿e nie jest osi±gana?).
    Je¿eli stwierdzisz ¿e temperatura jest prawid³owa a dalej nie prze³±cza siê to tylko regulacja u gazownika.
    Je¿eli chodzi o"awaryjno¶æ" autka,mam podobny problem ale jak ju¿ pisali inni "podo³asz ,tylko troche wyrozumia³o¶ci dla samochodzika,tak jak cz³owiek-czasami choruje-wiêc trzeba go leczyæ.
    Pozdrawiam i ¿yczê optymizmu javascript:emoticon(':metal')

  16. #15
    Kursant
    Od
    11 Oct 2005
    Mieszka w
    Jastrzêbie Zdrój
    Nie prze³±czy³ siê wczoraj, zobaczê co dzi¶ bêdzie.
    MK2 1,8 B+LPG combi

  17. #16
    Cytat Zamieszczone przez Alina
    Dobra tak zrobiê a co jak siê nie prze³±czy?
    Generalnie takie ustawienie nie jest przypadkowe.Chodzi o prawidlowe rozgrzanie parownika,wlasciwe odparowanie LPG i ochrone memebran w parowniku.Nie ma "ro¿y bez kolcow".Jesli ustawisz tem za³aczania nisko to mieszanina powietrza i LPG nie bedzie w³asciwa,kultura pracy silnika do momentu w³asciwego rozgrzania silnika mocno spadnie,a wytrzymalo¶c membran moze sie skoñczyæ nawet w pierwszym sezonie jazdy.Skroplony i pod cisnieniem wepchniety do zbiornika LPG ma b.niska temp,
    generalnie wybór nalezy do Ciebie,ale to jest pozorna oszczednosc.

  18. #17
    To moze byc jeszcze cos... jak zniedbalem poziom plynu chlodzacego (a przy gazie prawie zawsze go ciutek ubywa i trzeba go pilnowac), to tez mi sie przelaczyl po 15km.... Po prostu ciecz chlodzaca nie dochodzila juz do parownika i nie ogrzewala go.

    Sprawdz ten plyn, bo przy LPG to czesta bolaczka.

    Pozdrawiam!
    Ratownik Drogowy PZM

  19. #18
    Kursant
    Od
    11 Oct 2005
    Mieszka w
    Jastrzêbie Zdrój
    Sprawdzi³am faktycznie trzeba by³o dolaæ. Zobaczê co bêdzie teraz.
    Ale generalnie to ja bardzo lubiê to autko (fanka forda), sama je znalaz³am i za³atwi³am formalno¶ci. Dbam o nie na ile mogê.
    Sprawdzê jutro, pojutrze ten gaz (w sensie prze³±czania).
    My¶lê, ¿e wizyta u gazownika nie zaszkodzi, bo nie wiem kiedy jaki¶ przegl±d by³ w nim robiony, bo nic nie pisze w ksi±¿ce. Tylko data monta¿u 04/2004.
    MK2 1,8 B+LPG combi

  20. #19
    du¿o szybciej nagrzewa siê silnik na ma³ym obiegu p³ynu ch³odniczego jak zamkniêty jest dop³yw do nagrzewnicy
    KR - Zachodniopomorskie
    Krzysiek 668-13-88-99

    Srebrny mondek + czarna ka(czka)

  21. #20
    Gazownik po za³o¿eniu pyta³ czy ustawiæ na 15 czy 40*C. Zosta³o na 15*i przel±cza siê po przejechaniu oko³o 1,5-2km przy temp. ok.1*C.Tak jest bardziej ekonomicznie. Zobaczê jak bêdzie w czasie du¿ych mrozów. Moim zdaniem potrzebna zmiana ustawieñ na kompie.
    Pozdrawiam.
    Ford Mondeo MKII 1.6 16V LPG 96 r. kombi srebrny

Podobne w±tki

  1. [MkI] Wskazania temperatury - czy to wina czujnika ?
    By grzechue in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 10:22
  2. [MkII] Klimatyzacja w³±cza siê tylko raz [NAPRAWIONE! sposób podany w w±tku]
    By elektron1101 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 30-08-2012, 10:38
  3. [MkIII] Grzanie tylko przy ustawieniu temperatury na max
    By Ryszardo in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 22:13
  4. [MkII] klima w³±cza siê tylko na kilka minut
    By Bartlomiej in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-06-2007, 16:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów