+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    wycieki paliwa z pompy wtryskowej {Lukas]i turbinki.

    kupiłeę 5 dni temu TD r 97 i było swietnie przgotowane do sprzedaży,chociaz zaglądałem na kanale to wycieków po próbnej jezdzie nie było.Przejechałem 600km i cały spód zawalony olejem i paliwem.W umowie mam & na wady ukryte i zatajone .Czy mogę oddać TD gościowi który mnie oszukał.? kraków

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    To nie są wady ukryte tylko umyte. Nic z tym nie zrobisz. Nawet jak do sądu oddasz to i tak w końcu nic nie zdziałasz. A swoją drogą nie zastanowiło Cię to, że auto ma bajecznie czysty silnik?

  4. #3

    pompa-lukas

    masz rację ,nauczka dla mnie.był mały wyciek bo gość niby wymieniał filtr oleju i powietrza, zalecał wymiane rozrządu i na to spóścił cene.Zacznę więc pomalutku eliminować poszczególne usterki i będzie chyba OK.Bo tym autkiem fajnie się jezdzi.-jak narazie,oby tak dalej.K.

  5. #4
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Ale zacznij od rozrządu

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Dariusz
    Opis
    nissan maxima
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Zamość

    tylko nie u pana Stasia ;)))

    Cytat Zamieszczone przez fuel111
    Ale zacznij od rozrządu
    Zamość też miasto

    Mondeo 1.8 mk3 +LPG (historia )

  7. #6

    rozrząd

    Jadę do wymiany rozrządu w poniedziałek,ktoś polecił mi dobrego fachmana.No zobaczymy jego możliwości. Pozdrawiam[dzisiaj zapaliłem za 5 razem pompując pompke.]

  8. #7

    natchnienie co do elektrozaworu

    Poniewarz mam trudności w zapalaniuTD coś mnie natchnęło czy przypadkiem elektrozawór nie blokuje się [bo nie słyszę jego włączania się] i czy jak go wykręce to pompa wtr. się nie zapowietrzy?Przebieg mego TD to 152 tyś km.Czy mogę mieć rację?

  9. #8
    Mistrz pobocza
    Opis
    MDO MKIII 2,2 TDCI, MKIII 2,0 TDCI i TD
    Od
    06 Jun 2005
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Pompa oczywiscie ze sie zapowietrzy ale to zaden problem troszke pokrecisz rozrusznikiem i autko odpali bez problemow troszke sie moze podlawic na poczatku jak bedzie sie odpowietrzac pompa ale to tylko chwilka pare razy rozlaczalem ukl. paliwowy co prowadzilo do jego zapowietrzenia i nigdy nie bylo problemow z samo odpowietrzeniem. A co do Twojego wycieku paliwa to mozesz miec to co jak jakis czas temu mialem mianowicie nieszczelnosc w elektrozaworze, wszystko niby bylo ok, autko chodzilo w maire dobrze, ale sie okazalo ze leci mi strasznie paliwo z okolicy pompy i co sie okazalo, po nagrzaniu zreszta normalnym nastepowalo jakies rozszczelnienie elektrozaworu i zaczynal gora przepuszczac paliwo. Sprawdz jak sie u Ciebie zachowuje sie elektrozawor bo moze to jest to.
    MKIII 2.0 TDCI Ghia , MKIII2.2 TDCI Ghia X, MKIII 2.0 Titanium X, Mk1 94 CLX 1,8 TD Kombi

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar Miroo
    Imię
    Mirek
    Opis
    MK3 TDDI
    Od
    16 Jan 2005
    Mieszka w
    WP-Plock city

    Re: natchnienie co do elektrozaworu

    Cytat Zamieszczone przez kaziu49
    Poniewarz mam trudności w zapalaniuTD coś mnie natchnęło czy przypadkiem elektrozawór nie blokuje się [bo nie słyszę jego włączania się] i czy jak go wykręce to pompa wtr. się nie zapowietrzy?Przebieg mego TD to 152 tyś km.Czy mogę mieć rację?
    152kkm toć to siła wieku(przebiegu) na TD.Mój ma ponad 200 kkm,chodzi jak pszczółka ale problem z porannym odpalaniem tez jest Wina leży po stronie świec. 2 nie grzeją i elektryk się kłania.
    Jeśli się zapowietrzy to nie ma problemu Na filtrze jest pompka.
    Stołeczne Książęce Miasto Płock
    Było 1.8TD....jest....2.0TDDI

  11. #10
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Tak myślę, że jak jest ciepły i odpala to wymiana świec żarowych , a uszczelnienie to Cię i tak nie ominie.

  12. #11

    cieknąca pompa

    serdeczne dzieki.Mikidr naprowadził mnie na pewne spostrzeżenie-mianowicie pod tym elektrozaworem jest jeszcze jeden[okrągły bonczek i nie wiem jeszcze jak to się nazywa] i to na nim jest kupe paliwa tak z góry i z dołu raz cieknie raz nie.Może to właśnie od góry przepuszcza elektrozawór,zaobserwuję to .Najgorzej jest z zapalaniem po nocy bo w ciągu dnia pali prawie od kopa. Pozdrawiam K.

  13. #12
    Mistrz pobocza
    Opis
    MDO MKIII 2,2 TDCI, MKIII 2,0 TDCI i TD
    Od
    06 Jun 2005
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Bardzo mozliwe ze tam wlasnie masz nieszczelnosc ukladu paliwowego i przez noc Ci sie uklad zapowietrza i dlatego masz problemy z odpaleniem jak autko dluzej postoi.
    MKIII 2.0 TDCI Ghia , MKIII2.2 TDCI Ghia X, MKIII 2.0 Titanium X, Mk1 94 CLX 1,8 TD Kombi

  14. #13

    Re: cieknąca pompa

    Cytat Zamieszczone przez kaziu49
    serdeczne dzieki.Mikidr naprowadził mnie na pewne spostrzeżenie-mianowicie pod tym elektrozaworem jest jeszcze jeden[okrągły bonczek i nie wiem jeszcze jak to się nazywa] i to na nim jest kupe paliwa tak z góry i z dołu raz cieknie raz nie.Może to właśnie od góry przepuszcza elektrozawór,zaobserwuję to .Najgorzej jest z zapalaniem po nocy bo w ciągu dnia pali prawie od kopa. Pozdrawiam K.
    "Bączek" to jest zawór boostera podaje zwiększoną dawkę paliwa do turbo przy obrotach pow. 2100-2300. Możesz to cudo rozkręcić wewnątrz jest zawór kulkowy - byc może jest poprostu przypchany - kulka powinna byc gładka i błyszcząca przy silniejszym naciśnięciu powinna ładnie się poddawać. Być może zapiekła się i paliwo zamiast do wtrysków idzie na zewnątrz
    Zauważyłeś może spadek mocy przy załączeniu turbo - taki jest właśnie efekt zapieczenia zaworu. Może też być kopcenie w momencie kiedy chwilowo się odwiesi i to duże nawet na ciepłym silniku.
    "... Tyle śmiesznych zdarzeń
    Mnie się jakoś nie chce śmiać
    Tyle śmiesznych zdarzeń
    Coś nie dobrze ze mną dziś..."
    T. Nalepa "Sen szaleńca"

  15. #14

    I to jest właśnie to

    WEWRC--Wydaje mi się ,że trafiłes w "10",bo jak dodałem gazu ręcznie dzwignią to z "bączka -zaworu B" kapało jak cholera.I jak poruszałem go ręką to kapanie ustało ale to mogło być ,że obroty spadły.No to jeden problem z głowy.Szukam nastepnych do usunięcia[jutro robię wymianę rozrządu,napiszę spostrzezenia]A czy za tą pomoć przyznaje się jakies punkty? bo nie wiem.Pozdrawiam

  16. #15
    Kursant
    Imię
    Dariusz
    Opis
    nissan maxima
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Zamość

    Re: I to jest właśnie to

    Cytat Zamieszczone przez kaziu49
    WEWRC--Wydaje mi się ,że trafiłes w "10",bo jak dodałem gazu ręcznie dzwignią to z "bączka -zaworu B" kapało jak cholera.I jak poruszałem go ręką to kapanie ustało ale to mogło być ,że obroty spadły.No to jeden problem z głowy.Szukam nastepnych do usunięcia[jutro robię wymianę rozrządu,napiszę spostrzezenia]A czy za tą pomoć przyznaje się jakies punkty? bo nie wiem.Pozdrawiam
    Postawisz Wercowi duże
    Zamość też miasto

    Mondeo 1.8 mk3 +LPG (historia )

  17. #16

    Duże Jasne

    WERC-sory za przejęzyczenie z jednym"W" K

  18. #17
    Drobiazg - cieszę się że mogłem pomóc :metal
    Co do punktów - masz pod odpowiedziami (ale tylko w temacie, który ty rozpocząłeś) przycisk "pomógł" - obok e-mail, GG, PW itd. Jeśli uznasz że czyjaś odpowiedź pomogła ci rozwiązać problem, masz prawo kliknąć ten przycisk - wtedy ta osoba otrzymuje punkt. Punkty ilość postów jak i aktualny status użytkownika widac po lewej stronie postu.
    "... Tyle śmiesznych zdarzeń
    Mnie się jakoś nie chce śmiać
    Tyle śmiesznych zdarzeń
    Coś nie dobrze ze mną dziś..."
    T. Nalepa "Sen szaleńca"

Podobne wątki

  1. [Zetec] [MK1 1.8] Obroty falują na benzynie, wycieki paliwa
    By misza116 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-04-2011, 17:45
  2. [MkII] wycieki z pompy wtryskowej
    By swirek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-09-2007, 23:40
  3. Pompa paliwa Lukas.
    By daro36 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-02-2006, 21:11
  4. TD 97r.prosze o schemat pompy wtryskowej-Lukas[wyciek p.]
    By kaziu49 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-12-2005, 12:07
  5. wyciek ropy z pompy LUKAS
    By stachu78 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-09-2005, 17:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów