+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Gwałtowny spadek obrotów na gazie

Pomykałem dzisiaj na trasie Olsztyn-Warszawa i przy wyprzedzaniu zauważyłem, że brak mu mocy. Gaz do dechy, a tu nic, tylko coraz wolniej. Przełączyem na benzyne, żeby uciec z czołówki z tirem i ok.
    Były chwile, że jechał dobrze na gazie, nawet po kilkanaście km. Myslałem, że to problem z jakością gazu, ale wciskając na luzie pedał gazu do oporu (na gazie) obroty dochodzą do 3-3,5 tys. i gwałtownie spadają. Na benzynie bez zarzutu.
    Instalacja II generacji, mam ją od około 1500 km i nie było takiego problemu.

2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum

Zielony listek
    Opis
    MK II
    Od
    19 Mar 2005
    Mieszka w
    Łowicz
    Może zamałe ciśnienie gazu? Ja mam podobną sytuację gdy kończy się gaz w zbiorniku.Pozdrawiam
    Mk II Kombi 12/97: 1,8 B + BRC Sequent 24

Zielony listek Awatar Unkas
    Opis
    Mondeo mk4 1.8 TDCi
    Od
    21 Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Kiedy wymieniałeś filtry w instalacji gazu może tu jest proble zapchał się "smołą" i go dławi
    Mk4 1.8 TDCi Kombi 2008

Nie jest to problem ciśnienia, ponieważ jest jeszcze około pół butli (15 litrów). Filtr raczej też nie wchodzi w grę, ponieważ na tej instalacji zrobiłem dopiero około 1,5 tys. km.
    Czy świece lub przewody mogą powodować takie efekty?

Mogą,ale przy zimnym silniku a nie jak piszesz w trakcie długiej jazdy.Moze to wydajnośc parownika jest za mała przy krańcowym max obciazeniu silnika?Jedź na regulację,niech zwiksza wydajnosc ,bedzie wiecej palił,ale jazda bedzie na pewno niestresujaca

Ciekawe jest to, że te problemy zaczęły występować dopiero teraz po zrobieniu ponad 1 tys. km na gazie. Wczesniej było ok, nawet przy 160 km/h nie było problemu.
    Czy zatem świece i przewody mogę wykluczyć?

Tak,instalacja też sie "układa',membrana paronika rozciaga,po montazu korekta jest obowiazkowa,powinien instalator Ci o tym powiedzieć

Owszem, instalator poinformował, żeby po przejechaniu około 2 tys. na gazie zgłosić się na regulację. Martwi mnie tylko to, że stało się to nagle.

Jedż spokojnie na regulacje,jest to dosyć klasyczny objaw braku paliwa

Znawca leśnych tras
    Imię
    Rafał
    Model
    Opel
    Silnik
    1,9 CDTI
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Kielce:)))
    Cytat Zamieszczone przez akademus
    Owszem, instalator poinformował, żeby po przejechaniu około 2 tys. na gazie zgłosić się na regulację. Martwi mnie tylko to, że stało się to nagle.
    Z reguly takie rzeczy dzieja sie nagle,nie ma kontrolki uwaga za 2 minuty bedzie problem
    http://img801.imageshack.us/img801/6744/dscn3375n.jpg
    dla mojego tatusia [']['][']
    -Pozdrawiam Rafal -
    Jest Opel Vectra C 1,9 CDTI,rozjuszone 150KM
    Był MK II 1998r-Kombiaczek- GHIA -state blue

Od niedzieli, kiedy to obroty na gazie gwałtownie spadały mi z 3-3,5 tys. i auto nie miało siły, na razie jest wszystko ok. Auto dobrze przyspiecza, czuć, że ma moc, jak na benzynie. Już sam nie wiem co jest grane.

Membrana w paroniku sie układa,kontrola konieczna,chyba ze rzeczywiscie zatankowałeś kiepski LPG,ale to wykluczaja twoje posty

Niedzielny kierowca Awatar Adek
    Opis
    Laguna Coupe GT 2.0T 233KM
    Od
    06 Jun 2005
    Mieszka w
    Lubań /dolnośląskie
    Jedź na przegląd i będzie wszystko dobrze po około 1,5 tyś. km. przegląd jest jak najbardziej wskazany
    Był Mondek teraz jest Renia ale mówicie , że liczą się ludzie nie samochody . Pozdrawiam <br>

A mi sie wydaje ze masz rozregulowana centralke gazu.Ja mialem podobnie w Oplu .Pojechalem i dowiedzialem sie ze za duzo pobiera powietrza czyli zla jest mieszanka.Dochodzi do granicy obrotow a pozniej sie dlawi .Klasyczny objaw nowych instalacji gazowych.Nie masz co sie bac.... Wystarczy regulacja i hulaj Mondi ile wlezie :metal Pozdro