+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 132
  1. #101
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Silnik
    D5
    Opis
    Volvo V70 D5 2005r
    Od
    26 Nov 2012
    Mieszka w
    Słupsk
    Ok. 7 lat Bosch Silver

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #102
    Pochłaniacz prostych Awatar gruniu
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    mk3 kombi 2.0 tdci 130km, s-max PS 2.0 tdci 163km
    Od
    09 Nov 2006
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odra
    Mi Varta 72AH 680A padla po niecalych dwoch latach.

  4. #103
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Teraz w fordzie jest promka aku 80Ah z wymiana 469zł

  5. #104
    Zielony listek
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    ford mondeo 03' 2.0tdci
    Od
    09 Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Słyszał ktoś coś o akumulatorach firmy Batmax?może trochę za późno na opinie,bo już siedzi w aucie,ale nigdzie w internecie nic o nim nie można znaleźć a według chłopaków ze sklepu całkiem spoko aku,sami mają i jeżdżą już 3 lata.

  6. #105
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Ja znalazłem...jakiś japończyk,ale niewiele więcej.
    Z resztą-jaka różnica?
    Tańszy czy droższy i tak nie posłuży dłużej niż 4-5 lat.
    No chyba,że w aucie benzynowym- tu jest szansa.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  7. #106
    Zielony listek
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    ford mondeo 03' 2.0tdci
    Od
    09 Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Aha to jeszcze co innego bo ja słyszałem ,że to jakiś ukraiński czy rosyjski,mniejsza z tym już i tak jest w aucie,znalazłem już później trochę opini i niby ludzie piszą że po 7 lat maja tą baterie zapłaciłem za niego tyle co za akumulator boscha do matiza Był o jakieś 100-150 złotych tańszy od "czołowych"producentów więc wziąłem na przetestowanie.Jak wytrzyma 7 lat i ja z moim mondeo także to napiszę opinię o nim

    Co do wytrzymałości aku,to poprzednio była centra futura 72AH 720A u mnie była 6 lat,a ile wcześniej to niemam pojęcia
    Ostatnio edytowane przez wafel ; 08-03-2018 o 15:16

  8. #107
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Fakt,że wytrzymałość Aku zależy też od eksploatacji.
    Jeżeli auto ma częste przebiegi rzędu 100km raz w tygodniu-bedzie służył dłużej.Kręcenie się wkoło komina nawet te 100km dziennie z częstym uruchamianiem silnika nie będzie mu sprzyjać.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  9. #108
    Niedzielny kierowca Awatar MaciejCWL
    Model
    MK II '99 1,8 Pb kombi
    Silnik
    1,8 Pb 115 KM
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    Włocławek
    Krótkie pytanie mam. Czy spotkaliście się kiedyś z nagłą śmiercią akumulatora?
    Wczoraj wóz normalnie odpalał,a dziś absolutnie prądu nie ma. Akumulator ma napięcie 1,7 V,tak,jeden i siedem dziesiątych volta.
    Fakt faktem,samochód ostatnio był bardzo często odpalany i gaszony i nie miał kiedy się podładować,ale i tak mnie zaskoczył.

  10. #109
    Niedzielny kierowca Awatar MaciejCWL
    Model
    MK II '99 1,8 Pb kombi
    Silnik
    1,8 Pb 115 KM
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    Włocławek
    Stał się cud. Akumulator udało się normalnie naładować i działa jakby nigdy nic. Nawet byłem go sprawdzić testerem do aku i się okazuje,że absolutnie nic mu nie dolega.
    Winowajcą rozładowania aku okazała się włączona lampka wewnątrz auta,którą dopiero wczoraj zauważyłem.

  11. #110
    Pieszy Awatar zzibi2
    Imię
    Zbyszek
    Model
    2002 kombi
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Mk3 kombi 2.0 TDCi 130KM
    Od
    03 Mar 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Czy aku CENTRA FUTURA 72AH 720A będzie ok do Mondeo MK4 kombi 2010, 145KM, flexifuel (benzyna)? Został mi po poprzedniku (diesel).
    Ostatnio edytowane przez zzibi2 ; 06-06-2018 o 20:49

  12. #111
    Zielony listek Awatar musiu
    Imię
    Paweł
    Model
    Mk3 12.2005
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    10 Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez zzibi2 Zobacz posta
    Czy aku CENTRA FUTURA 72AH 720A będzie ok do Mondeo MK4 kombi 2010, 145KM, flexifuel (benzyna)? Został mi po poprzedniku (diesel).
    Ja bym powiedział że za duży, szczególnie jeśli jeździsz po mieście na krótkich trasach, aku może być chronicznie niedoładowany i w związku z tym szybciej skończyć żywota.

    Sent from my ZUK Z2121 using Tapatalk
    był '98 Mk2 1.8TD w sedanie, jest '06 Mk3 1.8Pb w kombiaczu

  13. #112
    Niedzielny kierowca Awatar MaciejCWL
    Model
    MK II '99 1,8 Pb kombi
    Silnik
    1,8 Pb 115 KM
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    Włocławek
    Często się z tym spotykam i nie wiem o co chodzi z tym za dużym akumulatorem i jego niedoładowaniem... Przecież podczas odpalania samochodu ubędzie tyle samo prądu z małego czy dużego aku i tyle samo trzeba oba doładować by były znów w 100 % naładowane.

  14. #113
    Zielony listek Awatar musiu
    Imię
    Paweł
    Model
    Mk3 12.2005
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    10 Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez MaciejCWL Zobacz posta
    Często się z tym spotykam i nie wiem o co chodzi z tym za dużym akumulatorem i jego niedoładowaniem... Przecież podczas odpalania samochodu ubędzie tyle samo prądu z małego czy dużego aku i tyle samo trzeba oba doładować by były znów w 100 % naładowane.
    A wiesz ile trzeba jechać samochodem żeby doładować prąd zużyty przy rozruchu?
    O ile dobrze kojarzę to średnio koło pół godziny . Wyobraź sobie sytuację:
    Masz aku, o odpowiedniej pojemności dla twojego auta, naładowany na full, opalasz, jedziesz 20 minut, nie odzyskujesz całości zużytej energii, zrobisz taki cykl parę razy i aku będzie na jakimś tam średnim poziomie naładowany. Jeżeli aku będzie większej pojemności, to jeżdżąc na krótkich odcinkach jesteś w stanie utrzymać niższy poziom naładowana przez dłuższy czas.
    Silniki Diesla, które wymagają większego prądu i pojemności mają mocniejsze alternatory, aby szybciej doładowywać utraconą energię podczas rozruchu.
    Polecam ten
    https://youtu.be/TSm1IfNDKt0
    I inne filmy z tego kanału.
    Pozdrawiam Paweł

    Sent from my ZUK Z2121 using Tapatalk
    był '98 Mk2 1.8TD w sedanie, jest '06 Mk3 1.8Pb w kombiaczu

  15. #114
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez MaciejCWL Zobacz posta
    Przecież podczas odpalania samochodu ubędzie tyle samo prądu z małego czy dużego aku i tyle samo trzeba oba doładować by były znów w 100 % naładowane.
    Ale sam alternator ma określoną wydajność i nie będzie w stanie prawidłowo naładować zbyt dużej pojemności,
    to tak jakbyś przykładowo chciał 80 litrami wody zalać do pełna beczkę stulitrową, niby ją uzupełnisz ale nigdy nie będzie pełna.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  16. #115
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Bajeczki Panowie.Alternator w mk3 PB i ON jest taki sam.Różni się tylko dodatkowym chłodzeniem w ON.
    Moc alternatora pozwala naładować akumulator od zera w trakcie 100 km.jazdy non-stop.
    Kiedyś miałem w "trampku"Aku 120Ah.i prądniczkę 280W......może raz w m-cu i to zimą profilaktycznie doładowywałem go prostownikiem.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  17. #116
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Moc alternatora pozwala naładować akumulator od zera w trakcie 100 km.jazdy non-stop
    Ale jadąc 10km/h ?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  18. #117
    Kursant
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    16 Jul 2021
    Mieszka w
    Warszawa
    Kupiłem Mondeo MK4 2.0 TDCI i poprzedni właściciel wrzucił do niego akumulator 80 ah i 660 a.. dziwne dosyć te dane. No i drugi raz mam info rozładowany akumulator, czy nie warto zamienić tego aku na 72 ah 690 a bo takiego dwulatka mam z poprzedniego auta?

  19. #118
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Barsa Zobacz posta
    No i drugi raz mam info rozładowany akumulator, czy nie warto zamienić tego aku na 72 ah 690 a bo takiego dwulatka mam z poprzedniego auta?
    Przed kupowaniem to najpierw pomiar napięcia ładowania i pomiar sprawności akumulatora. Pierwsze zrobisz sam miernikiem za 10 zł, drugie zrobią Ci w punktach sprzedaży akumulatorów(przeważnie za free, a jak nie to co najwyżej 10 zł)

    ---------- Post added at 10:52 ---------- Previous post was at 10:49 ----------

    A próbowałeś naładować akumulator prostownikiem i wtedy zobaczyć czy się coś poprawiło?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  20. #119
    Kursant
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    16 Jul 2021
    Mieszka w
    Warszawa
    Właśnie nie kupuję, tylko mam inny sprawdzony 2 letni 72ah 690a z samochodu, który zaraz wyląduje na szrocie, pytanie czy będzie lepszy ten aku do mojego Mondeo?

    Tak czy inaczej pojadę zmierzyć te ładowanie i pomiar sprawności aku. Dzięki!

    Ps. Nie wiem ale jak kupowałem poprzednie auto - Volvo, to jeździłem 5 lat bez kłopotów po zakupie, a tu jakieś błędy wyskakują, aku rozładowany, no cóż może tam było aż tak dobrze, a przy tym zakupie jest po prostu normalnie jak na używane auto.

  21. #120
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Barsa Zobacz posta
    tylko mam inny sprawdzony 2 letni 72ah 690a z samochodu, który zaraz wyląduje na szrocie, pytanie czy będzie lepszy ten aku do mojego Mondeo?
    Jeśli obecny jest uszkodzony/wyeksploatowany no to będzie lepszy.

    Cytat Zamieszczone przez Barsa Zobacz posta
    a tu jakieś błędy wyskakują, aku rozładowany,
    Ciężko coś powiedzieć czy problem jest w zużytym akumulatorze, bo sprzedający przed sprzedażą trupa wstawił, czy może coś nie ok z ładowaniem.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [MkIII] (Za)Wysokie napięcie ładowania/ na akumulatorze
    By pazdzierz in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 09-12-2014, 17:01
  2. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-11-2012, 11:06
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-07-2012, 21:45
  4. [TDCi MKIII] ogólnie wszystko!!
    By majka in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-10-2010, 02:02
  5. [MkII] Czy wszystko gra?
    By szary11 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-04-2007, 11:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów