+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 74
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo Kombi MKIII 2.0TDCI Ghia
    Od
    06 Dec 2010
    Mieszka w
    Płock

    [MKIII] brak ładowania akku, alternator sprawny

    Witam,

    Przeglądałem forum ale nie znalazłem informacji, które pomogłyby znaleźc przyczynę problemu jaki trapi mojego Mondka.

    Otóż od początku... jakiś czas temu zostałem szczęśliwym posiadaczem Mondeo 2.0 tdci (130KM) z 2004r, w trasie powrotnej po przejechaniu ok.250-300km zaświeciła się lampka ładowania na desce, dojechałem tak do domu kolejne 800km (bez ładowania) z wyłączonymi wszystkimi odbiornikami prądu.
    Lampka zapala się po ok. 30 sekundach od uruchomienia silnika. Nadmienię, że w tej trasie rozładowałem 2 akumulatory zanim wróciłem do domu (częśc drogi w ulewie w nocy).

    W pierwszej kolejności postanowiłem sprawdzic alternator, odpinając wtyczkę (3pin), dalej nie ładuje.
    Wymontowałem alternator i zawiozłem do elektryka. Sprawdził na maszynie (ponoc specjalnie do tych altków) i ładowanie jest, stwierdził że alternator dobry, sprawny. Teraz powiedział - pozostaje dłubanie w aucie, nie wiadomo ile czasu, nie wiadomo ile kasy itp...

    Alternator wymieniony na nowy w 09.2010 przez poprzedniego właściciela w Niemczech razem z akumulatorem.

    Poradźcie gdzie można szukac przyczyny, jestem załamany...
    Przeglądac wiązki? które i gdzie? sprawdzic jeszcze jakiś element? jak i który?

    Problem dotyczy Mondeo kombi 2.0 tdci (130KM), rok prod 2004, automat (5bieg).

    edit: dodam, że po dłuższym postoju z odpiętym akku, po odpaleniu w garażu zaczął bujac npięciem ładowania od ok 13,5 V do momentami ok. 15V. Bujnął też w górę trzy razy obrotami (pojedyńczo kilkuminutowych w odstępach czasu). Kiedy wrzuciłem bieg na skrzyni, wtedy ładowanie całkiem zniknęło i tak już pozostało. Potem wyjąłem alternator do sprawdzenia.

    z góry dzięki za pomoc

    pozdrawiam
    Michał

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar hbr
    Imię
    Hubert
    Opis
    Ford
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Przedzwoń plus i minus kabla (wtyczka alternatora - akumulator). Jak gdzieś jest rozwarty to trzeba szukać Albo pociągnąć nowy kabel, tak chyba łatwiej. Sprawdź też napięcie na akumulatorze - zaraz po odpaleniu samochodu (jak jeszcze nie pali się kontrolka) i już po zapaleniu się kontrolki.

  4. #3
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez michcio_007
    od ok 13,5 V do momentami ok. 15V
    Albo regulator napięcia, albo usterka GEM-a. W MKIII GEM steruje prądem wzbudzenia altka.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  5. #4
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo Kombi MKIII 2.0TDCI Ghia
    Od
    06 Dec 2010
    Mieszka w
    Płock
    Podczas testu alternatora - ponoc na maszynie symulującej PCM (specjalnie do tego typu altków) - elektryk stwierdził, że ten nowy alternator (coś wspominał, że to Chińczyk) jest sprawny w 100%.
    Raczej bym mu wierzył, polecany w całym Płocku (ul Wiatraki), jednak majster jak podłączał podpytałem go i powiedział że altek jest dobry (nawet go nie przetestował) i że pewnie w aucie jest problem. później szef rozmawiałz tym majstrem tak jakby od razu wiedzieli o co chodzi.
    Ja w międzyczasie zerkałam na maszynę i pokazywała napięcie łądowania w zalezności od obrotów maszyny stabilnie (nie bujała), zwiększał obroty to i napięcie rosło. Powiedzieli że do przejrzenia całe auto ale oni dochodzą tylko do deski a potem to już tylko Aso...

    krótko mówiąc załamałem się... nowe auto i taka lipa.....

    Jak sprawdzic GEMa? WDS pozostaje czy jest inna metoda? Mam rozgrzebane pod schowkiem, modułpraktycznie na wierzchu.

    Geśli chodzi o wtyczkę to które konkretnie piny jak sprawdzic ? który z plusem, który z minusem?


    dzięki!!!

  6. #5
    Kursant Awatar hbr
    Imię
    Hubert
    Opis
    Ford
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Plus z plusem i minus z minusem mają mieć zwarcie i praktycznie zerową rezystancję. Możesz też odpiąć kable od akumulatora i sprawdzić minusy z plusami (powinno być rozwarcie) ale jakby było zwarcie to kontrolka ładowania byłaby najmniejszym problemem

    Dodano po 1 min.:

    Cytat Zamieszczone przez Netoper
    Albo regulator napięcia, albo usterka GEM-a. W MKIII GEM steruje prądem wzbudzenia altka.
    Skoro taki kosmos to mój pomysł na sprawdzenie pewnie nic nie da...

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez hbr
    Skoro taki kosmos to mój pomysł na sprawdzenie pewnie nic nie da
    Jak ma jakiś niekontakt to mogą być takie objawy, jak coś zakontakci to zanim regulator ustawi napięcie to ma te wyskoki na 15V

    Jednak jak pisze, że po resecie pokazało się ładowanie to bardziej bym się ku GEMowi skłaniał, ale najpierw trza posprawdzać wszystkie inne możliwości tym bardziej że bezkosztowo to można sprawdzić.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez michcio_007
    edit: dodam, że po dłuższym postoju z odpiętym akku, po odpaleniu w garażu zaczął bujac npięciem ładowania od ok 13,5 V do momentami ok. 15V. Bujnął też w górę trzy razy obrotami (pojedyńczo kilkuminutowych w odstępach czasu). Kiedy wrzuciłem bieg na skrzyni, wtedy ładowanie całkiem zniknęło i tak już pozostało. Potem wyjąłem alternator do sprawdzenia.
    daj do sprawdzenia do innej firmy. 15 V nie bierze się z kosmosu coś jednak musi być na rzeczy z alternatorem lub regulatorem. jak odłączysz tą wtyczkę na altku to GEM nie ma informacji o ładowaniu więc ostrożnie z takimi manewrami

  9. #8
    Kursant Awatar hbr
    Imię
    Hubert
    Opis
    Ford
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak
    jak odłączysz tą wtyczkę na altku to GEM nie ma informacji o ładowaniu więc ostrożnie z takimi manewrami
    Mhm, przewodzenie przewodów sprawdzamy oczywiście na wyłaczonym silniku

  10. #9
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo Kombi MKIII 2.0TDCI Ghia
    Od
    06 Dec 2010
    Mieszka w
    Płock
    z tego co się orientuję to we wtyczce do alternatora powinno byc:
    1 - napięcie akumulatora
    2 - sterowanie z GEM
    3 - powrót z alternatora do GEM

    nie za bardzo kumam jak sprawdzic ten "plus z plusem i minus z minusem"...

    z góry przepraszam za prośbę o łopatologiczne wytłumaczenie tematu... każdy pin dzwonic z klemą plus i minus? + gruby kabel na altku z plusem?

    macie może info ktore kable przy wejściu do GEM powinny grac z tymi na altku?

    dzięki

    PS. mam nadzieję, że da radę to rozwiązac bezboleśnie i pozwoli mi to cieszyc się autem na razie mam czarne wizje
    Na razie po wizycie w ASO mam negatywne odczucia co do nastawienia serwisu Forda... a jeśli chodzi o elektryków to w moim mieście tylko tego polecają do fordów

  11. #10
    Zielony listek Awatar dembu19
    Opis
    ST220
    Od
    01 Mar 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez michcio_007
    z tego co się orientuję to we wtyczce do alternatora powinno byc:
    1 - napięcie akumulatora
    2 - sterowanie z GEM
    3 - powrót z alternatora do GEM

    nie za bardzo kumam jak sprawdzic ten "plus z plusem i minus z minusem"...

    z góry przepraszam za prośbę o łopatologiczne wytłumaczenie tematu... każdy pin dzwonic z klemą plus i minus? + gruby kabel na altku z plusem?

    macie może info ktore kable przy wejściu do GEM powinny grac z tymi na altku?

    dzięki

    PS. mam nadzieję, że da radę to rozwiązac bezboleśnie i pozwoli mi to cieszyc się autem na razie mam czarne wizje
    Na razie po wizycie w ASO mam negatywne odczucia co do nastawienia serwisu Forda... a jeśli chodzi o elektryków to w moim mieście tylko tego polecają do fordów

    Pierwsza sprawa to taka, że alternator NIE BĘDZIE ŁADOWAŁ przy odłączonej 3-pinowej lub 2-pinowej wtyczce, ponieważ przez ten wtyk dostaje napięcie wzbudzenia, które jest niezbędne !

    Po drugie, dokładnie obejrzyj wtyczkę 3-pinową przy alternatorze, czy przypadkiem nie urwał się któryś z kabelków.

    Po trzecie, z tego co mówisz, w alternatorze jest uszkodzony regulator napięcia i w Twoim wypadku pomoże wymiana alternatora na nowy ! Nie szukałbym problemu w instalacji.

    Po czwarte kup nie chiński altek.

  12. #11
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo Kombi MKIII 2.0TDCI Ghia
    Od
    06 Dec 2010
    Mieszka w
    Płock
    Alternator był sprawdzany i stwierdzono, że jest ok.
    Sam widziałem jak po zapodaniu odpowiednich obrotów pokazywało na masyznie napięcie 13,xx V po zwiększeniu obrotów odpowiednio więcej... wskazania V były stałe, dla zadanej prędkości obrotowej wałka.

    jest jakiś sposób żeby tak podłączyc alternator aby ładował pomijając sterowanie z PCM??? chyba się nic nie stanie jeśli wyeliminujemy to słynne "smart charging"...?

    Dodano po 18 min.:

    ... na alternatorze brak jakichkolwiek oznaczen poza nalepką z numerem 113709 oraz ręcznie zrobionym dopiskiem czarnym flamastrem na metalowej obudowie 9/2010.
    można jakoś ten numer z VIN porównac czy jest bezużyteczny?

    zauważyłem jeszcze coś, otóż wcześniej altek był czysty a teraz po sprawdzeniu w zakładzie mam go w ręku i widzę od strony rolki jest trochę czarnego pyłu - co to może byc??? szczotki???

  13. #12
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez michcio_007
    113709
    To jest konkretnie ten produkt
    http://automotors.com.cn/Product/Alt...2110300AA.html
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  14. #13
    Zielony listek Awatar dembu19
    Opis
    ST220
    Od
    01 Mar 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez michcio_007
    Alternator był sprawdzany i stwierdzono, że jest ok.
    Sam widziałem jak po zapodaniu odpowiednich obrotów pokazywało na masyznie napięcie 13,xx V po zwiększeniu obrotów odpowiednio więcej... wskazania V były stałe, dla zadanej prędkości obrotowej wałka.

    jest jakiś sposób żeby tak podłączyc alternator aby ładował pomijając sterowanie z PCM??? chyba się nic nie stanie jeśli wyeliminujemy to słynne "smart charging"...?

    Dodano po 18 min.:

    ... na alternatorze brak jakichkolwiek oznaczen poza nalepką z numerem 113709 oraz ręcznie zrobionym dopiskiem czarnym flamastrem na metalowej obudowie 9/2010.
    można jakoś ten numer z VIN porównac czy jest bezużyteczny?

    zauważyłem jeszcze coś, otóż wcześniej altek był czysty a teraz po sprawdzeniu w zakładzie mam go w ręku i widzę od strony rolki jest trochę czarnego pyłu - co to może byc??? szczotki???
    Sam piszesz, że widziałeś, jak po zwiększeniu obrotów napięcie rosło. Regulator napięcia jest po to, aby to napięcie było stałe, niezależnie od prędkości obrotowej alternatora.

    Nie da się go podłączyć pomijając PCM.

  15. #14
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo Kombi MKIII 2.0TDCI Ghia
    Od
    06 Dec 2010
    Mieszka w
    Płock
    czyli jednak potwierdza się, że chińczyk...

    ale pytanie czy odpowiedni do mojego Mondka???

  16. #15
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez michcio_007
    ale pytanie czy odpowiedni do mojego Mondka???
    Zapodaj VIN to dostaniesz konkretny numer oryginała i wtedy może da się porównać czy to odpowiedni zamiennik jest
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  17. #16
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo Kombi MKIII 2.0TDCI Ghia
    Od
    06 Dec 2010
    Mieszka w
    Płock
    WF0WXXGBBW4L56864

  18. #17
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Nr finis 1151212
    numer katalogowy/fabryczny na screenie


    Link bezpośredni
    http://img821.imageshack.us/f/altek.jpg/
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  19. #18
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo Kombi MKIII 2.0TDCI Ghia
    Od
    06 Dec 2010
    Mieszka w
    Płock
    wg katalogu od Ciebie powinno byc: 1S7T 10300 BC

    na stronie, którą podałeś do numeru na moim altku są numery odpowiedników ale BC jest dopiero w Reference...

    więc teoretycznie powinien pasowac, pytanie tylko czy spełnia wszystkie parametry...

  20. #19
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez michcio_007
    pytanie tylko czy spełnia wszystkie parametry...
    Jak powołują się na numer fabryczny to spełnia parametry.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  21. #20
    baster
    Gość
    Witam michcio_007 widzę że też jesteś z Płocka otóż mam ten sam problem ze swoim mondeo tylko że ST220 też byłem na wiatrakach powiedzieli że wszystko z alternatorem jest o.k. ale ładowanie dalej wariuje raz jest raz go nie ma
    Będę się wybierał do takiego Andrzeja elektryka który mam nadzieje że mi pomoże więc dam ci znać jak się z tym uporam

Podobne wątki

  1. [MkIV] Brak świateł cofania bezpiecznik sprawny.
    By ci4nski in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-10-2015, 00:40
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-06-2015, 21:47
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-11-2012, 18:04
  4. [MkI] Alternator - brak ładowania
    By Fortis in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-09-2012, 13:13
  5. [MkI] Alternator - prąd ładowania
    By muzzik in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-06-2008, 23:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów