+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    radio Ford 6000 CD do MkI ?

    czy radyjko ford 6000 CD pasowałoby do MKI . pytam o możliowosci montażu. moje rayjko f2005 nie daje możliwości słuchania CD ani podłączenia zmieniarki

    a może takie coś by weszło ? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=74798763

    pozdrawiam
    Mondeusz MkI 96' 2.0 kombi + LPG II gen.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar Sebi
    Opis
    4
    Od
    11 Aug 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Bardziej chyba to by pasowało
    MkII 1.8 TD '98 Kombi

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Model
    GHIA
    Silnik
    1.8 130 KM
    Od
    21 May 2005
    Mieszka w
    Gdańsk

    Re: radio Ford 6000 CD do MkI ?

    Cytat Zamieszczone przez noski
    czy radyjko ford 6000 CD pasowałoby do MKI . pytam o możliowosci montażu. moje rayjko f2005 nie daje możliwości słuchania CD ani podłączenia zmieniarki

    a może takie coś by weszło ? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=74798763

    pozdrawiam
    To co pokazałeś jest od MK III i na pewno się nie nada.
    Mk II 1,8 ZETEC '00 kombi oramkowany + BRC Sequent 24

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Honda Accord 2.4 Executive
    Od
    17 Oct 2005
    Mieszka w
    PRECZÓW/BĘDZIN/KATOWICE
    z mioch informacji wynika, że radio założyć się da - tylko 3 sprawy:
    1. Ford 6000 CD albo 7000 + zmieniarka wcale nie mają takiego wspaniałego brzmienia
    2. Konieczna bedzie przeróbka konsoli (nie jestem pewien czy konsola z MK II wejdzie bez problemu)
    3. Elektryka nie powinna sprawić problemu

    Marcin MK II Ghia Automatic
    SKYPE: malcherek195

  6. #5
    Cytat Zamieszczone przez marcin195
    z mioch informacji wynika, że radio założyć się da - tylko 3 sprawy:
    1. Ford 6000 CD albo 7000 + zmieniarka wcale nie mają takiego wspaniałego brzmienia
    2. Konieczna bedzie przeróbka konsoli (nie jestem pewien czy konsola z MK II wejdzie bez problemu)
    3. Elektryka nie powinna sprawić problemu

    ufff....to lepiej rozważe montaż zwykłego radia w tej cenie
    dzieki pozdrawiam
    Mondeusz MkI 96' 2.0 kombi + LPG II gen.

  7. #6
    waldemarz
    Gość

    Re: radio Ford 6000 CD do MkI ?

    Cytat Zamieszczone przez MaciekG
    Cytat Zamieszczone przez noski
    czy radyjko ford 6000 CD pasowałoby do MKI . pytam o możliowosci montażu. moje rayjko f2005 nie daje możliwości słuchania CD ani podłączenia zmieniarki

    a może takie coś by weszło ? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=74798763

    pozdrawiam
    To co pokazałeś jest od MK III i na pewno się nie nada.
    Przepraszam MaciekG, ale radio jest tak samo do MK II jak i do MK III, z tym ze maksymalnie do rocznika 2002.

    Noski jesli chodzi o takie radio to musialbys poprostu wymienic caly srodkowy panel i tu jest znak zapytania czy wogole sie da, lub go przerobic w aucie, aby to radio wsadzic. Nie ma innej mozliwosci.
    Moze byc jeszcze tak ze twoj bolid jest juz z okresu przejsciowego miedzy MK I i MK II i masz juz taki panel srodkowy jak w MK II po 96 roku, wtedy napewno wejdzie normalnie.

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Model
    GHIA
    Silnik
    1.8 130 KM
    Od
    21 May 2005
    Mieszka w
    Gdańsk

    Re: radio Ford 6000 CD do MkI ?

    Cytat Zamieszczone przez waldemarz
    Cytat Zamieszczone przez MaciekG
    To co pokazałeś jest od MK III i na pewno się nie nada.
    Przepraszam MaciekG, ale to radio jest tak samo do MK II jak i do MK III, z tym ze maksymalnie do rocznika 2002.

    Noski jesli chodzi o takie radio to musialbys poprostu wymienic caly srodkowy panel i tu jest znak zapytania czy wogole sie da, lub go przerobic w aucie, aby to radio wsadzic. Nie ma innej mozliwosci.
    Moze byc jeszcze tak ze twoj bolid jest juz z okresu przejsciowego miedzy MK I i MK II i masz juz taki panel srodkowy jak w MK II po 96 roku, wtedy napewno wejdzie normalnie.
    Jesteś pewien??? Bo mi ten Soniacz wygląda jakby nie miał własnego wyświetlacza i musiał być jakoś zinegrowany z nową konsolą. Ale może mi się tylko wydaje Zresztą sam sprzedający zapodaje, że nie pasuje do modeli < 2003. Spojrzyj jeszcze raz?
    Mk II 1,8 ZETEC '00 kombi oramkowany + BRC Sequent 24

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Model
    GHIA
    Silnik
    1.8 130 KM
    Od
    21 May 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez noski
    Cytat Zamieszczone przez marcin195
    z mioch informacji wynika, że radio założyć się da - tylko 3 sprawy:
    1. Ford 6000 CD albo 7000 + zmieniarka wcale nie mają takiego wspaniałego brzmienia
    2. Konieczna bedzie przeróbka konsoli (nie jestem pewien czy konsola z MK II wejdzie bez problemu)
    3. Elektryka nie powinna sprawić problemu

    ufff....to lepiej rozważe montaż zwykłego radia w tej cenie
    dzieki pozdrawiam
    A to ze względów brzmieniowych i bezpieczeństwa będzie chyba lepszym rozwiązaniem.
    Mk II 1,8 ZETEC '00 kombi oramkowany + BRC Sequent 24

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Honda Accord 2.4 Executive
    Od
    17 Oct 2005
    Mieszka w
    PRECZÓW/BĘDZIN/KATOWICE
    Cytat Zamieszczone przez MaciekG
    Cytat Zamieszczone przez noski
    Cytat Zamieszczone przez marcin195
    z mioch informacji wynika, że radio założyć się da - tylko 3 sprawy:
    1. Ford 6000 CD albo 7000 + zmieniarka wcale nie mają takiego wspaniałego brzmienia
    2. Konieczna bedzie przeróbka konsoli (nie jestem pewien czy konsola z MK II wejdzie bez problemu)
    3. Elektryka nie powinna sprawić problemu

    ufff....to lepiej rozważe montaż zwykłego radia w tej cenie
    dzieki pozdrawiam
    A to ze względów brzmieniowych i bezpieczeństwa będzie chyba lepszym rozwiązaniem.
    ja uważam, że naprawde można na allegro wyszukać niezłe radyjko w cenie radia FORD6000 (czyli ok 400 zł) - sam polecam używanego SONY CDX-M630/730 tzw. Black Panel - jest kapitalny, do MK I bedzie pasował idealnie a jego wygląd jest poprostu niesamowity. Co więcej w zestawie często jest joystick na kierownicę oraz pilot na podczerwień. Polecam to radyjko.

    tu masz jeden link:
    http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=74030631 (nowszy model)
    a tu jest likn do radia, które miałem i w 105% polecam - jest rewelacyjne!
    http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=74274559

    P.S. nie przejmuj się uszkodzona taśmą sterującą!!! wymiana tej taśmy u elektronika (poza serwisem) to 20-30 zł!!! mnie sie załamała po 3 latach używania, obecnie radio ma mój ojciec w Reanult Laguna (już ponad rok) i nic sie nie dzieje.
    pozdrawaim

    Marcin MK II Ghia Automatic
    SKYPE: malcherek195

  11. #10
    waldemarz
    Gość

    Re: radio Ford 6000 CD do MkI ?

    Cytat Zamieszczone przez MaciekG
    Jesteś pewien??? Bo mi ten Soniacz wygląda jakby nie miał własnego wyświetlacza i musiał być jakoś zinegrowany z nową konsolą. Ale może mi się tylko wydaje Zresztą sam sprzedający zapodaje, że nie pasuje do modeli < 2003. Spojrzyj jeszcze raz?

    MaciekG cos dzisiaj jestem chyba lekko przemeczony i nastapilo wielkie nieporozumienie , bo mnie nie chodzi wogole o to radio Sony co on zapodal tylko moja odpowiedz dotyczyla jego zapytania o radio ford 6000 CD, wiec troszeczke sie nie dogadalismy , bo ja myslalem o radiu ford 6000CD, i o fotce ktora zapodal "Sebi", a ty miales na mysli to SONY z linka, ktore zapodal "NOSKI" a ja je wogole nie ogladalem. Jesli chodzi o te Sony to masz racje, ze napewno nie pasuje. :metal :metal

    Moja poprzednia wypowiedziec dotyczyla tego typu radia.


  12. #11
    Zbanowany
    Od
    12 Jan 2005
    Mieszka w
    Galicja Lubelszczyzna
    Musiałbyś zmienić całą konsolę srodkową na taka od MkII. Ale to nie wszystko. Zeby umiejscowic w niej radio 2din musiałbyś przerobic troche jego wneke. W MkI masz dwie szuflady/pólki pod radio: jedna standardowa, druga - to ta poleczka na kasety nad popielniczką. Obie są jednakowe, z tym ze dzieli je metalowa przegroda. Musiałbyś ją usunąć (cięcie blachy)...


    IMO duzo lepszym rozwiązaniem (o ile uparłeś sie o oryginalne audio Forda) jest załoenie radia 1din (mp. 2006lub 2007) ze sterowaniem zmieniarką....

  13. #12
    Cytat Zamieszczone przez altoot
    Musiałbyś zmienić całą konsolę srodkową na taka od MkII. Ale to nie wszystko. Zeby umiejscowic w niej radio 2din musiałbyś przerobic troche jego wneke. W MkI masz dwie szuflady/pólki pod radio: jedna standardowa, druga - to ta poleczka na kasety nad popielniczką. Obie są jednakowe, z tym ze dzieli je metalowa przegroda. Musiałbyś ją usunąć (cięcie blachy)...


    IMO duzo lepszym rozwiązaniem (o ile uparłeś sie o oryginalne audio Forda) jest załoenie radia 1din (mp. 2006lub 2007) ze sterowaniem zmieniarką....
    nie..na szczescie na nic sie nie upierałem...spokojnie sledze dyskusje i juz wiem ze zwykłe radyjko z cd bedzie najlepszym rozwiązaniem
    Mondeusz MkI 96' 2.0 kombi + LPG II gen.

Podobne wątki

  1. Radio Ford 6000
    By Bartek in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-05-2012, 12:02
  2. [MkII] Radio Ford 6000
    By Cowboj in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-03-2007, 23:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów