+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 84
  1. #1
    krepek2000
    Gość

    Mondeo MK 3 do oceny...

    Witam, Jakoże poszukuje auta, chiałem poprosić Forumowiczów o pomoc i krótką ocene aut:
    http://moto.allegro.pl/ford-mondeo-k...374993004.html
    http://moto.allegro.pl/ford-mondeo-k...376413762.html
    http://otomoto.pl/ford-mondeo-zadban...C16616237.html

    Patrzac na pogodę jaka towarzyszyła zdjęciom to śmiem twierdzić ze auta troche długo sie sprzedają albo dopiero teraz jest wystawiona oferta.
    Z góry serdeczne dzięki.

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar Fietkus
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    MONDEO MK3 1,8l 125KM, było a jest MK4 2,0 TDCI
    Od
    12 Nov 2010
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Osobiście mam takiego jak na 3 linku w hatchbecku i nie narzekam, benzyna 1,8 125KM to dobry silnik i radzi sobie z autem który w rzeczy samej po zatankowaniu waży ponad 2 tony. Ta wersja nadwoziowa ma to do siebie że ma bardzo ale to bardzo przestronny bagażnik i wygodnie się do niego wkłada różne rzeczy. CO DO Kombi to nie polecam ci tego silnika nie warto kupować kombi jeśli nei zamierzasz wyjeżdżać na jakieś dalekie wyprawy rodzinne chyba ze będziesz woził ziemniaki to TAK ale kombi i diesel w mondeo to tylko 2.2 155 KM, osobiście moje autko możesz zobaczyć na forum http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...060&highlight=
    Jeszcze jedno co do silnika to mam już przejechane 202 tyś. km i nic do niego nie dołożyłem jedynie wymiana filtrów i oleju, dobry płyn chłodniczy i spoko lans. Polecam Ci to auto ze swojej strony, jak również model a kolorek też fajny mas zna tej aukcji.

  4. #3
    krepek2000
    Gość
    Fietkus dzieki za zainteresowanie. Obecnie odrzuciłem te trzy modele i dzis oglądałem ten model
    http://otomoto.pl/ford-mondeo-krajow...C16575132.html
    na pierwszy rzut oka wszystko wydaje sie ok, poza tym ze na progacg z przodu zaraz za nadkolem ma oczyszczony lakier (nie wiem czy do blachy czy podkładu) i pomazane lakierm na tzw odwal sie. nie działa podświetlanie rejestracji (jedna żarówka odmowiła posłuszeństwa) i nie dizałają teleskopy od unoszenia klapy bagażnika. zrobiłem kilka fotografii, postaram sie zamieścić na forum jesli nie czy mogłbym komuś z forumowiczów posłać na maila. z góry serdeczne dzięki.

  5. #4
    AdamMz
    Gość
    Lampka, czy siłowniki klapy bagażnika nie są żadnymi wadami.
    Progi RACZEJ nie są dowodem stłuczki a korozji, jak wiadomo nie znajdziesz 10 letniego Forda bez korozji (szczególnie progi łapie) więc myślę że to przede wszystkim alarm żeby spojrzeć na stan blachy pod autem

    Czekamy na fotki!

  6. #5
    Wyłączony
    Imię
    Piotr
    Model
    Mazda 5 Sport 05'
    Silnik
    2.0 MZR LF 147KM
    Opis
    Gazprom Edition
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Toruń
    Cytat Zamieszczone przez AdamMz
    Progi RACZEJ nie są dowodem stłuczki a korozji, jak wiadomo nie znajdziesz 10 letniego Forda bez korozji (szczególnie progi łapie)
    hmm ja mam 11 letniego i nie mam korozji więc nie pisz takich rzeczy ...

  7. #6
    AdamMz
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Fred.X
    Cytat Zamieszczone przez AdamMz
    Progi RACZEJ nie są dowodem stłuczki a korozji, jak wiadomo nie znajdziesz 10 letniego Forda bez korozji (szczególnie progi łapie)
    hmm ja mam 11 letniego i nie mam korozji więc nie pisz takich rzeczy ...
    Od nowości garażowany czy co?

  8. #7
    Wyłączony
    Imię
    Piotr
    Model
    Mazda 5 Sport 05'
    Silnik
    2.0 MZR LF 147KM
    Opis
    Gazprom Edition
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Toruń
    Cytat Zamieszczone przez AdamMz
    Od nowości garażowany czy co?
    nie
    jak dbasz tak masz ...

  9. #8
    AdamMz
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Fred.X
    Cytat Zamieszczone przez AdamMz
    Od nowości garażowany czy co?
    nie
    jak dbasz tak masz ...
    Żeby więcej takich jak Ty na drogach heh

  10. #9
    Wyłączony
    Imię
    Piotr
    Model
    Mazda 5 Sport 05'
    Silnik
    2.0 MZR LF 147KM
    Opis
    Gazprom Edition
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Toruń
    krepek daj zdjęcia na maila i najlepiej VIN jakbyś podał ...

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar Fietkus
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    MONDEO MK3 1,8l 125KM, było a jest MK4 2,0 TDCI
    Od
    12 Nov 2010
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Krepek2000 wysłałem ci na PW maila dawaj zdjęcia to wrzucę a co do blach to przedmówca ma rację nie każdy 10 letni ford ma blachy zgniłe czy tam oznaki korozji ale warto ze sobą zabrać na kupno jakiegoś znajomego mechanika ale najlepiej jakiego s kumatego lakiernika wtedy powie cio co jest do roboty na pewno jak zakupisz to nie zawadzi zdjąć nadkola i po odczyszczeniu blachy zrobić baranka tylko takiego gładkiego nie wiem jak to się dokładnie nazywa ale bardzo dobrze chroni i nic się nie będzie działo ja to zamierzam robić an wiosnę no i oczywiście progi też muszę odczyścić i zamalować bo zaczyna wychodzić rdza no ale cóż. życzę powodzenia.

    Ps. jeśli kupujesz auto z komisu to zastanów się czy czasami w cenie nie ma ukrytych jakichś wad zapytaj czy przed zakupem możesz podłączyć kompa zapewne średnio będzie cię to kosztować około 50 złotych do max 100 ale powiem ci ze warto jeśli się wyświetli jeden błąd który zaczyna się na P coś tam i nie jest to nic poważnego to nie am się tym co przejmować.

    A podaj przedmówcy VIN to pewnie ci sprawdzi ile tak na prawdę ma przebiegu jeśli był serwisowany w ASSO. To autko z tej nowej aukcji jest ok. fajny bajer jest sterowaniem radia ale by podłączyć inne radio trzeba kupować samo-uczący się moduł do podłączenia sterowania radiem innym niż fabryczne.

    Na pewno kiedyś przydadzą ci się te relingi ja osobiście wożę na nich 2 rowery i spoko.

  12. #11
    rustin
    Gość
    Mój jakoś nie ma nigdzie rdzy więc nie przesadzajmy z tym.Jak się dba tak sie ma. Jak jak kupiłem od razu założyłem chlapacze,w profile wpuściłem valvoline tectyl a od spodu gdzie niegdzie bodysafe

  13. #12
    krepek2000
    Gość
    Fietkus mail z fotkami został wysłany jeszcze raz dzieki.
    Wiele mi sie rozjaśniło co do auta...rozmaiwałem z Kolegą Gori'm, który rozkodował VIN, opisał po krótce fotki za co wielkie dzięki.
    Udało mis ie dotrzeć do poprzedniego właściciela i: auto ori przebieg 160 tys, miesiąc temu wymieniane filtry, płyny świece, zeszły rok to wymiana amorów, jedyna rzecz jaka była robiona to malowane drzwi prawy tył, nadkole i zderzak po stłuczce parkingowej...auto pojedzie jeszcze do stacji diagnostycznej na kontrole. zdjecia robiłem w miejscach gdzie "łapie lub moze pojawiac sie rdza". podwozie wymaga na wiosne konserwacji...brzegi drzwi te....zreszta zobaczycie jak Fietkus wklei foty. dzieki raz jeszcze za zainteresowanie.

  14. #13
    Niedzielny kierowca Awatar Fietkus
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    MONDEO MK3 1,8l 125KM, było a jest MK4 2,0 TDCI
    Od
    12 Nov 2010
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Fotki od kropek2000:





















    No to chyba by były prawie wszystkie jeśli któreś komuś nie pomogą to usunę. Udanego zakupu


    Poukładałem inaczej fotki ,ponieważ forum się rozjechało - Krzychu32

  15. #14
    Wyłączony
    Imię
    Piotr
    Model
    Mazda 5 Sport 05'
    Silnik
    2.0 MZR LF 147KM
    Opis
    Gazprom Edition
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Toruń
    Krepek odpuść sobie tego "topielca"...

  16. #15
    krepek2000
    Gość
    czemu uwazasz ze to topielec?

  17. #16
    Niedzielny kierowca Awatar Fietkus
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    MONDEO MK3 1,8l 125KM, było a jest MK4 2,0 TDCI
    Od
    12 Nov 2010
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    W sumie po dokładnym przyglądnięciu się możliwe że może to być topielec ale ja wiem może po prostu poprzedni właściciel o niego nie dbał?? Nie wiem ale ja bym zajrzał w bardziej newralgiczne miejsca od wewnątrz jak będę u kumpla na warsztacie to wrzucę fotki jak mój który jest garażowany wygląda. ja sądzę że nie bardzo jest sens dokładać w jego robotę bo jak raz zaczniesz to możesz się przeliczyć lepszy był ten czerwony. patrz taki co nie ma za dużo rdzy a jeśli ma to na pewno na progach a nie tak na całym podwoziu Masakra.

  18. #17
    krepek2000
    Gość
    W takim razie skoro sadzicie ze to topielec gdzie są te newralgiczne miejsca które mogą zdradzać ze stała w nich woda, oczywiscie poza kloszami (ktore mogły zostać wymienione)pod dywanikami, filtrami?

  19. #18
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo 2.0 TDDI 115 kombi
    Od
    14 Mar 2010
    Mieszka w
    Oleśnica
    Że mondki lubiły skorodować to fakt, jednak dotyczyło to głównie dolnych krawędzi drzwi i klap bagażnika, a tutaj i podłoga i w bagazniku, to moja Vectra z 1995 r wyglądała lepiej. Mój Mondio jest z 2001r i miał jedynie sladowe ilości korozji na dolnych krawedziach drzwi, ten egzemplarz jest jak dla mnie mocno podejrzany. natomiast jesli chodzi o silnik to uważam że ten 1.8 to taki optymalny do tego auta, gdybym teraz szukał to też raczej benzyny 1.8, diesel jest ekonomiczny jesli chodzi o spalanie ale bardziej awaryjny ,to co zaoszczędzisz na paliwie oddasz w naprawach.

  20. #19
    krepek2000
    Gość
    popatrzyłem na zdjęcia bagażnika raz jeszcze zwłaszcza to:
    http://w968.wrzuta.pl/obraz/2ywrYAIBz3A/mondeo_019

  21. #20
    Wyłączony
    Imię
    Piotr
    Model
    Mazda 5 Sport 05'
    Silnik
    2.0 MZR LF 147KM
    Opis
    Gazprom Edition
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Toruń
    Krepek odpuść ...

Podobne wątki

  1. Mondeo MK3 do oceny
    By Mateo89 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-09-2013, 20:58
  2. Mondeo MK III do oceny...
    By brum in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:14
  3. Mondeo LPG 1,8 MK2 do oceny!
    By grabzon in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-10-2011, 18:54
  4. Mondeo mk ii do oceny
    By Racuch in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-08-2011, 08:59
  5. Mondeo do oceny
    By adamoo83 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-03-2011, 20:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów