+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    [MKI] Gra tylko Prawy przedni g³o¶nik. Proszê o Pomoc.

    Witam wszystkich serdecznie.
    Od trzech dni Jestem szczê¶liwym posiadaczem Mondziaka Kombi.
    Kupuj±c auto by³em ¶wiadom 4-rech usterek które trzeba usun±æ
    Jedn± z nich jest graj±cy tylko jeden g³o¶nik w prawych przednich drzwiach.
    W aucie s± oryginalne dwa radia. Góra kaseciak i poni¿ej CD.
    Od czego zacz±æ poszukiwania????

    Z góry wielkie dziêki za pomoc.
    Pozdrowionka for All
    Gabson
    Mondeo Turnier MKI 2.5 V6
    RS LOOK

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Od poszukania w profilu pola do wstawienia miejscowo¶ci i autka jakim je¼dzisz
    "... Tyle ¶miesznych zdarzeñ
    Mnie siê jako¶ nie chce ¶miaæ
    Tyle ¶miesznych zdarzeñ
    Co¶ nie dobrze ze mn± dzi¶..."
    T. Nalepa "Sen szaleñca"

  4. #3
    Sorki.
    Ju¿ uzupe³nione.

    Usi³owa³em wczoraj wyci±gn±æ górne radio przy pomocy szprych rowerowych ale niestety operacja zakoñczy³a siê pora¿k±.......
    Szprychy wlaz³y w otwory, zaczepy pu¶ci³y radio zaczê³o chodziæ na prawo i lewo ale niestety nie by³o ludzkiej si³y ¿eby je wytargaæ..........
    Mia³em ju¿ kilka aut, kilka radii i pierwszy raz poleg³em .
    Z góry wielkie dziêki za pomoc.
    Pozdrowionka for All
    Gabson
    Mondeo Turnier MKI 2.5 V6
    RS LOOK

  5. #4
    Spróbuj wyci±gn±æ drugie prawdopodobnie przewody zaczepi³y siê z ty³u, wiêc jak wyci±gniesz jedno to zobaczysz co trzyma z ty³u w drugim.
    Najpierw to bym roz³aczy³ z³±cze w drzwiach i zobaczy³ stan styków - psiknij elektrosolem i za³óz spowrotem.
    "... Tyle ¶miesznych zdarzeñ
    Mnie siê jako¶ nie chce ¶miaæ
    Tyle ¶miesznych zdarzeñ
    Co¶ nie dobrze ze mn± dzi¶..."
    T. Nalepa "Sen szaleñca"

  6. #5
    No ale to troszku dziwne, ¿e w trzech drzwiach by pad³o na z³±czach?????
    Szybki dzia³aj± doskonale, pod¶wietlanie klamek te¿ oprócz moich drzwi, pod¶wietlanie przycisków równie¿. Mo ale skoro tak radzisz to rozkrêcê..... i psiknê WD......
    Pozdrowionka for All
    Gabson
    Mondeo Turnier MKI 2.5 V6
    RS LOOK

  7. #6
    A na pewno masz z ty³u g³osniki?
    Zasugerowa³em siê tym ¿e nie dzia³a tylko od kierowcy.
    Jak s± to musisz niestety radio wyci±gn±æ, powolutku z wyczuciem i powinno wyj¶æ chocia¿ trochê
    raczej rzadko jest tak ze odpina ci siê na kostce 3 kana³y - najprawdopopdobniej go¶ciu co¶ nie¼le nakombinowa³
    "... Tyle ¶miesznych zdarzeñ
    Mnie siê jako¶ nie chce ¶miaæ
    Tyle ¶miesznych zdarzeñ
    Co¶ nie dobrze ze mn± dzi¶..."
    T. Nalepa "Sen szaleñca"

  8. #7
    Go¶æ
    Nie wiem czy to przypadek ale u mnie juz "zajezdzi³em " 2 g³osniki i to w dzwiach od kierowcy. oba by³y oryginalne.1 wytrzyma³ miesiac,a 2 ze szrotu wytrzyma³ tydzien. Podejrzenie pad³o na nie Fordowskie radio.
    Na razie zbieram kase na nowe g³osniki i zobaczymy
    A co do kostki w dzwiach to za pierwszym razem moosia³em roz³anczac przy pomocy kombinerek Sama raczej sie nie odepnie

    Powodzenia

  9. #8
    Holerka nie wiem czy co¶ kombinowa³.
    To autko jest od pierwszego w³a¶ciciela w Raichu a te radia by³y montowane w salonie, mam na to papiery.......
    Najpierw postaram siê dogrzebaæ do radia.....
    Czy we wszystkich MKI jest osobny wzmacniacz?
    I czy z ty³u i z przodu s± takie same g³o¶niki.....
    Do przodu zarzucê rozdzielne 16-tki, na ty³ do drzwi jakie¶ dwudro¿ne a do baganika zestawik z poprzedniego autka
    Przy radiach zostanê oryginalnych bo kompakcik gra bardzo przyjemnie a basik bêdzie uzupe³niony z baga¿nika .
    Pozdrowionka for All
    Gabson
    Mondeo Turnier MKI 2.5 V6
    RS LOOK

  10. #9
    Nie we wszystkich by³o CD.
    G³osniki takie same - jak s± Fordowskie pierdziawki to wywal od razu
    Co do reszty siê zgadzam - ty³ dwudro¿ne ze ¶redniotowym z du¿± membrana (nie aluminiow±) wtedy bêdzie ³adnie przenosi³ niskie i ¶rednie - a to jest w³a¶nie potrzebne z ty³u :metal
    Co do radia - myslê ¿e delikatnie ale stanowczo powinno pój¶æ najwy¿ej kostki siê powypinaj±, a tych potem nie pomylisz
    "... Tyle ¶miesznych zdarzeñ
    Mnie siê jako¶ nie chce ¶miaæ
    Tyle ¶miesznych zdarzeñ
    Co¶ nie dobrze ze mn± dzi¶..."
    T. Nalepa "Sen szaleñca"

  11. #10
    No kurde próbowa³em wytargaæ dolny kompakt i to samo.
    Czy jest mo¿liwo¶æ ¿e to jest przykrêcone od ty³u????
    Chcia³em tam wsadziæ rêkê ale jedyne co osi±gn±³em to to, ¿e siê oparzy³em od lampki pod¶wietlania pod³ogi .
    Zaczyna mnie to denerwowaæ.......
    Kolejna rzecz jaka mnie denerwuje to ta, ¿e nie mam garage a zdejmowanie tapicerki pod blokiem w celu dostania siê do g³o¶ników nie wygl±da zachêcaj±co przy obecnie panuj±cych warunkach atmosferycznych
    Pozdrowionka for All
    Gabson
    Mondeo Turnier MKI 2.5 V6
    RS LOOK

  12. #11
    Go¶æ
    Troszke sie pogoobi³em... Jesli nie dajesz sobie rady sam to polecam skocz sobie pod estakade na Wielicka.Zaraz za "Arge" tam masz sklepik i serwis i take tam.... Wszystko o audio !! dasz ch³opakom na piwo to mysle ze Ci powiedza o co lotto.

    A tapicerka jak kto¶ zacny juz napisa³ sciaga sie zle za 1 razem potem to jest tylko 10 sroobek i 10 minut roboty
    Powodzenia

  13. #12
    Poch³aniacz prostych
    Imiê
    Andrzej
    Model
    Focus MK III
    Silnik
    1.0 Ecoboost 125 KM:)
    Od
    02 Feb 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez gabson
    No kurde próbowa³em wytargaæ dolny kompakt i to samo.
    Czy jest mo¿liwo¶æ ¿e to jest przykrêcone od ty³u????
    Chcia³em tam wsadziæ rêkê ale jedyne co osi±gn±³em to to, ¿e siê oparzy³em od lampki pod¶wietlania pod³ogi .
    Zaczyna mnie to denerwowaæ.......
    Kolejna rzecz jaka mnie denerwuje to ta, ¿e nie mam garage a zdejmowanie tapicerki pod blokiem w celu dostania siê do g³o¶ników nie wygl±da zachêcaj±co przy obecnie panuj±cych warunkach atmosferycznych
    Radio nie jest przykrêcane, muszisz dobrze spasowac szprychami. Mi za 1 razem tez chodzi³o na boki a teraz to ju¿ wprawê mam. W³ó¿ druciory i rozchyl je. lewy w lewo a prawy w prawo i wtedy ci±gnij, powinno radio wyj¶æ.

  14. #13
    Kursant
    Imiê
    bobesh
    Opis
    2.2 MK III
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Rawa Mazowiecka
    Obawiam siê, ¿e bez rozebrania tapicerki sie nie obejdzie.
    W moim poprzednim (MkI) co chwila mi który¶ pada³ (w znaczeniu przestawa³ graæ), a radio mia³em bodaj fordowskie 2000 i styki by³y OK. Dopiero po zdjêciu tapicerki i od¶niedzeniu?? wszystki z³±czen i zabezpieczeniu wszystko wreszcie by³o OK.
    takie jest moje chêdo¿one faszystowskie zdanie. A tera mnie kurna zabijta... :P:P:P

  15. #14
    Dziêki za odpowiedzi.
    Zaraz poszukam sobie artykuliku o¶ci±ganiu tapicerki i bêdzie trzeba powalczyæ........
    Dobija mnie to, ¿e nie gar tak jak powinno......
    Musze to wygrzebaæ bo od razu dorzucê skrzynkê w baga¿nik. Czy macie jakie¶ okre¶lone miejsca którymi najlepiej polecieæ z kablami????
    W tym moim smoczku szuka³em jakiego¶ przej¶cia z komory silnika do wnêtrza ale od góry nie widaæ nic co mo¿na by by³o wykorzystaæ..........
    Pozdrowionka for All
    Gabson
    Mondeo Turnier MKI 2.5 V6
    RS LOOK

  16. #15
    Go¶æ
    I tutaj robia sie juz schody. Tez mia³em z tym problem. wiec pod³aczy³em radio i wzmacniacz pod bezpiecznik ( w sesie kumpel mi pod³aczy³) z tego co pamietam radio pod oryginalny plus a wzmacniacz pod zapalniczke albo tr±bnik
    A z tapicerka to po prostu dkrec wszystkie sroobki razem z tymi zamaskowanymi i sama odejdzie.Nic na si³e :metal

  17. #16
    Pomiêdzy komor± silnika a kabin± masz gumow± przelotkê, tamtêdy id± wszystkie wi±zki do drugiej skrzynki bezpiecznikowej (pod kierownic±) wystarczy przepchn±æ kawa³ek drutu (od strony kabiny) zaczepic kable zasilaj±ce i przeci±gn±æ - dobrze i skutecznie. :metal Wzmacniacz jednak powinien byc pod³aczany bezpo¶rednio pod aku. "-" te¿ - przewodem o du¿ym przekroju ze wzglêdu na zak³ócenia. Pozosta³e przewody razem z "+" i "-" do wzmacniacza najlepiej pu¶ciæ pod listwami pod³ogowymi z boku - trochê zabawy jest z odkrêcaniem ale warto :metal Ca³o¶æ pod tylnym siedzeniem wypuszczasz do kufra i po krzyku
    "... Tyle ¶miesznych zdarzeñ
    Mnie siê jako¶ nie chce ¶miaæ
    Tyle ¶miesznych zdarzeñ
    Co¶ nie dobrze ze mn± dzi¶..."
    T. Nalepa "Sen szaleñca"

  18. #17
    U mnie pd mach± jest tak nawalone ¿e nie widzê tej przelotki....
    Bêdê musia³ chyba odwiedziæ kana³.
    Kable pod³oñczeniowe mam z miedzi beztlenowej o grubo¶ci 0,8 cm (¿y³a bez izolacji) bezpiecznik jest równi¿ osobny.
    Osobi¶cie nie zaryzykowa³bym pod³±czenia wzmaka pod bezpieczniki .
    Mam do tego jakie¶ uprzedzenie.
    W poniedzia³êk zamawiam na allegro (niechce mi siê ¿e¼biæ) dystanse na 16-tki i chyba zapodam zestawik balupunkta Gtc. Podobno bardzo przyjemnie graj± a nie kosztuj± fortuny. Do ty³u zapodam jakiegoæ Pyle 5x7 ¿eby pasa¿erom co¶ brzdêka³o no i do baga¿nika skrzynka jak tylko uporam siê z pod³±czeniem.

    Pozdrawiam
    Gabson
    Pozdrowionka for All
    Gabson
    Mondeo Turnier MKI 2.5 V6
    RS LOOK

Podobne w±tki

  1. [MkI] Prawy g³o¶nik przerywa
    By kociou in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-11-2008, 22:41
  2. przerywa g³o¶nik prawy
    By piterson1972 in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-08-2005, 23:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów