+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Opis
    MKII 1.8 TD
    Od
    27 Oct 2010
    Mieszka w
    Białystok

    [MkII]Hamulce awaria ! Pedał wpada w podłoge ! awaria hamul

    Cześć do 5 godzin temu aby auto zaczelo hamowac wystarczylo polozyc noge na hamulcu po wcisnieciu 1/2 dlugosci zasiegu pedału auto stawało prawie ze w miejscu gdzie dotej pory po wcisnieciu 1/4 moze i mnmiej juz właczał się abs) . Nagle stało się tak: jade widze przechodnia na przejsciu wbijam hamulec do !! podłogi !! - nigdy dostąd nie wcisnąłem go bardziej niz do 1/2. włącza się odrazu abs chociaz droga hamowania jest strasznie długa auto znosi na lewą stronę. wcisniecie pedału na 1/2 wogle nie powoduje aby auto zaczęło zwalniac, Hamulce da się pompować ale gdy przytrzymam dluzej wcisnietą nogę pedał szybko opada, Płynu w zbiorniczku nie ubyło.

    Ma ktoś pojęcie co się stało z mym autkiem ?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Opis
    MKII 1.8 TD
    Od
    27 Oct 2010
    Mieszka w
    Białystok
    Okazalo sie ze pekl przewod z tylu mechanik za wymiane + za plyn wzial 100 zl

    Dodano po 9 min.:

    Okazalo sie ze pekl przewod z tylu mechanik za nowy przewod+ plyn+ wymiane zainkasowal 100zl

  5. #4
    Zielony listek
    Imię
    Piotr
    Opis
    Mondeo [Mk1] 1,6 V16:)
    Od
    09 Nov 2009
    Mieszka w
    Jaworze/kolo Bielska-Białej
    no to płyn ,musiał ubyć pamiętaj ze są 2 komory to z jednej musiał zejść

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Daniel
    Opis
    MK2 2000 1.8 B+G
    Od
    16 Nov 2009
    Mieszka w
    Warszawa Mokotów/Mińsk Mazowiecki
    Ja w wakacje miałem to samo. Też pękł przewód hamulcowy w tylnym kole. Uczyłem kobitę jeździć i tak się zaparła na pedale hamulca że aż pękło;-D
    Z tego co mówił mechanik podczas wymiany to ten przewód w tym miejscu się niepotrzebnie wygina i po iluś tam latach eksploatacji po prostu się przeciera i pęka.
    Mi na przeglądzie miesiąc później nie chciał przejść, bo diagnosta doczepił się że jeśli jeden przewodzik pękł a drugi też jest przetarty - no to trzeba też wymienić. W końcu podpisał ale przewód i tak wymieniłem.

    Konkluzja:
    Jeśli mechanik wymienił ci jeden przewodzik i jest kumaty to powinien też wymienić drugi w drugim kole. Praca ta sama a przewodzik to jakieś grosze...

  7. #6
    Mistrz pobocza
    Imię
    Artur
    Opis
    mk3 2.0 tdci FL kombi
    Od
    09 Nov 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Płynu nie musiało ubywać. Mógł się uszkodzić tylko oplot wężyka, a pozostała guma pompowała się jak balon...


    Ja miałem przygodę z pękniętym wężykiem podczas jazdy, przy niezłej szybkości. Było tylko TRACH i pedał w podłogę. Wyhamowałem jakoś silnikiem i ręcznym. Drugi przewodzik, przy drugim kole tez już był mocno nadgryziony zębem czasu. Warto to kontrolować, bo można naprawdę bardzo źle skończyć...

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar peeeteeer
    Imię
    Piotrek
    Model
    Alfa 146
    Silnik
    1,9JTD
    Od
    06 May 2009
    Mieszka w
    Świdnica/Wrocław
    Od siebie dodam, że warto przejrzeć/wymienić przewody idące od pompy ABS to tyłu nad zbiornik...
    Skubane rdzewieją na plastykowej złączce

    Polo '92 -> E30 '88 -> Polo '92 -> MkI 1,8TD '95 -> Mondeo MkII 1,8TD '98 -> Mazda Xedos -> Alfa Romeo 146 1,9JTD '99

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN Było Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    Praca ta sama a przewodzik to jakieś grosze... wink
    A życie bezcenne, za wszystko inne zapłacisz kartą mast....

    Mi też kiedyś w innym samochodzie strzelił przewód (ale stały) i powiem tylko że nie jest to fajne przeżycie.

  10. #9
    Koledzy nie chce zakładać nowego tematu u mnie jest coś z hamulcami. Jak jadę i muszę hamować to mam pedał miętki dopiero jak mu depnę parę razy to robi się twardy i auto staje jak wryte. Nie wiem co jest grane. nadmienię ze wymieniłem szczęki w tylnych hamulcach i od tego momentu mam problem z hamulcami

  11. #10
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Piotr
    Model
    MK III kombi
    Silnik
    diesel 2.0 TDCI
    Od
    08 Feb 2010
    Mieszka w
    Radom
    Skoro wymieniałeś szczęki z tyłu to wg mnie nie działają samoregulatory. Ewentualnie udało Ci się zapowietrzyć układ, ale stawiam na samoregulatory.
    Był Kadet, Ibiza I, Orion, Mondek MK I i obecnie Mondek MK III


  12. #11
    Kursant Awatar Artech
    Imię
    Artur
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    02 Aug 2007
    Mieszka w
    Szczecin
    Witam. Podłączę się do tematu. Parę dni temu pękł mi elastyczny przewód hamulcowy w lewym tylnym kole. Na szczęście stało się to podczas postoju. Zaniepokoiło mnie natomiast to, że kompletnie nie miałem hamulców, pedał był zupełnie miękki. Na początku jeszcze jak się pompowało kilka razy to coś jeszcze łapało potem zapaliła się kontrolka ręcznego (rozumiem, że był to równocześnie wskaźnik braku płynu) i kaplica, poza ręcznym zero hamulców. Czy nie powinno być tak, że powinny mi hamować tylne prawe i przednie lewe koło ??
    Szczecin, Mk IV 2,0 TDCI kombi 08'

  13. #12
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Piotr
    Model
    MK III kombi
    Silnik
    diesel 2.0 TDCI
    Od
    08 Feb 2010
    Mieszka w
    Radom
    Owszem, jedna sekcja jeszcze działała, ale skuteczność takiego hamowania przy ciężarze mondka jest słaba. Poza tym jak wypuściłeś płyn ze zbiorniczka to zapowietrzył się układ i kaplica. Uszczelniacze w pompach po wielu latach lekko przepuszczają.
    Był Kadet, Ibiza I, Orion, Mondek MK I i obecnie Mondek MK III


  14. #13
    Kursant Awatar Artech
    Imię
    Artur
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    02 Aug 2007
    Mieszka w
    Szczecin
    Heh, nie pozostaje nic innego jak wymienić resztę przewodów co by uniknąć niespodziewajek.
    Szczecin, Mk IV 2,0 TDCI kombi 08'

  15. #14
    Zielony listek Awatar resmiki
    Imię
    Bogdan
    Opis
    Mondeo MKII 2,5 V6
    Od
    26 Sep 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Cytat Zamieszczone przez Artech
    Heh, nie pozostaje nic innego jak wymienić resztę przewodów co by uniknąć niespodziewajek.
    Ja nie czekałem. Kupiłem auto i niedługo potem oddałem do wymiany wszystkich podejrzanych przewodów. W efekcie mam nowe wszystkie metalowe i niektóre elastyczne. Koszt 400 zł.
    Poczucie bezpieczenstwa bezcenne

  16. #15
    Kursant Awatar tsu
    Model
    BMW 525d F10
    Silnik
    3.0d
    Od
    11 Mar 2011
    Mieszka w
    Londyn
    Eh dzisiaj miałem to samo :/ pękł właśnie przewód na tym "nieszczęsnym "zagięciu" dobrze że blisko domu. Powiedzcie mi ile kosztuje taki wężyk do hamulców do tyłu? Tak mniej wiecej

  17. #16
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK 3 2,0 +gaz
    Od
    10 Jun 2009
    Mieszka w
    starogard gdański
    a czy jest ktoś w stanie podać długości przewodów hamulcowych miedzianych chcę wymienić wszystkie po ostatniej przygodzie z tylnymi elastycznymi

  18. #17
    Kursant Awatar Artech
    Imię
    Artur
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    02 Aug 2007
    Mieszka w
    Szczecin
    @tsu, ja płaciłem 65 PLN.
    Szczecin, Mk IV 2,0 TDCI kombi 08'

  19. #18
    Kursant Awatar tsu
    Model
    BMW 525d F10
    Silnik
    3.0d
    Od
    11 Mar 2011
    Mieszka w
    Londyn
    Cytat Zamieszczone przez Artech
    @tsu, ja płaciłem 65 PLN.
    dzięki kolego dzisiaj byłem w sklepie i wołali od 30 zl w górę tylko ze muszę miec przewód zdemontowany żeby gościu dopasował długość itp

  20. #19
    Kursant Awatar Artech
    Imię
    Artur
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    02 Aug 2007
    Mieszka w
    Szczecin
    A co to za melepeta w tym sklepie ?? Ja u siebie podaję model i rocznik i jeszcze nie zdarzyło się żeby mi klient coś źle sprzedał. Tyle, że jest to sklep z częściami do Forda. Facet jst dobrze zorientowany i wie, że w 99' i 2000' to różne perełki są
    Szczecin, Mk IV 2,0 TDCI kombi 08'

Podobne wątki

  1. Opel Vectra A 92' pedał hamulca wpadł w podłoge
    By Pawcioz109 in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-01-2011, 13:13
  2. [TD MkII] Wpadł w podłoge pedał gazu
    By wojmax in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-08-2010, 11:35
  3. [Duratec]MKIV Drży pedał sprzęgła, wpada w wibracje
    By upupaepo in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-02-2010, 16:19
  4. [MkIII] co to za awaria?
    By miszcz01 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-06-2009, 18:03
  5. [MkII] awaria dmuchawy-pierwsza awaria mondka
    By Ufo in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-02-2007, 00:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów