+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    [MkI] Rozrząd w TD

    Witam.Moje pytanie dotyczy wymiany paska rozrządu w mondeo TD.
    Czy ktos mi może podpowiedzieć co jaki przebieg wymieniamy pasek??
    60tys-120tys?? Czy za kazdym razem wymieniamy pasek rolki czy np wystarczy sam pasek?

    Pozdrowienia

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    waldemarz
    Gość
    Zawsze powinno sie wymieniac caly komplet. Jak sie nie myle to w dieslu powinno sie zmieniac co 60-70 tys km.

  4. #3
    Kiedys słyszałem opinie że w Td jesli są dwa paski to mozna wymienić co 120 tyś. Jaki moze byc koszt wymiany w tej chwili kompletu (rolki.pasek)?

  5. #4
    W turbo dieslu zawsze są dwa paski - jeden do rozrządu drugi do pompy - co 120 tys możesz wymienić jesli założysz nowej generacji wzmocnione - są droższe ale weszły do użycia niedawno więc prawdopodobnie nie masz takich założonych. Wymieniamy zawsze komplet - cokolwiek by nie twierdzili mechanicy - chyba że masz ochotę np. za 10tys. wymieniać rolkę albo napinacze Podejżewam że sam tego nie zrobisz więc za każdym razem min 250zł (ze zniżką). Dobry komplet do diesla możesz kupić za ok 420-450 zł. (paski Gatesa i napinacze +rolka INA lub SKF) Oryginał trochę droższy, a wzmocniony jeszcze ze 30% trzeba doliczyć ok 700 zł

    P.S. wrzuć sobie w wyszukiwarkę "rozrząd TD" będziesz wiedział na co zwrócić uwagę przy wymianie i patrz mechaniorom na łapy - 9 na 10 nie ma zielonego pojęcia o wymianie rozrządu w MDO - cokolwiek by nie twierdzili
    "... Tyle śmiesznych zdarzeń
    Mnie się jakoś nie chce śmiać
    Tyle śmiesznych zdarzeń
    Coś nie dobrze ze mną dziś..."
    T. Nalepa "Sen szaleńca"

  6. #5
    Kursant
    Opis
    MONDEO 1,8TD
    Od
    01 Sep 2005
    Mieszka w
    Tarnów, Rzeszów
    wedulg instrukcji obslugi w TD wymienia sie kpl. rozrzad co 50000 lub po 5 latach eksploatacji czyli w zalezności co pierwsze wypadnie wtedy wymianiamy, nie radze oszczedzac bo rozrzad jak to mówią "podstawa" lepiej dolozyc na markowy niz po uszkodzeniu reperowac silnik, a nadwyżki finansowe przeznaczyc na

  7. #6
    Jakbym pół roku temu wiedział to co teraz - to kupiłbym oryginał wzmocniony i wymienił sam (zresztą i tak musiałem poprawiać po rzeczoznawcach z PZMot-u)

    P.S. przy wymianie pasowałoby wymienić uszczelniacz wału (koszt niewielki a warto) i zobaczyć pompę wodną - jeśli zakładasz wzmocniony to wymienić koniecznie jaka by nie była :metal
    "... Tyle śmiesznych zdarzeń
    Mnie się jakoś nie chce śmiać
    Tyle śmiesznych zdarzeń
    Coś nie dobrze ze mną dziś..."
    T. Nalepa "Sen szaleńca"

  8. #7
    Ach Ci mechanicy to własnie rożne rzeczy mówią. Spory wydatek ale jak trzeba to trzeba.Dojade do 60 tyś i jadę na warsztat.
    Dzięki za pomoc.

  9. #8
    Zastanawiam się czy juz nie wymienic tego paska bo własnie z okolicy paska dobiega jakies dziwne huczenie..mam na rozrządzie zrobine 53 tyś
    km.

  10. #9
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    Mdo MKII/MkIII
    Od
    25 Jan 2005
    Mieszka w
    W-wa
    Ja od razu po kupnie MDO wymieniałem w ABSCAR i jestem zadowolony. Po wymianie nie odczułem żadnej różnicy w pracy silnika, głośności itp., ale jak czytam starsze posty niektórych użytkowników, to głos mi się na głowie jeży - skąd ci partacze znaleźli się w tych wszystkich serwisach?!

  11. #10
    To prawda mój samochód jest słaby i silnik szarpie jak sie przyspiesza jeździłem juz do pompiarzy zrobili pompe tweirdzą ze jest ok. A auto dalej słabe i szarpie.A moze to rozrząd??

  12. #11
    A stąd że ABSCAR robi to na codzień i wiedzą co i jak :metal a taki dupek (nawet w ASO) wymieniał w Lublinie, Oplu, Renówce itd wiec mu sie zdaje że co to dla niego - tymczasem nieprawda

    Jak ci huczy to prawdopodobnie któryś napinacz (jeśli wysoko to rolka) czy tak czy tak ja wymieniłbym już - bo niespodzianka może być baaardzo przykra i kosztowna (chyba lepiej kupić drugi silnik)
    W końcu nie wiesz co tam było założone - może jakaś marna podróba
    "... Tyle śmiesznych zdarzeń
    Mnie się jakoś nie chce śmiać
    Tyle śmiesznych zdarzeń
    Coś nie dobrze ze mną dziś..."
    T. Nalepa "Sen szaleńca"

  13. #12
    Sprawdziłem w chwili obecnej mam pasek (nie wiem czy dobrze napisałem) firmy Cointech??

  14. #13
    Conti robi niezłe ...opony co do pasków słyszałem że ktoś zakładał ... jak jest w dobrym stanie to nie to, mysle że jednak jakieś łożysko a te są w napinaczach i rolce prowadzącej
    Trudno ocenić stan rozrządu na odleglość tym bardziej że tu nie ma nic pewnego
    Jedyne co mogę poradzić to zmieniaj i to jak najszybciej, dzisiaj huczy, jutro zacznie wyć i po 200 metrach będziesz miał zawory pogięte i dziurki w głowicy
    "... Tyle śmiesznych zdarzeń
    Mnie się jakoś nie chce śmiać
    Tyle śmiesznych zdarzeń
    Coś nie dobrze ze mną dziś..."
    T. Nalepa "Sen szaleńca"

  15. #14
    Niedzielny kierowca Awatar Miroo
    Imię
    Mirek
    Opis
    MK3 TDDI
    Od
    16 Jan 2005
    Mieszka w
    WP-Plock city
    Cytat Zamieszczone przez werc
    Conti robi niezłe ...opony co do pasków słyszałem że ktoś zakładał ... jak jest w dobrym stanie to nie to, mysle że jednak jakieś łożysko a te są w napinaczach i rolce prowadzącej
    Trudno ocenić stan rozrządu na odleglość tym bardziej że tu nie ma nic pewnego
    Jedyne co mogę poradzić to zmieniaj i to jak najszybciej, dzisiaj huczy, jutro zacznie wyć i po 200 metrach będziesz miał zawory pogięte i dziurki w głowicy
    Howgh :metal
    Stołeczne Książęce Miasto Płock
    Było 1.8TD....jest....2.0TDDI

Podobne wątki

  1. [MkI] Rozrząd
    By swinx__wawa in forum Na własne oczy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-11-2009, 21:53
  2. [TD MkI] Rozrząd
    By Johnny2 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-11-2008, 08:24
  3. Rozrząd
    By zibii in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-07-2007, 17:17
  4. rozrząd
    By osiolek in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-11-2006, 12:24
  5. [MkI] rozrząd TD
    By baljaw in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-10-2006, 13:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów