+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    [MkII] podrasowywanie 1.6B

    Małe pytanko do kolegów.Czy ktoś próbował podrasowac silnik 1.6B,szwagier narzega ze duzo słabszy jego 1.6B od mojego diselka
    Ford MondeoII 1.8TD Ghia 98 Combi

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar RWalentynowicz
    Model
    Pug 4007
    Silnik
    2.2 HDI
    Opis
    Kuty na cztery łapy
    Od
    04 Apr 2005
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp./Surrey
    Niech go szwagier sprzeda, dorzuci pare tysięcy i kupi V6 albo ST200. Wyjdzie taniej jak uzyskanie sensownej mocy w tym silniku.
    Nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś kimś, bo defekujesz z najwyższej grzędy, to masz rację – wydaje ci się. Kurom z najwyższej grzędy życzę więcej dystansu, gdyż i tak skończą tak samo.

  4. #3
    waldemarz
    Gość

    Re: [MkII] podrasowywanie 1.6B

    Cytat Zamieszczone przez maciek24
    Małe pytanko do kolegów.Czy ktoś próbował podrasowac silnik 1.6B,szwagier narzega ze duzo słabszy jego 1.6B od mojego diselka
    Maciek a co tam mozna podrasowac, chyba ze wlasna kieszen na pieniadze w spodniach, aby potem sporo zaplacic za robote.

  5. #4
    Zbanowany
    Od
    12 Jan 2005
    Mieszka w
    Galicja Lubelszczyzna

    Re: [MkII] podrasowywanie 1.6B

    Cytat Zamieszczone przez maciek24
    Małe pytanko do kolegów.Czy ktoś próbował podrasowac silnik 1.6B,szwagier narzega ze duzo słabszy jego 1.6B od mojego diselka


    No bo ma być słabszy


    moc ta sama ale turbobocian na duzo wyzszy moment obrotowy połozony przy nizszej predkosci obrotowej.



    Powiedz szwagrowi ze 1.6 to wyscigówka nie jest... i jak chce szybszy to niech opchnie kosiarke i kupi auto z wiekszym silnikiem..


    PS. a co to znaczy.."narzega"?

  6. #5
    v1tek77
    Gość
    Ja tez przy obecnych cenach aut nie jestem zwolennikiem rasowania
    Wydatek sie kompletnie nie oplaca bo efekt mizerny. Tak jak proponuja koledzy lepiej zainwestowc w wiekszy motor.

  7. #6
    silniki 1,6 nie sa stworzone do tuningu oczywisscie da sie zwiekszyc jego moc ale jego zywotnosc z zwiazku z tym zmniejszy sie i to bardzo tak jak wyzej najlepiej kupic 2,5...

  8. #7
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Najtaniej wyjdzie podmianka silnika na 2.0 (koszt poniżej 2000 PLN jak zostawi starą skrzynie).

  9. #8
    Zbanowany
    Od
    12 Jan 2005
    Mieszka w
    Galicja Lubelszczyzna
    Cytat Zamieszczone przez straits
    Najtaniej wyjdzie podmianka silnika na 2.0 (koszt poniżej 2000 PLN jak zostawi starą skrzynie).

    a przełożenia tej z 1.6 podejdą? znaczy sie...pewnie tak...injo jak to wtedy bedzie jezdzic?

  10. #9
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    No jak bedzie jeździł, bedzie miał niezłego kopa, ale :

    a) trzeba bedzie szybko zmieniać biegi
    b) niski vmax

  11. #10
    Pochłaniacz prostych Awatar RWalentynowicz
    Model
    Pug 4007
    Silnik
    2.2 HDI
    Opis
    Kuty na cztery łapy
    Od
    04 Apr 2005
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp./Surrey
    Cytat Zamieszczone przez straits
    Najtaniej wyjdzie podmianka silnika na 2.0 (koszt poniżej 2000 PLN jak zostawi starą skrzynie).
    Te koszta to podałeś chyba za silnik z osprzętem. Bo coś mi się wydaje, że za robotę to jeszcze raz tyle go skasują
    Nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś kimś, bo defekujesz z najwyższej grzędy, to masz rację – wydaje ci się. Kurom z najwyższej grzędy życzę więcej dystansu, gdyż i tak skończą tak samo.

  12. #11
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    No co Ty.. silnik z jego rocznika (1993-1995) to nie wiecej niż 1000 PLN. Za 1300 kupuje sie 1998 rok.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów