+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Montaż tempomatu


  2. #2
    Zielony listek Awatar Gregor_lowicz
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    Audi A6 3.2 V6 :)
    Od
    11 Nov 2008
    Mieszka w
    Łowicz
    super opis

  3. #3
    Pieszy
    Opis
    Ford Mondeo Mk II 2.0 Combi
    Od
    25 Sep 2013
    Mieszka w
    Police
    Siemka! Akurat w moim MODZIO (MK2 Vagon, Buisnesclass, 2.0 zetec 16 v) tempomat już był - zainstalowany fabrycznie. Właśnie rypła mi linka od pedału sterującego do tempomatu - jest jeden wybieg od tempomatu. Linka dzieli się na dwa - do tempomatu z mocowaniem korygującym ruch przepustnicą od pedału sterującego i od tempomatu do przepustnicy. Linke zerwało mi w czasie jezdy przed tempomatem. "Naciągnąłem skok ruchu linki ak by jazda była żwawsza. Może za mocno bo rypła mi w czasie darciua laczy na trzecim biegu. Jakoś doczłapałęm się do najbliższego parkingu (Biedronki...całe szczęście) i dokonałem przeglądu systemu napedzania Modzia. Linka pękła w pancerzyku, po wyciągnieciu jej z mocowanie (pancerzyk) końcówke linki przewlokłem przez mocownie linki od tempomatu po jej zdjęci(wałeczka linki) z wachadła przepustnicy. Zrobiłem oplot i na "sznurowadło" czyli supeł. Zamontowałem komore powietrznąprzepustnicy dokonałem próby. Pedła gazu zrobił się "cholernie miękki - czuły. Silnik szybko wchodził na wysokie obroty. Szybciej niż z tempomatu, który przez samo swoje zadanie ma na celu temperować zdziczałych kierowców (takich jak ja). I co ? Mam linke którąmożna zainstalować ale przez warunki pogodowe niechce narazać instalacji na zalanie przez deszcz, (wecz mi się niechce... :-) ) Modzio śmiga żwawiej. Nie napisze ile do setki ale szybciej niż fabrycznie. Przyznam że na trójce mieli kapcie ! Wicska w fotel. I tak obszedłszy system sterowania prędkością, śmiga aż miło ! Jest jednak jeden minus - delikatny pedzio :-D jest niebezpieczny. Kiedy opada but automatycznie wyciska obroty na wysokie, tu należy zachować umiar. I jest drugi minus - zdziera lacze (zimowe firestony). POZDRO !!!
    Ostatnio edytowane przez Hector ; 13-12-2015 o 14:03

  4. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Jak zdjąć plastikowe nadkole? Czy jak mam chlapacz musze go zdjąć? Mam 10pinowa wtyczke ale na wierzchu, tzn po otwarciu maski przy lewym kielichu. Musze ją przeciagnac pod spod? Troche malo tam kablla chyba ze rozpruje wiazke.
    Jaka grubosc przewodow do czujnika przy hamulcu?
    Nie powinno byc tez przy tempomacie czujnika przy pedale gazu? Czy jak serwo poczuje zmiane polozenia linki to wylaczy tempomat?

  5. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    sam sobie odpowiem:
    serwo montowane jest od góry, jedynie śruby stelaża będą od środka nadkola, trzeba tam dać 3 nakrętki na śrubę M6 i najlepiej podkładkę.
    wtyczki nie trzeba przeprowadzać na dół bo serwo jest na wierzchu.

Podobne wątki

  1. Montaż tempomatu do benzynowych MK3
    By pluttek in forum HOWTOs
    Odpowiedzi: 173
    Ostatni post / autor: 06-07-2017, 15:41
  2. [MkIII] Montaż tempomatu
    By misiek1982 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 191
    Ostatni post / autor: 10-10-2016, 10:42
  3. [MkII] Montaż tempomatu
    By Daro1 in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 204
    Ostatni post / autor: 18-11-2011, 09:11
  4. [MkIII] [MKIII] Montaż tempomatu
    By Domel in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 19-11-2006, 21:35
  5. Montaż tempomatu
    By zingi in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-08-2005, 11:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów