+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    [MkI] Świece i kable bosha???

    Chciałem kupic kable i świece ale u mnie w sklepie maja tylko bosha. Motorcrafta nie maja. I tu mam problem. Czy kupic te u nich(ma ktos bosha u siebie zamontowanego? ) bo potrzebuje auta do jazdy czy poczekac dwa dnie i na zamowic z allegro kompletu?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Imię
    Rafał
    Opis
    mki
    Od
    21 Jul 2005
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Jeżeli chodzi o świece mam założone NGK i bardzo sobię je chwalę,natomiast trudno jest mi powiedzieć na temat kabli WN firmy Bosh(nie miałem ich w rękach),mam Motorcrafta.
    MKI 94" 2.0 16V KOMBI NOWY ZIELONY KOLOREK,ALU 16"
    BRC Rail Sequent 24

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar edmondo
    Model
    E46
    Silnik
    2.0d
    Od
    15 Sep 2005
    Mieszka w
    WA/WWE
    Ja tez mam swiece NGK i jestem zadowolony (przejechane jakies 35 tys i jest spoko).

    Kable mam jakies niemieckie, ale nie Motorcraft, nie pamietam nazwy i tez bez zastrzezen.

    Wg. mnie mozesz kupic Boscha, wkoncu sa robione z przeznaczeniem do pewnych typow silnikow, wiec powinno byc ok.

    Ewentualnie, gdyby wystapili jakies problemy to mozna pokombinowac z przerwa na swiecach (bylo sporo postow nt. temat).
    A4 Avant TDi 110 KM - green leather inside
    Mk I - poszedł w dobre klubowe ręce

  5. #4
    Juz mam zamówiłem sobie komplet Motorcrafta i wyszło tyle ile bym zapłacił bosha. Dzis o 3 ma przyjsc paczka wiec zaraz sie biore z montaż - gazownik mi kazał zmienc przerwe na świecach. Twierdzi że tak trzeba robić na Lpg.

    A tak propos terminów wymiany świec - w mojej karcie gwarancyjnej (lovato) pisze ze
    - świece trzeba wymieniac co 10 000 razem z filterem powietrza.
    - filtr gazowy w zaworze gazowym co 15 000.
    Czy u was jesyt podobnie z wymianami?
    I co z kablami wn skoro świece miałbym wymieniac co 10 000?

  6. #5
    Mistrz pobocza
    Imię
    Marek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    hatchback przed liftem + LPGTech 224 butla 55l
    Od
    18 Apr 2005
    Mieszka w
    różnie, zazwyczaj wawa
    Cytat Zamieszczone przez MarkOne
    Juz mam zamówiłem sobie komplet Motorcrafta i wyszło tyle ile bym zapłacił bosha. Dzis o 3 ma przyjsc paczka wiec zaraz sie biore z montaż - gazownik mi kazał zmienc przerwe na świecach. Twierdzi że tak trzeba robić na Lpg.

    A tak propos terminów wymiany świec - w mojej karcie gwarancyjnej (lovato) pisze ze
    - świece trzeba wymieniac co 10 000 razem z filterem powietrza.
    - filtr gazowy w zaworze gazowym co 15 000.
    Czy u was jesyt podobnie z wymianami?
    I co z kablami wn skoro świece miałbym wymieniac co 10 000?
    Teoretycznie do ww. zaleceń trzeba podejść zdroworozsądkowo - myślę że co 15kkm wymiany są jak najbardziej O.K. (zakładam że masz II generacje). Znam jednak ludzi którzy przy II generacji wymieniają przewody WN co 30 kkm i to wystarcza. Wszystko zależy od kondycji twego Mondka.
    Jeśli nie zakupiłeś świec Bosch'a to bardzo dobrze zrobiłeś. Naprawdę, przy całym szacunku dla tego producenta, akurat te wyroby tej znanej marki straciły na jakości. A już przy lpg po prostu się nie sprawdzają. Moje info jest poparte praktyką kilku osób (w tym użytkowników Mondeo).
    Życzę miłej i spokojnej eksploatacji autka na lgp :metal
    Teraz na stanie niezawodna benzyna

  7. #6
    Mistrz pobocza
    Imię
    Marek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    hatchback przed liftem + LPGTech 224 butla 55l
    Od
    18 Apr 2005
    Mieszka w
    różnie, zazwyczaj wawa
    Jeszcze jedno - nie wiem czy jest sens zmieniania (zmniejszania) przerwy na świecach. Ja nie zmniejszałem i jest O.K. (od 25 kkm). Poczytaj zresztą o tym na forum (było coś o tym).
    Teraz na stanie niezawodna benzyna

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar edmondo
    Model
    E46
    Silnik
    2.0d
    Od
    15 Sep 2005
    Mieszka w
    WA/WWE
    Co do przerw od razu nie zmieniaj, pojezdzij troche na standardowym ustawieniu i zobacz jak bedzie chodzil.

    Generalnie w przypadku Motorcrafta jest to zalecane (podobno), ale znalezli sie tez tacy, ktorym to zaszkodzilo (juz nie pamietam co dokladnie sie dzialo, ale wszystko mozna znalezc na forum).
    A4 Avant TDi 110 KM - green leather inside
    Mk I - poszedł w dobre klubowe ręce

  9. #8
    Tak mam II generacje. I ciesze sie ze nie kupiłem bosha to w tej samej cenie mam orginały z dostawa do domu. Ale z tym przerwami ti juz sam nie wiem. Gazownik mi kategorycznie kazał zmniejszyc przerwe o 4 mm wiec juz nie wiem sam co robic. A co do wymiany do zawsze wymieniac wszytko razem czy np tak:
    w ciagu 30 000 raz przewody a co 15 000 swiece?

  10. #9
    Zielony listek
    Imię
    wojtazz
    Opis
    Dodge Caravan 3,3v6
    Od
    12 Sep 2005
    Mieszka w
    Hel-Ełk-Gąski

    świeczki i kabelki

    tu maożna kupić tanio części Motorkrafta do mondeo http://www.fordclubpolska.org/sklep/...ab67923a5d40e7

Podobne wątki

  1. [MkII] świece i kable wn
    By andix in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-11-2013, 13:01
  2. [MkII] Świece Bosha ... dobre czy szajs??
    By Baksiu in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 10-09-2009, 14:36
  3. [MkII] Czy to kable i świece?
    By komandir in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-09-2007, 22:11
  4. [MkI] Kable i świece.
    By komandir in forum LPG
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-01-2007, 12:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów