+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 71
  1. #21
    Zbanowany
    Imię
    Marcin
    Model
    Punto II '01
    Silnik
    1.2 16V 80KM
    Od
    15 Jul 2011
    Mieszka w
    Tarnów
    Cytat Zamieszczone przez gepardcheester Zobacz posta
    no wlasnie i tu jest ta kwestia, ktore sprzeglo wybrac bo w nastepny czwartek chce psotawic autko do wymiany, mi jednem mechanik zaspiewal 350 zl za wymiane sprzegla i uszczelniacza na wale, zas drugi, mowi - 200 zl za cala robote, ale, wlasnie czy szarpnac sie na te tansze sprzeglo STATIM? czy drozsze? niestety sami wiecie ze wymiana sprzegla to nie maly wydatek ;/
    ja bym zaryzykował (bo w sumie zaryzykowałem ) jedyne co to kup ori wysprzeglik i oddaj do dobrego mechaniora (najlepiej takiego co już ma za sobą wymiany sprzęgła w MDO, a nie takiego dla którego Twoje mondeo będzie królikiem doświadczalnym) P.S. nie sugeruj się ceną usługi bo nie koniecznie ten co powiedział więcej zrobi to lepiej
    Ostatnio edytowane przez Tycak ; 15-09-2011 o 21:32

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    mondeo mk2 1,8 td kombi 1999
    Od
    26 Apr 2011
    Mieszka w
    tomaszow mazowiecki
    ja mam taka swoja teorie ze miedzy drogimi a tanimi czesciami jest roznica ale niewielka,producent czesci gdyby robil je doskonale czyli takie ktore wytrzymaja wiele tys. kilometrow nie zarobilby na ich sprzedarzy bo ludzie rzadziej by je kupowali, dlatego robi "troszke" gorsze zeby sprzedaz byla i zarobek wiekszy

  4. #23
    Zbanowany
    Imię
    Arkadiusz
    Opis
    Ford Mondeo Kombi 2
    Od
    20 May 2009
    Mieszka w
    Mrągowo
    Heja wam. Co do ceny to nie ma reguły. czy oryginał za 500 czy zamiennik za 300 jedno i drugie może sie rozlecieć przed czasem albo mile zaskoczyć. mi umiera sprzęgło w mondku-ślizga sie na 5. a wiem że za 5 tys najdalej na 1dynce nie ruszę pod krawężnik. i tak planuje sam robić to sprzęgło bo koszta straszliwe 1300za części i robocizne. z tego co czytam to części faktycznie sie plasuja za komplet tarcza docisk wysprzęglik około 700zł, plus 300za robote i w tysiaku sie zamyka. wiec wolę te 300stówki przeznaczyć na wyjazd z kobietą mą do druskiennik na litwie na basen. czy ktoś z was robił to sam i ma pomoce dydaktyczne? znaczy fotki i ew jakieś opisy.

  5. #24
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    mondeo mk2 1,8 td kombi 1999
    Od
    26 Apr 2011
    Mieszka w
    tomaszow mazowiecki
    Cytat Zamieszczone przez zizitop901 Zobacz posta
    czy ktoś z was robił to sam i ma pomoce dydaktyczne? znaczy fotki i ew jakieś opisy.
    to z dzialu HOWTOs http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...9g%C5%82a-opis

  6. #25
    Zbanowany
    Imię
    Arkadiusz
    Opis
    Ford Mondeo Kombi 2
    Od
    20 May 2009
    Mieszka w
    Mrągowo
    ok dzięki kuba 82

    ---------- Post added at 17:13 ---------- Previous post was at 17:01 ----------

    apropo części ja postawiłem na docisk i tarczę luka za 300zł i wysprzeglik za 355zł ford. z tąd:http://ford.sklep.pl/pl,category,963...,sprzeglo.html. nie znalazłem nigdzie taniej, cena za komplet sprzęgła jak wyżej 780zł najtaniej. tu za 674zł przywiozą mi wszystko do domu.

  7. #26
    gepardcheester
    Gość
    natomiast ja znalazlem kompletne sprzeglo LUKa za 300 zl, do tego wysprzeglik za 200 zl i tyle w temacie, nie ma co wywalac grubych pieniedzy, mysle ze LUK jest wystarczajacy, no do tego robota 200 zl... sam zas nie wymienie tego

  8. #27
    Zbanowany
    Imię
    Arkadiusz
    Opis
    Ford Mondeo Kombi 2
    Od
    20 May 2009
    Mieszka w
    Mrągowo
    i w sumie wyjdzie na to samo co u mnie tylko ze ja zrobie to sam bo nie wydam 700zł za wymiane tyle mi krzycza mechanicy w regionie

  9. #28
    Zbanowany
    Imię
    Marcin
    Model
    Punto II '01
    Silnik
    1.2 16V 80KM
    Od
    15 Jul 2011
    Mieszka w
    Tarnów
    Cytat Zamieszczone przez gepardcheester Zobacz posta
    mysle ze LUK jest wystarczajacy
    Luk i Sachs to są konkretne sprzęgła wyzsza półka jeżeli chodzi o zamienniki choć i nawet nie zamienniki bo i to i to jest montowane w większości koncernów na pierwszy montaż. Powiem wam, że w super cenie znaleźliście te sprzęgła ale z tego co się rozeznałem do 1.8 jest tańsze niż do 2.0. Do mnie Luk kosztował najtaniej 500zł + wysprzęglik 300 + plus robota 250 i ponad tysiaka by było ale na szczęście znalazłem Statim i jest taniej.

  10. #29
    Zbanowany
    Imię
    Arkadiusz
    Opis
    Ford Mondeo Kombi 2
    Od
    20 May 2009
    Mieszka w
    Mrągowo
    dzis pogadalem ze znajomym z churtowni i załatwi mi komplet luka tarcza docisk wysprzęglik za 580zł. sadzę że to tanio zwłaszcza że jak napisał tcaktwn - matko co za nik - że są luki montowane na 1 montaż bo luk to firma produkujaca dla forda tyle że bez jego logo dlatego mnosi nazwę zamiennika ale oryginałowi fordowskiemu nie ustepuje bo to są te same materiały, no a tańszy bo to ma nazwe luk nie ford wiadomo napis, jak sachs to nie fordowska firma ale jako że ponoć najlepsze materiały i jakość to droższe niż fordowskie oryginały co wszystkich dziwi.
    Ostatnio edytowane przez zizitop901 ; 27-09-2011 o 18:24

  11. #30
    Kursant
    Opis
    mk2 1.8 16v
    Od
    31 Oct 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez zizitop901 Zobacz posta
    luk to firma produkujaca dla forda tyle że bez jego logo dlatego mnosi nazwę zamiennika
    Tu się lekko mylisz.

    Na oryginalnej tarczy motorcrafta jest też logo LUK.
    Sprzęgło miałem wymieniane tydzień temu i sam się zdziwiłem jak zobaczyłem te logo.

    U mnie też poleciał cały nowy komplet LUK łącznie z wysprzęglikiem za 640zł.Cena którą podałeś jest rewelacyjna

  12. #31
    Zbanowany
    Imię
    Arkadiusz
    Opis
    Ford Mondeo Kombi 2
    Od
    20 May 2009
    Mieszka w
    Mrągowo
    w sumie to się cieszę że sie mylę w kwesti logo luka i forda ale wiem jak to działa: luk robi dla forda w swoich fabrykach i zarządał by jego logo było bite na częściach dla forda, inaczej było by tylko logo forda. Wiem że tak jest bo firma w której pracuję produkuje ze swoim logiem produkty jako jedyny dystrybutor oraz dla innych firm jako wykonawca produku i na niektórych jest nasze logo a na innych nie ma go a kwestia jest reklamy firmy, za to że mamy swe logo obok loga zlecajacej firmy-matki-robimy taniej owy produkt i efektem tego jest tańszy na rynku. co nie oznacza że jest gorszy jakosciowo bo materjały maszyny proces technologiczny jest ten sam

    ---------- Post added at 19:59 ---------- Previous post was at 19:58 ----------

    a cena jest rewelacyjna bo kumpel z churtowni to równy gość, poprostu zero marży
    Ostatnio edytowane przez zizitop901 ; 27-09-2011 o 19:59

  13. #32
    Kursant
    Opis
    mk2 1.8 16v
    Od
    31 Oct 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Jak to działa to wiem

    Jeszcze do pełni szczęścia u mnie przy okazji wymiany sprzęgła został wymieniony uszczelniacz tylny i uszczelniacze półosi-może Cię to zainteresuje.
    Ostatnio edytowane przez maniek_ ; 30-09-2011 o 11:32

  14. #33
    Zbanowany
    Imię
    Arkadiusz
    Opis
    Ford Mondeo Kombi 2
    Od
    20 May 2009
    Mieszka w
    Mrągowo
    jutro odbieram komplecik sprzęgła i wymieniam w wekend, nie zapłace 700zł za wymianę sprzęgła choć bym miał wymieniać je sam przez tydzień

    ---------- Post added at 20:05 ---------- Previous post was at 20:02 ----------

    własnie dobrze że przypomniałeś to domówie jutro uszczelniacz tylny wału korbowego, wymienia się go bez problemowo czy z oporami?
    a uszczelniacze półosi wymienia się bez problemowo czy trzeba rozgrzebywać dyferencjał?
    Ostatnio edytowane przez maniek_ ; 30-09-2011 o 11:31

  15. #34
    Kursant
    Opis
    mk2 1.8 16v
    Od
    31 Oct 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Ja akurat auto potrzebuję codziennie i sprzęgło wymieniał mi zaprzyjaźniony mechanik z ASO więc dziś nie odpowiem Ci na to pytanie.Za wymiankę zapłaciłem 350zł i w cenie mam jeszcze zrobienie zbieżności po odkręcaniu sanek na którą jadę jutro.Zapytam go o ten uszczelniacz choć pewnie szybciej już tutaj dostaniesz odp.

  16. #35
    Zbanowany
    Imię
    Arkadiusz
    Opis
    Ford Mondeo Kombi 2
    Od
    20 May 2009
    Mieszka w
    Mrągowo
    do wekendu mam czas, czekam na wieści od Ciebie lub innego usera, jednak gdyby nikt nie byl wyposażony w te wiedzę to sam sie przekonam w trakcie wymiany sprzęgła.

    ---------- Post added at 20:12 ---------- Previous post was at 20:11 ----------

    ja mam 2gie auto seicento900sx więc nie ma problemu

  17. #36
    Zbanowany
    Imię
    Marcin
    Model
    Punto II '01
    Silnik
    1.2 16V 80KM
    Od
    15 Jul 2011
    Mieszka w
    Tarnów
    Cytat Zamieszczone przez zizitop901 Zobacz posta
    tcaktwn - matko co za nik
    hahaha się połamał jęzor widze jeżeli już to tcaktnw genezy tcak nie będe pisał ale tnw jest od miasta - Tarnów

  18. #37
    Zbanowany
    Imię
    Arkadiusz
    Opis
    Ford Mondeo Kombi 2
    Od
    20 May 2009
    Mieszka w
    Mrągowo
    połamał połamał kurna. mam zestaw luka tarcza docisk i wysprzęglik za 570zł i do tego uszczeliacz tylny wału korbowego za 30zł razem 600zł. uszczelniacze pólosi po 50zł za sztuke bo tylko serwisowe dostępne. z tymi uszczelniaczami półosi to prawda?

    ---------- Post added at 17:41 ---------- Previous post was at 17:37 ----------

    a i jeszcze odnosśnie logo to na wszystkich elementach jest tylko logo luk-a

  19. #38
    Pochłaniacz prostych
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    szesnas
    Od
    04 May 2009
    Mieszka w
    Barcin
    zerknij tu
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...light=sprzeglo

    ---------- Post added at 18:53 ---------- Previous post was at 18:51 ----------

    wpadnij do mnie na gg albo zadzwon num na PW , pogadamy opowiem ci co i jak z ta wymiana
    Cytat Zamieszczone przez zizitop901 Zobacz posta
    do wekendu mam czas, czekam na wieści od Ciebie lub innego usera, jednak gdyby nikt nie byl wyposażony w te wiedzę to sam sie przekonam w trakcie wymiany sprzęgła.

    ---------- Post added at 20:12 ---------- Previous post was at 20:11 ----------

    ja mam 2gie auto seicento900sx więc nie ma problemu

  20. #39

  21. #40
    Kursant
    Opis
    mk2 1.8 16v
    Od
    31 Oct 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    [/COLOR]a i jeszcze odnosśnie logo to na wszystkich elementach jest tylko logo luk-a[/QUOTE]

    Jak starą tarczę wyciągniesz to zobaczysz dwa loga

    Dokładnie ten zestaw kupowałem za 640(%^$$$%)!!!

    Nie dowiedziałem się dla ciebie nic bo mechanior czasu nie miał.

Podobne wątki

  1. wymiana sprzegła
    By lukgor6 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-04-2012, 09:21
  2. [MkIII] Czy to koniec dwumasówki i sprzęgła. Jakie koszty???
    By Hep in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-12-2009, 21:24
  3. [MkIII] problemy z wrzuceniem biegu - wymiana sprzegła
    By dracco_wawa in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 15-12-2009, 10:53
  4. [MkII] JAKIE OBJAWY SĄ PRZY USZK. DOCISKU SPRZEGŁA W AUTOMACI
    By eulberg in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-10-2009, 14:39
  5. [MkII] Wymiana sprzegła najtaniej w Katowicach -- Gdzie --??
    By nico1976 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-03-2007, 08:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów