+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    [MkII] Zawieszenie w V6

    Witam!

    Na początku chciałem się przywitać - na 90% dołączę do Szanownego Gremium, w przyszłym tygodniu finalizuję kupno MkII 2.5 kombi, po oględzinach serwisu. 81 tys przebiegu, potwierdzone w miare, pierwszy właściciel, '99 i I rej. 2000.

    No i w związku z tą operacją mam pytanka:

    * serwis we Wrocławiu to Germaz czy coś takeigo - badanie będzie geometrii, diagnostyki silnika i grubości lakieru. Coś jeszcze powinienem zbadać?

    * czy jest coś, na co szczególnie trzeba zwracać uwagę w tych silnikach? Zgrubnie go obejrzałem, ale w silniku tak naćkane że ciężko łapę włożyć, a co dopiero stweirdzić że się poci, a nie miałem kanału. Z tego co zauwazylem to dleikatnie odchodzi farba przy klamce, odrobinę się poci przy wspomaganiu, chyba podsfutka odchodzi, takie mam dziwne wrażenie. Poza tym igła. Oczywiście opony do wymiany bo nie wymieniane od nowości :/ Zrobił na nich 80 tys, z czego dwie zimy na zimówkach. Możliwe że opony przy tym silniku od nowości tyle wytrzymały? Fakt że są liche - jeździć się da, ale tzreba się liczyć z wymianą, ale czy możliwy jest taki przebieg przy tym stanie opon?

    * zawiecha w tym aucie - czy jest tak samo delikatna jak np. w 1.8 czy może jest wzmocniona?

    * wytrzymałość tego wynalazku - będzie to jeździć ciut mneij awaryjnie czy raczej usterkowość jest podobna jak w pozostałych silnikach? Ja wiem że to zależy od egzemplarza, ale chodzi mi o statystyki...?

    No i to chyba tyle pytań na początek...

    pozdro
    Damian

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar RWalentynowicz
    Model
    Pug 4007
    Silnik
    2.2 HDI
    Opis
    Kuty na cztery łapy
    Od
    04 Apr 2005
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp./Surrey
    Po wstępnej akceptacji auta poświęć szczególną uwagę silnikowi. V6 forda to silnik wyjątkowo wrażliwy. Niewiele trzeba by go zajechać - wystarczy na przykład przegapić awarię pompy wody i już "po ptokach". Poza tym widlaki lubią sobie "łyknąć" olej. Przed zakupem koniecznie zrób mu próbę olejową i analizę spalin pod kątem zużycia właśnie oleju silnikowego! Poza wyżej wymienionymi, do usterek z cyklu "ten typ tak ma" należą jeszcze awarie: modułu sterującego dodatkowym dolotem, sond lambda, uszczelek kolektorów wydechowych i zapychające się katalizatory. To wszystko co mi tak na szybko do głowy przychodzi. Potraktuj sprawę poważnie bo durateca nie można "po partyzancku" remontować a zestaw naprawczy silnika w ASO kosztuje sporo ponad 10 tyś. PLN!
    Pozdrawiam
    Rafał
    Nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś kimś, bo defekujesz z najwyższej grzędy, to masz rację – wydaje ci się. Kurom z najwyższej grzędy życzę więcej dystansu, gdyż i tak skończą tak samo.

  4. #3
    Zielony listek
    Imię
    Jarek
    Opis
    e39 525i 01'
    Od
    26 Aug 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    poza tym jeśli jest w automacie to sobie raczej odpuść.
    Więcje na tan temat w opcji "szukaj" problem poruszany nie raz i nie dwa.......
    Pozdrawiam

    EX ST200 99' , EX TDCi kombi 02'
    EX e39 540iA 97' EX e38 735iA 98'
    Pozdrawiam Jaro

  5. #4
    Hej!

    Auto jest w manualu, o automatach fordowskich wiele slyszalem i nawet troche jezdzilem i nigdy wiecej. Hm... natomiast to co piszecie zaczyna byc niepokojace. Po wstepnych wywiadach ustalone zostalo ze ten silnik jest dosc dobry, w miare bezawaryjny. Owszem, niepokoil mnie ten zmienny dolot rowniez. Ale z tego co piszecie to wynika ze z nim tzreba jak z jajkiem...?

    Poza tym test test olejowy - to sie robi w serwisie czy gdzies indziej?

    Pozdrawiam
    Damian

  6. #5
    Pochłaniacz prostych
    Od
    09 Aug 2005
    Mieszka w
    Koło
    Wcale nie jak z jajkiem.
    Ja swojego nie oszczedzam (jeżdżę bardzo ostro) i jakoś się buja.
    W twoim przypadku najważniejsze jest to, żeby ten przebieg
    był oryginalny.
    Jeżeli tak jest
    - olej wymieniany na czas
    - silnik nie przegrzany
    - wyraźnych wycieków nie widać
    - auto nie bite
    to chyba bym kupował (przyjemność z jazdy - jest 170 koni)
    oczywiście za przystępną cenę.
    I tak decyzja należy do ciebie.
    Pozdrawiam Rysiek.
    Czasami tęsknię za swoim byłym MkII 2,5 V6
    Pewnie i tak kiedyś kupię Mondeo.
    Nowy nabytek - Ford KA.

  7. #6
    Przebieg wyglada na oryginalny. Auto ciagle u tego samego wlasciciela, po gwranacji przeglady byly robione nadal do 70 tys (pazdziernik 2003). W tej chwili ma 81 tys, czyli mineyly 2.5r - od tego czasu olej nie wymieniany, auto jezdzi bardzo malo, tak twierdzi wlasciciel, i nie ma mozliwosci tego sprawdzenia. Czyli te ostatnie 2.5 roku jest niepewne. Faktem jest jednak, ze nie zmienilo wlasciciela, czarne tablice, wiec skoro wlasciciel po gwaranmcji robil regularne przeglady, to czemu pozniej mialby przestac...? No zawsze jest jakies ryzyko, ale to jest peirwsze auto w miare udkomuneotwane. W tej chwili wlasciciel ma drugie auto, chryslera voyagera, od 3 lat, i przejechane na nim 50 tys km. Akumulator bardzo slaby, tarcze pordzewiale. Boje sie zeby nie bylo to mondeo zastane z kolei i jakies gumy nie lecialy... ale znajomy ostatnio kupil w Belgii Saaba z 96r z przebiegiem 30 tys i jezdzi jak bajka od roku... prawie nowe auto. Bo gdyby sie uprzec, i stwierdzic ze auto nie bylo seriwsowane a dobrze i duzo jezdzilo, to przez te 2.5r moglo nakrecic bite dodatkowe 100 tys km... ale byloby bardziej nziszczone w srodku chyba. No zobaczymy co pwoie jeszcze serwis.

  8. #7
    Rozmawialem z gosciem z serwisu Wroclaw/Germaz (czy jakos tak). Twierdzi ze nie ma czegos takiego jest proba olejowa. Mowi ze czasami robi sie badanie cisnienia, nastepnie zalewa pierscienie odrobina oleju, one uszczelniaja, i bada sie cisnienie po raz drugi. Jesli jest roznica - tzn ze cos moze byc nie tak z autem. Ale twierdzi ze nijak ma sie to do rzeczywistego zuzycia oleju przez samochod, ze to i tak prawdy mi nie powie, a bedzie kosztowalo dodatkowe 150 PLN i godzine czasu. I pytanie, czy to jest ten test o ktorym mowiliscie? Jesli tak, to nie wiem czy zdolam go przeprowadzic, bo juz teraz strasza mnie 4h testow, i tego testu juz nie upchna czasowo.

    No i pytanie, to ten test o ktorym mowliscie?

    Damian

  9. #8
    Cytat Zamieszczone przez halley

    No i pytanie, to ten test o ktorym mowliscie?

    Damian
    Tak To jest ten test. Moim zdaniem próba olejowa na dobrze chodzącym silniku jest bez sensu.......
    Robi się ją w momencie jak niby wszystko jest ok a silnik nie bangla.......
    Ja też mam 2,5 MKI i wcale o niego jakoś przesadnie nie dbam.
    W końcu teraz silniki to część zamienna a Anglików jest w duckę.
    Mam za to pytanie do Kolegów a mianowicie jak sprawdzić czy katalizator jest zatkany??????
    Pozdrawiam
    gabson

    PS. Jak to jest Mondeo Kombi to sparwdź dokładnie tylną zawiechę i łożyska.
    Łożyska występują w komplecie z piastą i cena jednej sztuki to 900 PLN.
    Podobno one nigdy nie padają ale mi się to właśnie przytrafiło.....
    Co prawda kupiłem dwa używane za 140 PLN ale czy są dobre to się dopiero przekonam jak założę......
    Pozdrowionka for All
    Gabson
    Mondeo Turnier MKI 2.5 V6
    RS LOOK

  10. #9
    Zbanowany
    Od
    12 Jan 2005
    Mieszka w
    Galicja Lubelszczyzna
    Cytat Zamieszczone przez gabson
    Tak To jest ten test. Moim zdaniem próba olejowa na dobrze chodzącym silniku jest bez sensu...
    Tak...ale kolega nie wie czy "silniczek chodzi dobrze", bo silniczek nie jest jego
    RW też kupił "dobrze pracujący"
    po czym władował w niego połowe wartości auta

    Cytat Zamieszczone przez gabson

    Robi się ją w momencie jak niby wszystko jest ok a silnik nie bangla.......
    Ja też mam 2,5 MKI i wcale o niego jakoś przesadnie nie dbam.
    W końcu teraz silniki to część zamienna a Anglików jest w duckę.
    Zapytaj Słonika, ile kosztowała go "ta część zamienna" w ubiegłą sobotę

  11. #10
    Pochłaniacz prostych Awatar RWalentynowicz
    Model
    Pug 4007
    Silnik
    2.2 HDI
    Opis
    Kuty na cztery łapy
    Od
    04 Apr 2005
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp./Surrey
    Cytat Zamieszczone przez altoot
    Tak...ale kolega nie wie czy "silniczek chodzi dobrze", bo silniczek nie jest jego
    RW też kupił "dobrze pracujący"
    po czym władował w niego połowe wartości auta
    Dokładnie tak było. Teraz mógłbym się habilitować z uszczelniania Durateca
    Nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś kimś, bo defekujesz z najwyższej grzędy, to masz rację – wydaje ci się. Kurom z najwyższej grzędy życzę więcej dystansu, gdyż i tak skończą tak samo.

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar konio
    Imię
    Konrad
    Opis
    A3 2.0FSI
    Od
    02 May 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    Nie straszcie kolegi , nie każde V6 to złom.
    Dolot sprawdz tak: Daj mu w gaz i tak przy 3500 powinieneś odczuć że autko zdecydowanie dostało kopa.
    Sprawdz czy łańcuchy rozrządu nie chroboczą - mają być ciche.
    i czy silnik cicho i równiutko pracuje - powinno być tylko szum na wolnych słychać.Wycieki sprawdzą Ci z kanału , lubi lecieć uszczelniacz wału tylny ale to pikuś z robocizną 250 pln.A jak chcesz być pewien wszystkiego to pojedz z autkiem na hamownie.A jak ma faktycznie taki przebieg to spoko autko i powinno wszystko być ok.

  13. #12
    Ale Panowie.
    Jak ktoś chce Was wrobić to i tak wrobi.....
    Wystarczy, ze zaleje dobrego uszczelniacza przed sprzedaża i żadna próba olejowa Wam nie pomorze......
    Jeżeli w głowicy będą dobre uszczelniacze to też może Wam to nie dać pełnego obrazu stanu silnika.......
    Niestety kupując auto z drugiej ręki zawsze jesteśmy obarczeni ryzykiem......
    Pozdrowionka for All
    Gabson
    Mondeo Turnier MKI 2.5 V6
    RS LOOK

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar RWalentynowicz
    Model
    Pug 4007
    Silnik
    2.2 HDI
    Opis
    Kuty na cztery łapy
    Od
    04 Apr 2005
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp./Surrey
    Wiesz Gabson, kolega halley zrobi jak będzie chciał. Ja stoje na stanowisku, że kupując używane auto należy zachować daleko idącą ostrozność i sprawdzić wszystko to, co możliwe. Biorąc pod uwagę fakt, że remont durateca jest praktycznie niemożliwy (niebagatelne koszty!), właśnie na tym elemencie auta skoncentrowałbym większość swej uwagi.
    Nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś kimś, bo defekujesz z najwyższej grzędy, to masz rację – wydaje ci się. Kurom z najwyższej grzędy życzę więcej dystansu, gdyż i tak skończą tak samo.

  15. #14
    Cytat Zamieszczone przez RWalentynowicz
    Wiesz Gabson, kolega halley zrobi jak będzie chciał. Ja stoje na stanowisku, że kupując używane auto należy zachować daleko idącą ostrozność i sprawdzić wszystko to, co możliwe. Biorąc pod uwagę fakt, że remont durateca jest praktycznie niemożliwy, właśnie na tym elemencie auta skoncentrowałbym większość swej uwagi.
    Zgadzam się z Tobą. Ale weź też pod uwagę, że:
    1. Musisz się na tym znać tak jak np: Ty czy inni koledzy wyżarci w Duratecach.
    2. Kolega chce to robić w serwisie a doskonale wiemy jacy są mechanicy w 99 % serwisów.

    Broń Boże nie namawiam przecież kolegi do tego, żeby brał auto nic nie sprawdzając......

    Wiadome, że najlepiej zrobić wszystkie możliwe testy ale przy okazji wziąłbym kogoś kto się na tym zna.

    Ja osobiście pojechałem z kolegą oglądać swojego.... I zakup wyglądał w ten spoób, że przejechaliśmy się kawałek, wjechaliśmy na ścieżkę, posłuchaliśmy silnika czy chodzi cichutko i kupiłem.....
    Jak na razie jestem bardzo zadowolony. Nic się niepokojącego nie dzieje.....

    Powiedzcie mi tylko jak sprawdzić czy katalizatory są drożne.

    Pozdrawiam
    Gabson
    Pozdrowionka for All
    Gabson
    Mondeo Turnier MKI 2.5 V6
    RS LOOK

  16. #15
    Pochłaniacz prostych Awatar RWalentynowicz
    Model
    Pug 4007
    Silnik
    2.2 HDI
    Opis
    Kuty na cztery łapy
    Od
    04 Apr 2005
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp./Surrey
    Zawsze można powołać rzeczoznawcę PZMot. Bardzo często tak robię.
    Nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś kimś, bo defekujesz z najwyższej grzędy, to masz rację – wydaje ci się. Kurom z najwyższej grzędy życzę więcej dystansu, gdyż i tak skończą tak samo.

  17. #16
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Ja jak swojego silniika wyciągnąłem to sie nadziwić kumple nie mogli że zero wycieków. Próby olejowej nie robiłem bo to nonsens. Robi sie wtedy jak silnik nierówno pracuje... fakt że silnik MUSI pracować cichuteńko. Zero trzasków, zgrzytów, pisków, chrobotań, buczenia. V6 to przede wszystkim kultura pracy nieosiągalna przez 4 cylindrowce...

  18. #17
    Kursant
    Opis
    a
    Od
    11 Sep 2005
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.
    Ja kupując swoje V6 zabrałem ze sobą habilitanta RWalentynowicza i... śmigam autkiem ino tak Oczywiście wszystko zależy od konkretnego egzemplarza ale jak to zostało napisane: zawsze należy się czegoś spodziewać kupując auto z drugiej ręki. Powodzenia.
    Mk II '96 2,5 V6 + SGI OMVL
    Adam 606-234-142

  19. #18
    Niedzielny kierowca
    Od
    31 Dec 2005
    Mieszka w
    Siechnice/Wrocław
    V6 to nie jajko
    O ile poprzedni wlasciciel dbal o wszystkie plyny ustrojowe i bylo to robione na bierzaco to autko bedzie jezdzic jeszcze dlugo :metal Jasne, ze moga byc awarie, ktore wymieniaja forumowicze - tylko z drugiej strony ktory samochod sie nie psuje Wiekszosc czesci jest do zdobycia, nowe, uzywane - wiec ze standardowymi awariami mozna sobie poradzic

  20. #19
    Pochłaniacz prostych
    Od
    09 Aug 2005
    Mieszka w
    Koło
    Ja wiem jedno.
    Gdybym jeszcze raz stanął przed wyborem kupna mondeo.
    Napewno byłoby to auto z silnikiem V6.
    Pozdrawiam Rysiek.
    Czasami tęsknię za swoim byłym MkII 2,5 V6
    Pewnie i tak kiedyś kupię Mondeo.
    Nowy nabytek - Ford KA.

Podobne wątki

  1. [MkI] zawieszenie
    By szaleniec in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-05-2012, 18:43
  2. [MkII] zawieszenie/ukł. kierowniczy przód , zawieszenie/układ hamulcowy tył
    By Nygma5 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-04-2012, 13:50
  3. [MkIII] zawieszenie tył
    By wrx in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-11-2008, 00:06
  4. [MkI] Zawieszenie
    By olotele in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-05-2007, 12:54
  5. [MkI] zawieszenie czy co?
    By Kasa in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-03-2006, 14:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów