+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 1.8 125 km
    Od
    21 Feb 2012
    Mieszka w
    warszawa

    polerowanie reflektorow i karoserii-duzo pytan

    witam
    Posiadam mondeo mk3 kombi w kolorze green spruce cos tam (taki troche oliwka z szarym) metalic.Niestety auto jest poflotowe i jesli chodzi o wyglad zewnetrzny jest kiepsko-widac ze ciagle byl na automatycznych myjniach,droben ryski,odpryski,lekko zmatowiane reflektory i rdza,ale to nie w tym temacie.W poprzednim natomiast pytalem o paste tempo ale test na drzwiach skutecznie wybil mi ten pomysl z glowy . Chcialem zapytac dlatego o chemie i technki pracy przy polerowaniu karoserii i reflektorow:
    -jakie srodki polecacie nie wprawionej osobie do RECZNEJ polerki-budzet nieprzekraczalny to 50 zl-jak narazie znalazlem ssr1 i swirlX - macie moze jakies inne,lepsze poropozycje?
    -czym,po papierach sciernych,wykonczyc reflektory? czy np. ssr1/swirlX beda sie nadawaly?
    -jaka jest potrzebna ilosc na polerke reczna mondziaka kombi? Starczy opakowanie ok. 0.5l ?
    -jaka scierke z mikrofibry stosowac bo mam komplet i metlik w glowie? lepiej grubsza czy taka "lysa" ?
    -czy przy polerce reflektorow stosowac ruchy gora-dol,prawo-lewo czy koliste?
    -co zrobic po zakonczeniu prac? umyc auto i nawoskowac czy zostawic jak jest i cieszyc oko ?
    -przymierzam sie do pomalowania ,lakierem w spreyu z mieszalnika, sladow po korozji(oczywiscie po calej procedurze przed) i wydaje mi sie ze lepiej bedzie wypolerowac przed lakierowaniem samochod i pozniej dobrac kolor ale jesli sie myle to mnie zawroccie ze zlej drogi
    pozdrawiam
    von_kicek
    Ostatnio edytowane przez von_kicek ; 27-07-2012 o 00:07
    Był autobus komunikacji miejskiej
    Jest mondeo MK3 1.8 PB

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek Awatar Daro-SWD
    Imię
    Darek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 DURATEC HE SFI(110PS)
    Opis
    207 000 km. przebiegu
    Od
    03 Mar 2012
    Mieszka w
    Wodzisław Śląski - Pszów
    Cytat Zamieszczone przez von_kicek Zobacz posta
    pytalem o paste tempo ale test na drzwiach skutecznie wybil mi ten pomysl z glowy
    Pastą TEMPO polerowałem przednie lampy ( wprawdzie był to Matiz) efekt zaskoczył mnie bardzo. Dodam jeszcze że polerka była ręczna.
    Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami

    Ernest Hemingway

  4. #3
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 1.8 125 km
    Od
    21 Feb 2012
    Mieszka w
    warszawa
    a jak polerowales (gora,dol,prawo-lewo czy ruchy koliste?) i jakich uzywales papierow?
    Czy efekt sie utrzymal np. po miesiacu i czy nie sa porysowane..
    Był autobus komunikacji miejskiej
    Jest mondeo MK3 1.8 PB

  5. #4
    Zielony listek Awatar Daro-SWD
    Imię
    Darek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 DURATEC HE SFI(110PS)
    Opis
    207 000 km. przebiegu
    Od
    03 Mar 2012
    Mieszka w
    Wodzisław Śląski - Pszów
    Cytat Zamieszczone przez von_kicek Zobacz posta
    a jak polerowales (gora,dol,prawo-lewo czy ruchy koliste?)
    ruchy koliste

    Cytat Zamieszczone przez von_kicek Zobacz posta
    jakich uzywales papierow?
    żadnych, nawet nie planowałem polerownia, tylko przy usuwaniu smoły zrobiłem jedną lampę tak dla jaj i się zaskoczyłem.

    Cytat Zamieszczone przez von_kicek Zobacz posta
    Czy efekt sie utrzymal np. po miesiacu i czy nie sa porysowane..
    robiłem to jakieś dwa m-cy temu, i widać że powoli już zaczynają matowieć.
    Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami

    Ernest Hemingway

  6. #5
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 1.8 125 km
    Od
    21 Feb 2012
    Mieszka w
    warszawa
    chcesz powiedziec ze polerowales tylko pasta TEMPO i juz?
    Był autobus komunikacji miejskiej
    Jest mondeo MK3 1.8 PB

  7. #6
    Zielony listek Awatar Daro-SWD
    Imię
    Darek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 DURATEC HE SFI(110PS)
    Opis
    207 000 km. przebiegu
    Od
    03 Mar 2012
    Mieszka w
    Wodzisław Śląski - Pszów
    Cytat Zamieszczone przez von_kicek Zobacz posta
    chcesz powiedziec ze polerowales tylko pasta TEMPO i juz?
    tak, ale zaznaczam że to był Matiz. W matizie sa inne klosze, szybko matowieją i łatwiej się je poleruje. W mondeo próbowałem na halogenach i bez żadnego efektu, więc trzeba najpierw papierem i pastą.
    Na forum jest opis jak to się robi:
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...lerowanie+lamp
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...lerowanie+lamp
    myślę że te linki pomogą ci w pracach nad swoim samochodem.
    Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami

    Ernest Hemingway

  8. #7
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 1.8 125 km
    Od
    21 Feb 2012
    Mieszka w
    warszawa
    Wielkie dzieki!
    A jaka chemie polecacie do polerki lakieru? Szczegolnie chodzi mi o to zeby bylo latwe w nakladaniu bo nie mam doswiadczenia no i zeby cena nie przekroczyla 50 zl dlatego myslalem o swirlX ale moze polecacie cos lepszego.No i ile srednio potrzeba takiego srodka zeby sie nie okazalo w trakcie pracy ze go zabraklo..to bylo by irytujace
    von_kicek
    Był autobus komunikacji miejskiej
    Jest mondeo MK3 1.8 PB

  9. #8
    Pieszy
    Opis
    Mk3 Tdci
    Od
    23 Apr 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Cześć jeżeli naprawdę chcesz porządnie odmłodzić lakier swojego samochodu to odpuść sobie pasty wykańczająco-nabłyszczające , polecam do ręcznej pracy Megsa Ultimate Compound albo nawet zwykłą pastę polerską 9tylko mazynową-co nie oznacza użycie ręcznego) Menzerna FG 500 , co do wydajności to spokojnie oblecisz kilka razy mondka

  10. #9
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 1.8 125 km
    Od
    21 Feb 2012
    Mieszka w
    warszawa
    glownie zalezy mi na spolerowaniu lakieru bo np. jak przejade palcem po masce tu czuje jakbym mial piasek mimo ze auto umyte. na szczescie na innych czesciach az tak zle nie jest ale do stanu dobrego tez mu wiele brakuje..
    Czyli Ultimate Compound jest lepszy niz swirlX ?
    Był autobus komunikacji miejskiej
    Jest mondeo MK3 1.8 PB

  11. #10
    Pieszy
    Opis
    Mk3 Tdci
    Od
    23 Apr 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Ultimate Compound jest bardziej ścierną pasta polerską ,przez co skraca się czas pracy nad autem, swirlX jest kolejnym krokiem polerowania ale ma to sens tylko przy pracy maszyną, jeżeli czujesz piasek pod ręką to bardzo ważne jest dokładne oczyszczenie lakieru przed polerowaniem tak zwana glinka lakierniczą ,która zbiera zanieczyszczenia wbite w lakier samochodu co idealnie wygładza i oczyszcza powierzchnię , dzięki czemu następny krok czyli polerowanie jest łatwiejsze , jeżeli szukasz budżetowego rozwiązania to polecam glinkę Valet pro około 33zł do użycia z lubrykantem (czyt.poślizgiem) w postaci wody ewt wody z kropla szamponu , po całym tym procesie nakładasz wosk lub selant

  12. #11
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 1.8 125 km
    Od
    21 Feb 2012
    Mieszka w
    warszawa
    czyli mycie,glinka,ultimate compound,jakis wosk (moze byc tani <pliiis> ?) Jakies mycie/plukanie pomiedzy glinka,ultimate i woskowaniem? Glinka rozumiem ze obowiazkowo?
    dzieki za odpowiedzi
    von_kicek
    PS: a ultimate compound moge spolerowac lampy? chodzi mi oczywiscie o wykonczenie po papierach
    Ostatnio edytowane przez von_kicek ; 30-07-2012 o 02:13
    Był autobus komunikacji miejskiej
    Jest mondeo MK3 1.8 PB

  13. #12
    Pieszy
    Opis
    Mk3 Tdci
    Od
    23 Apr 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Mycie odtłuszczenie tylko elementów lakierowanych ,bez plastików np budżetowym środkiem jakim jest rozpuszczalnik do mas bitumicznych - świetnie rozpuszcza i usuwa asfalt ,potem mycie żeby odtłuścić ,następnie glinka która zbiera cały inny syf z lakieru , kolejne mycie zależne czy będziesz wycierał resztki poslizgu z glinki , następnie ultimate compound na całe auto - lakier i klosze przód tył , omijaj tylko plastiki i uszczelki i na koniec wosk , co do kosztu się nie wypowiem bo każdy dysponuje innym budżetem , polecam zielonego żółwia lub sonaxa extreme z tych budżetowych produktów
    Ostatnio edytowane przez Grigori ; 30-07-2012 o 18:49

  14. #13
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 1.8 125 km
    Od
    21 Feb 2012
    Mieszka w
    warszawa
    na poczatku calej "zabawy" to chcialem zrobic polerke pasta tempo i zakladalem ze bedzie bardzo tanio a teraz -ultimate ok 50zl,glinka 30zl +wosk jakis (jeszcze nie wiem jaki..pewnie cos z marketu),szmatek itp. nie licze
    A wracajac do mycia,przed glinka mycie (na szczescie asfaltu na lakierze u mnie brak),glinka i po niej pelne mycie czy tylko splukanie woda? i po polerce zadnego splukiwania,mycia nic tylko od razu wosk?
    mam jeszcze pytanie co do tych lamp,potraktowac je wczesniej papierami sciernymi czy tylko ulitmate compound i bedzie dobrze? Stan mam sredni,raczej zmatowione niz porysowane (przod)
    Był autobus komunikacji miejskiej
    Jest mondeo MK3 1.8 PB

  15. #14
    Pogromca zakrętów Awatar dominiq
    Imię
    Dominik
    Model
    Fiat Croma II FL ASB
    Silnik
    2.4 MultiJet 200KM
    Opis
    oraz FSO 125p '88
    Od
    03 Nov 2010
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Cytat Zamieszczone przez von_kicek Zobacz posta
    na poczatku calej "zabawy" to chcialem zrobic polerke pasta tempo i zakladalem ze bedzie bardzo tanio
    Wkroczyłeś na dobra drogę

    Cytat Zamieszczone przez von_kicek Zobacz posta
    a teraz -ultimate ok 50zl,glinka 30zl +wosk jakis (jeszcze nie wiem jaki..pewnie cos z marketu),szmatek itp. nie licze
    A wracajac do mycia,przed glinka mycie (na szczescie asfaltu na lakierze u mnie brak),glinka i po niej pelne mycie czy tylko splukanie woda? i po polerce zadnego splukiwania,mycia nic tylko od razu wosk?
    Po glince możesz tylko spłukać auto. Po polerce możesz mieć ślady po paście/pył, wiec wypadałoby umyć auto przed woskowaniem.
    Co do wosku to polecam kupić coś porządnego.




    Cytat Zamieszczone przez von_kicek Zobacz posta
    mam jeszcze pytanie co do tych lamp,potraktowac je wczesniej papierami sciernymi czy tylko ulitmate compound i bedzie dobrze? Stan mam sredni,raczej zmatowione niz porysowane (przod)

    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...%B3w-przednich

  16. #15
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 1.8 125 km
    Od
    21 Feb 2012
    Mieszka w
    warszawa
    dobra,juz chyba w takim razie wszystko wiem.prawie wszystko
    lampy w mk3 i mk2 sa z takego samego plastiku? w sensie zasady polerki te same i efekt tyle samo sie bedzie utrzymywal? Bo gdzies tam czytalem ze nowsze lampy maja jakas "powloke" i zeby jej nie zetrzec.Z drugiej strony skoro tak wygladaja(zle) to nawet jest taka powloka kiedys byla to juz chyba zostala tylko w materialach reklamowych
    Był autobus komunikacji miejskiej
    Jest mondeo MK3 1.8 PB

Podobne wątki

  1. [All] Polerowanie lakieru
    By krzysiek__m in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-05-2010, 10:51
  2. [MkIII] Polerowanie lakieru
    By Gizu007 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 22-03-2010, 20:23
  3. Polerowanie szyb
    By mihauer in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-10-2005, 12:21
  4. Polerowanie lakieru
    By huamisoft in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 29-05-2005, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów