+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    czanin
    Go¶æ

    Chcê kupiæ Mondeo

    Jestem nowy na forum wiêc z tej okazji WITAM wszystkich u¿ytkowników Forda Mondeo!

    Na t± chwilê od wielu lat ganiam po szosach Daewoo Lanosem i marzy mi siê zmiana samochodu na co¶ z wy¿szej pó³ki.
    Najpierw po g³owie chodzi³ mi Focus mk1, potem Focus mk2, a¿ ostatecznie wsiad³em do Mondeo i zapragn±³em kupna takiego samochodu. Upatrzy³em sobie nawet pewien egzemplarz, ale póki co nie mam za bardzo z kim m±drym go obejrzeæ by oceniæ. W ka¿dym razie mam te¿ kilka obaw zwi±zanych z Mondeo, chodzi bowiem o to ile takie auto spala i jak znosi instalacjê LPG? Dodam, ¿e chodzi o silnik benzynowy 1.8 125KM.

    To auto mnie interesuje:

    http://otomoto.pl/ford-mondeo-bardzo...C25318762.html

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar stary1981
    Imiê
    wojtek
    Opis
    mondeo mk4 HB 2.0 145 KM
    Od
    21 Aug 2009
    Mieszka w
    dolno¶l±skie, Wroc³aw
    Mo¿e nie ocenie dok³adnie, ale z okolic Lenicy mam ze sprzedaj±cymi przykre wspomnienia. Dwa razy tam ogl±da³em auto, i dwa razy by³y to "powypadki" ale mo¿e to przypadek. Z tego co s³ysza³em mondeo dobrze znosi gaz . spalanie w mie¶cie podobno kolo 12 litrów gazu.

  4. #3
    czanin
    Go¶æ
    Auto obejrza³em z koleg±, który wiele lat pracowa³ w komisie i siedzi w autach i w jego ocenie jest to udany egzemplarz. Zero rdzy, zero ingerencji blacharza, zero ¶ladów wypadku. Jedyne co na razie nas zastanawia to jaki¶ dziwny odg³os z okolic silnika. Nie wiem jak go opisaæ, ale co¶ jakby siê gotowa³o. Taki jakby bulgot. Na pewno nie s± to stuki. Nie wiem, co o tym my¶leæ. Co¶ jakby z ty³u silnika. Tak mi siê wydaje. Obroty równe i nic poza tym siê nie dzieje. Co to mo¿e byæ?

    Co do spalania 12l gazu to mnie akurat to nie przera¿a, bo mój Lanek pali jakie¶ 11l na instalacji II generacji.

  5. #4
    Pieszy
    Opis
    Mondeo mk1 2.0 + Podtlenek
    Od
    08 Jun 2011
    Mieszka w
    Tomaszów Mazowiecki/£ód¼
    mojemu bratu spala³ ko³o 10 w mie¶cie przy normalnej je¼dzie

  6. #5
    Znawca le¶nych tras
    Imiê
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    Poczytaj sobie na forum o bulgotaniu, nie jest to jaka¶ szczególna usterka, mo¿na z tym ¿yæ. Czy auto jest ju¿ op³acone? Bo je¶li nie to cena jest ¶rednio atrakcyjna.
    wypisujê siê z tego kraju...

  7. #6
    czanin
    Go¶æ
    Sprzedaj±cy zejdzie z cen± do 15,5tys z³.
    Do tego dojd± op³aty. Mi siê zdaje, ¿e cena nie jest jako¶ wygórowana, bo na Dolnym ¦l±sku znajdowa³em auta jeszcze dro¿sze ni¿ ten egzemplarz. O tym bulgotaniu trochê czyta³em. Z tego co wnioskujê to mo¿e byæ co¶ przy kolektorze. Jutro pojadê tam z mechanikiem, który oceni co i jak. Gdyby nie te objawy silnika ju¿ pewnie bym wst±pi³ do Waszego klubu.

  8. #7
    Zielony listek Awatar klimad
    Imiê
    Adam
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    MK III TDDI 90KM
    Od
    20 Feb 2008
    Mieszka w
    Skierniewice
    Wygl±da ok ale gdzie te podgrzewane fotele nie widzê przycisków ale najwa¿niejszy silnik i czy nie bity



    Kiedy¶ MK2 1.8TD dzi¶ MK3 2.0 TDDI

  9. #8
    czanin
    Go¶æ
    Bity nie jest. Blachy ok.
    Silnik poza tym dziwnym odg³osem wydaje siê dobry.
    W ¶rodku nie jest zniszczony, nie widaæ by mia³ jaki¶ astronomiczny przebieg. Nawet plastiki przy drzwiach siê nie ³uszcz± (widzia³em takie egzemplarze). Wszystkie ¶ruby mocuj±ce nienaruszone. Wygl±da na zdrowy. Jutro ma go obejrzeæ mechanik i przy okazji zajrzymy pod spód. Mo¿e jeszcze co¶ urwiemy z ceny.

  10. #9
    Poch³aniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czelad¼
    Cytat Zamieszczone przez czanin Zobacz posta
    Nawet plastiki przy drzwiach siê nie ³uszcz±
    je¶li piszesz o tym przy szybie to parapety, które koroduj± od wewn strony i je¶li widaæ korozjê to jest do wymiany, bo przez nie mo¿e ci siê woda laæ do ¶rodka, cho to do¶æ skrajny przypadek

  11. #10
    czanin
    Go¶æ
    Piszê o tych wewn±trz, przy których znajduje siê sterowanie szybami.

  12. #11
    Poch³aniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czelad¼
    one siê wycieraj±, najlepiej je okleiæ jak±¶ foli±, pelno tego na allegro. Ogólnie wnêtrze jest bardziej sciachane jak auto je¼dzi³o po mie¶cie

  13. #12
    czanin
    Go¶æ
    A mo¿e mi kto¶ odpowiedzieæ jak sprawuje siê to auto z takim silnikiem? Jest odpowiednia moc by kogo¶ wyprzedziæ? Przyznajê, ¿e trochê siê bojê czy 125KM dadz± radê. Dodam, ¿e nie jestem piratem drogowym, ale czasem na autostradzie chcia³oby siê depn±æ. Aha... Jakie jest spalanie benzyny w takim autku?

  14. #13
    Poch³aniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czelad¼
    mia³em 1.8 110KM i wyprzedza³em. Da sie. Spalanie ¶rednio mi wychodzi³o pomiedzy 7.8-9litrów. Raz mi spali³ 10l ale w zimie. Dolicz litr je¶li je¼dzisz ci±gle na klimie

Podobne w±tki

  1. Chcê kupiæ Mondeo z gazem.
    By Ryjobogins in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 28-10-2013, 16:26
  2. Chcê kupiæ mondeo TDCI
    By mtx201 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-03-2013, 13:17
  3. Pro¶ba o podpowied¼: chcê kupiæ Mondeo
    By Sasza in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-08-2011, 21:40
  4. [MkIII] Chcê kupiæ Mondeo 2l diesel - co powinienem wiedzieæ
    By PabloX in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-12-2006, 01:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów