+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Zielony listek
    Od
    05 Jul 2005
    Mieszka w
    Lesko/Bieszczady

    [MkII] Jak wyczy¶ciæ instalacjê???

    Witam wszystkich.
    Szukam i szukam na forum gazowniczym w MKP informacji jak wyczy¶ciæ instalacjê LPG IV generacji czyli sekwencjê-ale niewiele znalaz³em.
    Mam problem prawdopodobnie z przeplywem gazu z butli do wtryskiwaczy.
    Filterek gazowy wyminiony srednio co 5kkm jest zabity grafitem. Elementy prze ktore p³ynie gaz to: butla > aluminiowa tuleja d³.ok15cm i srednicy 4-5cm w ktorej gaz sie ogrzewa (pod³aczony tam jest rownie¿ p³yn ch³odz±cy silnik) > filterek gazowy z elktrozaworem > reduktor (wielkosci tego z domowej butli gazowej) i potem ju¿ miekkim wê¿em do 4-ch wtryskiwaczy.
    Objawy nieprawid³owej pracy to drastyczny spadek mocy i nawet samoczynny powrot z LPG na PB przy oko³o 4-5,5ty¶obr/min nawet przy pelnej butli. Czasem dojdzie do punktu odciêcia i odetnie paliwo ale to g³ownie przy próbie na luzie. Po pod³aczeniu kompa przez gazowników widoczny by³ spory spadek ci¶.gazu przy tych obrotach. Sami mi proponowali czyszczenie ale chcia³bym zaoszczedzic 200PLN chocia¿by na i zrobic to samemu
    Nie dziala³ mi równiez jeden wtryskiwacz, rozebra³em go i wyczy¶cilem (byl brudny),posk³adalem i to samo uczynilem z pozosta³ymi-nie rozkalibrowalem ich, uwazalem na ustawienia i nic tam nie pozmienialem. Teraz lepiej chodzi w dolnym przedziale obr.i nie szarpie ale prze³acza mi na PB tak jak pisze wy¿ej.
    S³ysza³em ze butle mozna po wyjêciu wielozaworu wyczy¶cic odkurzaczem ale czy dlugo trzeba czekac aby caly gaz(opary) wyparowa³y po otwarciu butli? Przewód pod autem mozna wycz. drutem do migomatu i przedmuchac? Jak u mnie pozbyc sie tego syfu, ktory mozna w tradycyjnym parowniku usun±¶ wykrêcaj±c ¶rube o spodu. Ale sie spisalem ale po to zeby dobrze to opisac.Pozdrawiam i czekam i prosze o podpowiedzi. PS G³ownie tankowalem na ma³ych stacjach LPG. PS II na instal. zrobi³em 28kkm
    Mitsubishi Pajero 2.5 TDIntercooler `92

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    LPG jest podgrzewane przy butli?
    Jaka¶ nowa moda?
    A moze to objaw reakcji aluminium z podgrzanym LPG i wytraca sie zanieczyszczenie?
    Zawsze na butli mialem tylko wielozawór i potem przewody miedziane do parownika(i to na SGI tez tak by³o)
    W kazdym parowniku jest sruba do spuszczania mazutu,nawet w SGI

  4. #3
    Administrator Awatar lyssy
    Imiê
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    Pewnie kolega pomin±³ niechc±cy te parê metrów rurki ze zbiornika do podgrzewacza

    Ja widzia³em gdzie¶ (chyba tutaj) taki sposób czyszczenia: od³±czyæ rurkê miedzian± od reduktora (tutaj: podgrzewacza), podaæ zasilanie na zawór przy zbiorniku, czekaæ a¿ gaz wydmucha syf z rurki Tylko takie zabawy koniecznie w terenie otwartym!
    Mo¿na spróbowaæ oczy¶ciæ sam zbiornik - wypaliæ gaz do koñca (zostawiæ na luzie póki nie zga¶nie) a potem popu¶ciæ ¶ruby mocuj±ce wielozawór i pozwoliæ ci¶nieniu spa¶æ. A potem wiadomo. Tylko pamiêtaæ o przepisach BHP! LPG jest ciê¿szy od powietrza wiêc sam ze zbiornika nie wyleci - mo¿e by jak±¶ sprê¿ark± przedmuchaæ najpierw? ¯eby z odkurzacza nie zrobi³ siê odrzutowiec....

    I mo¿e celowe by³oby przeniesienie filterka i elektrozaworu przed podgrzewacz? I jaki¶ filtr fazy lotnej przed wtryskiwaczami? Chyba ¿e jest zabudowany w reduktorze/rozdzielaczu?

    Ten grafit to pewnie wina marnej jako¶ci gazu?

    A w ogóle to ja poproszê fotki tego patentu i jakiej to firmy jest Bo rozwi±zanie podobne do Mistrala, tylko podgrzewacz jaki¶ wypasiony.
    Dobra, zmiana!

  5. #4
    Zielony listek
    Od
    05 Jul 2005
    Mieszka w
    Lesko/Bieszczady
    Witam. Dziêki za pomoc i zainteresowanie postem.
    Rurki oczywi¶cie pomin±³em - bo nie przysz³o mi do g³owy ich ujmowaæ - powiedzmy ze oznaczone bêd± " > "
    Instalacja z tego co wiem jest z polskim sterowaniem (komputerem), wtryskiwacze s± po³±czone ze sob± kwawa³kami wê¿y z zaci¶nietymi opaskami - mozna je ³atwo demontowaæ wymieniac, szy¶cic. Jaka firma? Ogl±dnê FV to moze co¶ wyczytam. Zrobiê fotki i prze¶lê na email lub ja sie da zamieszcze tu. Same g³ówne elementy pstryknê. Nie wiem dok³adnie kiedy bede mia³ czas sie tym zaj±æ (czyszczenie), bo z czasem krucho ale jak co¶ wydumam to opiszê jak zawsze.
    hmm.... z odkurzacza odrzutowiec.... tez sie tego obawia³em bo jak zacznê wysysaæ resztki ze zbiornika a opary gazu dostan± sie do szczotek silnika w odkurzaczu to...... BUM?
    Mo¿e w³asnie jak tu kolega radzi najpierw sprê¿ark± wydmuchac. No bo jak ten syf ze ¶rodka wydobyæ. Butli nie mam ochoty wykrêcac.
    pozdrawiam i czekam na kolejne opinie.
    Mitsubishi Pajero 2.5 TDIntercooler `92

Podobne w±tki

  1. [MkI] Spali³em instalacjê radia :(
    By przemek_sbs2k in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-05-2012, 18:26
  2. [MkII] Jak± instalacjê do V6?
    By maxx77 in forum LPG
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-10-2010, 00:38
  3. [TD MkI] Jak wyczy¶ciæ IC ?
    By bastek1713 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 16-07-2010, 19:43
  4. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 14-08-2005, 22:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów